سوپور لیسانسیه؟!

1- میخواستم املای کلمه “سوپور” را بدانم! طبق معمول در اینترنت جستجو کردم و به عکس زیر رسیدم!!
2- پارسال زمستون در سربالایی یک کوچه ماشینم گیر کرد و لیز میخورد (کوچه یخ زده بود). شیشه ماشین هم کمی پایین بود. خواستم پیاده بشم که دیدم یکی از این مامورین زحمتکش شهرداری جلو اومد و سلام کرد و گفت: استاد کمکتون کنم؟! چون هوا خیلی سرد بود و او هم سر و صورتش رو حسابی پوشونده بود که در حین کار سردش نشه، نشناختمش. تا اینکه کمی صورتش رو باز کرد و خودشو معرفی کرد. از دانشجویان من بود که چند ترم پیش با من درس داشت! ازش پرسیدم چکار میکنی؟ گفت لیسانس را گرفتم و بدلیل بیکاری با بیل و فرقون برای شهرداری کار میکنم! خیلی ناراحت شدم! همه اینها بخاطر بی‌برنامگی و عدم مدیریت صحیح در این مملکت هست. حالا کاش لااقل ادعای مدیریت جهان را نمیکردیم!

6 Replies to “سوپور لیسانسیه؟!”

 1. sina

  همین تظاهر ها که میخواین الکی نشون بدین شمام ساده و خاکی هستین مملکت به گند کشیده وگرنه رئیس جمهور اگه عرضه و شعور داشته باشه لازم نیس برا همدردی لباس سوپوری بپوشه بلکه کاری کنه که سوپور بعد کارش سوار مرسدسش بشه زن و بچشو برداره ببره یه جا تفریح این کارای دروغین برا مردم نون و آب نمیشه

 2. وارطان

  من بعداز خوندن كامنت محمد واقعا از خودم خجالت كشيدم كه چرا همچو كامنتي گذاشتم. البته اصلا قصدم توهين به سوپورها نبود ولي خب چه كنم بد نوشتم. از تمام اعضاي جامعة سوپورهاي كشور به خاطر توهين ناخواسته‌اي كه بهشون كردم معذرت مي‌خوام. واقعا فكر نكنم توهيني بالاتر از تشبيه به رئيس جمهور دكتر مهندس وجود داشته باشه. رفقا منو ببخشيد.
  جهت اصلاح كامنت محمد هم عرض مي‌كنم كه سوپور در زبان تركي يه فعل امري هست به‌معني «جارو كن».
  بدرود

 3. saeeds

  من هیچ قصد توهین ندارم. ولی جناب م. ا. از نظر تحلیل شخصیتی یک مُهمل باف حرافی هستند که اخیرا هم به علت نابسامانیهای مکرر در دولتش، آرامش روانی خود را از دست داده، مشت بر تاریکی می کوبد و به جای سپردن کار به کاردان، شرایط خود را بد و بدتر می کند. برای آن داشنجو هم واقعا متاسف شدم. ایرادی نیست. در عوض ما باید به قول م. ا. خود را برا رسالت جهانیمان آماده کنیم!
  تحیلیل آخرین گفتار ایشان در این مطلب آمده است:
  http://otopia.blogfa.com/post-253.aspx
  لینک شما هم در اعتراض نامه وبلاگنویسان درج شد. ممنونم.

 4. محمد

  یه بار که از سوپور نوشته بودم، یکی از دوستان ترک تو نظرات گفت که “سوپور” به ترکی یعنی جارو کردن! شنیده‌ام که رفتگرهای قدیمی (که رسمی هستند) حقوق خوبی دارند. از ماجرای دردناکی گفتید اما پشتکار اون جوان و اینکه کار را عار نمی‌دونه قابل تقدیره!
  لباس نارنجی پوشان محبوب جامعه چه به پرزیدنت میاد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *