دانشگاه زنجان-جنتی-قرائتی

قصد داشتم در این پست در خصوص وبلاگنویسی در دامنه ثبتی صحبت کنم، اما این ۳ مورد را لازم به ذکر دیدم:

۱- جریان دانشگاه زنجان را که یادتان نرفته؟ معاون دانشگاه با تهدید یک دانشجوی دختر به اخراج، از او خواسته نامشروع داشته و توسط سایر دانشجویان غافلگیر میشود. در فیلمی که دیدم چنان غافلگیر شده بود که نمیدانست چکار کند؟ حتی رفت و پرده‌ی اتاق را که تاریک کرده بود کنار زد! حالا مثل اینکه قضیه برعکس شده؛ یعنی قرار شده دانشجوی دختر مذکور از دست بقیه دانشجویان که کمکش کرده‌اند و از دست آن گرگ نجاتش داده‌اند شکایت کند! یاد این ضرب‌المثل افتادم: هرچه بگندد نمکش میزنند، وای به روزی که بگندد نمک!

۲- آقای جنتی در خطبه‌های نماز جمعه گفته: «من همین‌جا می‌گویم اگر کسانی از طرف من حق‌شان ضایع شده، اول مراجعه کنند. اگر بتوانم حق‌شان را به آنها بازمی‌گردانم، اگر نه حلالم کنند و بعد هم همه همدیگر را حلال کنند». این روحانی کهنسال گرچه در ابتدا گفت که این حلالیت‌طلبی‌ها «مقدمات شب قدر است و تا فرصت باقی است باید مقدمه‌چینی کرد»، اما به کنایه اضافه کرد «یک سکته یا یک تصادف ممکن است به یکباره زندگی افراد را درهم بپیچد.» از اینکه ایشان یه تکانی خورده خوشحالم! اما سوال اینست: کسی که صلاحیتش در انتخاب توسط ایشان رد شده و اگر تایید میشد رای می‌آورد، حالا جنتی چطور میتواند حقش را به او برگرداند؟؟؟
۳- آقای قرائتی در مورد زیاد بودن تعطیلات تذکر داده: مگر به این راحتی می‌شود اینقدر کشور تعطیلات داشته باشد؟ یا دانشگاه، یا حوزه، یا بازار، یا هرکس. قرآن می‌گوید: ظهر جمعه مغازه را ببندید. «إِذا نُودِیَ لِلصَّلاه» برای نماز جمعه می‌گوید: «ذَرُوا الْبَیْع‏» (جمعه/۹) مغازه‌ها تعطیل! بعد از نماز که شد می‌گوید: بعد از ظهر جمعه برو باز کن. فقط یک ساعت روز جمعه برای نماز جمعه تعطیل کن. ما پنج‌شنبه را هم تعطیل می‌کنیم. گاهی هم می‌گوییم: خوب دوشنبه که تعطیل بود، سه‌شنبه هم تعطیل است. پنج‌شنبه هم، به هم وصل. یک مرتبه ۵ روز یکجا تعطیل. خوب این رقمی که به جایی نمی‌رسیم. خب، من هم قبلا انتقاداتی به زیاد بودن تعطیلات داشته‌ام. اما از آن مهمتر، کم کردن ساعات کار در ماه رمضان را غلط میدانم. من فکر میکنم روزه‌ی کسانی که در ماه رمضان به بهانه روزگی کمتر کار میکنند درست نیست. خب برای کسانی که به عنوان مثال از ساعت ۷ صبح تا ۴ بعدازظهر کار میکنند، ۱ ساعت وقت «ناهاری» در نظر گرفته میشود. حالا اگر روزه هستند باید از ساعت کارشان فقط ۱ ساعت کم شود. نه اینکه اول وقت ۱ ساعت دیرتر بیایند و آخر وقت هم ۱ ساعت و نیم زودتر بروند! به نظر من گناه کم‌کاری اینها به عهده دولت است که ساعت کار را اینطوری اعلام کرده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *