سیاست درهای باز؟!

۱- مدتی پیش یک مورد پرونده قضایی داشتم. در آپارتمان ۳ واحده ما، وضعیت پارکینگها طبق نقشه تفکیک ثبتی، خلاف قانون و مغایر با نقشه شهرداری است. میخواستم بدانم در اراک، وکلا و مشاوران حقوقی کیانند و تبحر هر یک در چه مواردیست؟ منبعی کامل برای این منظور نیافتم! احساس نیاز در این مورد، بارقه ایجاد یک پورتال را در ذهنم بوجود آورد.

۲- به مرور و با توجه به ارتباطی که با برخی وکلا و کارشناسان گرفتم و از میزان آشنایی و استفاده آنها از اینترنت مطلع شدم، به نظرم رسید که پیشنهاد ایجاد پایگاههای اینترنتی (نامه شماره ۲۱)  را به دوستان بدهم و در زمینه راه‌اندازی سایت یا وبلاگ، به علاقمندان کمک کنم.

۳- در ابتدا هدفم از راه‌اندازی پورتال، “جمع آوری اطلاعات اولیه تماس با اصحاب قضاوت و عدالت” بود. اما با توجه به وقایع جدید و پیشنهاد یکی از همکاران، اخیرا نظرم عوض شد. با خودم فکر کردم که شاید برخی دوستان  بدلیل مشغله زیاد و وقت کم و کمبود مطلب تمایل به داشتن یک پایگاه اختصاصی نداشته باشند. اما بتوانند هر از گاهی در اینجا مطلبی منتشر کنند. در اینصورت پورتال حالت یک وبلاگ گروهی(؟!) را نیز میتواند داشته باشد.

۴- برای همین، این نظرسنجی را منتشر کردم و خبر آنرا از طریق پیامک به ۱۳۴ کارشناس و ۷۸ وکیل فرستادم. همچنین به ۵۶ کارشناس و ۱۷ وکیل، ایمیل هم زدم. در زمان نوشتن این پست، اسامی ۱۴۱ کارشناس و ۹۴ وکیل را دارم.

۵- تا کنون چند نفر موافق هستند که سطح دسترسی کاربران به «نویسنده» افزایش یابد و موافقت خود را با کامنت، ایمیل و یا پیامک ابراز داشته‌اند.

۶- بنا بر این، رویکرد این پورتال، از این پس علاوه بر ایجاد و بروز کردن پروفایلها، فراهم کردن بستر انتشار یادداشتهای کاربران نیز میباشد. امیدوارم نویسندگان در آینده نزدیک بتوانند در پایگاههای مستقل خود بنویسند.

۷- اعضای علاقمند پورتال، میتوانند جهت ایجاد اکانت کاربری، ثبت نام کنند. در لحظه ثبت نام، سطح دسترسی «مشارکت کننده» به آنها داده میشود. کاربران عزیز علاقمند به انتشار مطلب، لطفا علاقمندی خود را از طریق ایمیل اعلام نمایند تا سطح دسترسی آنان به «نویسنده» افزایش یابد.

۸- نویسندگان محترم عنایت فرمایند که از انتشار مطالب دون شان و شخصیت خود و مغایر با اهداف این پورتال خودداری نمایند. با تشکر

پی نوشت: محتوای صفحه درباره ویرایش شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *