توافقنامه امنیتی آمریکا و عراق

اول متن کامل توافقنامه امنیتی آمریکا و عراق را در اینجا بخوانید!
۱- از ابتداش خیلی خنده‌ام گرفته! منظورم اینجاست: روابط دو کشور به نفع نسل‌های آینده خواهد بود و بر مبنای جان فشانی دلاورانه بنا نهاده شده است که ملت‌های عراق و آمریکا برای ایجاد عراقی آزاد، دموکراتیک، تکثرگرا، فدرال و یکپارچه نثار کرده‌اند.
۲- اگر نظام عراق دموکراتیک است، آیا مردم موافق این توافقنامه هستند؟؟؟
۳- این “دخالت نکردن در امور داخلی کشورهای دیگر” رو قبول دارم. خوبه و ظاهرا به نفع ماست و البته از طرفی به ضرر ما! منظورم اینه که اگر قرار باشه عراق در امور داخلی ما دخالت نکنه خوبه ولی اگر منظور اینه که ما در امور داخلی عراق دخالت نکنیم خوب نیست!!!
۴- همچنین است “تکیه نکردن به زور در حل درگیری‌ها“! یعنی برای خود عراقیها خوبه ولی برای ایرانیها خوب نیست!!!!
۵- بند ۶ قسمت “اولا” هم کلا خیلی خوبه!
۶- مخصوصا بند ۷ قسمت “ثانیا” که خیلی خوبه!!! اصلا نور علی نوره! توجه کنید به: “و نادیده گرفتن خسارت‌هایی که این کشور باید بابت جنگ‌های مربوط به رژیم سابق بعث بپردازد” البته ناراحت نشید! منظورشون ایران نیست بلکه کویته یا شاید هم عربستان؟! قابل توجه آقای دکتر مهندس احمدی‌نژاد مسئول حل مشکلات جهانی! البته با توجه به اینکه ایران جزو جهان محسوب نمیشه، خب طبیعتا حل مشکلات ایران هم وظیفه ایشان نیست! اصلا ببینم مگر ایرانی هم باقی مونده که رییس جمهور جهان بخواد مشکلاتشو (از جمله دریافت خسارت جنگ با عراق) حل کنه؟؟؟!!!
۷- بند ۱ قسمت امنیتی “مقابله با هرگونه تجاوز خارجی” خوبه! میگم خوبه ما هم یه چنین توافقنامه‌ای باهاشون بنویسیما!!! اونا میخوان که کسی به عراق حمله نکنه نه اینکه عراق به کسی حمله نکنه؟؟؟!!!
۸- بند ۳ قسمت محرمانه همون کاپیتولاسیونه! بند ۴ هم باحاله!! و ایضا بند ۵!!! و بند ۶ هم!!!!
۹- ولی من فکر میکنم بهترین و قشنگترین و باحالترین و مخصوصا ایرانی‌ترین بند، همون بند ۷ بخش محرمانه هستش!!!!! بدلیل اهمیتش کامل تکرار میکنم: نیروهای آمریکایی آزادند هر کشوری که امنیت و صلح جهانی، منطقه‌ای و عراق و دولت و قانون اساسی این کشور را تهدید می کنند یا تروریسم و گروه‌های شبه نظامی را تحریک می کنند، هدف قرار دهند و برای این کار می توانند از اراضی، آب‌ها و آسمان عراق استفاده کنند.
۱۰- شاید بشه بگی عراقی‌ترین بند هم، بند ۸ هست “سلطه نیروهای آمریکایی بر وزارت دفاع و وزارت کشور و وزارت اطلاعات عراق به مدت ۱۰ سال است تا…

از توجه آمریکا به عراق (در واقع توجهش به ایران!) خیلی ممنونم! به‌به! به‌به!! به‌به!!!