به نظر شما کدام نام برای این دولت مناسبتر است؟

با اینکه مدتی بود که تصمیم گرفته بودم در مورد دکتر مهندس احمدی‌نژاد چیزی ننویسم؛ اما نشد! دوست خوبمان بهمن خان در مطلبی تحت عنوان «دولت احمدی نژاد، دولت دوربرگردان» نام پیشنهادی خود برای دولت نهم را دولت دوربرگردان گذاشته! من هم قبلا مطلبی نوشته بودم تحت عنوان «دولت ساماندهی»!  نمیدونم انتخاب کدام اسم از بین همه اسمهایی که مطرح شده برای این دولت بهتره؟
دولت مهرورزی و عدالت گستری
دولت سفرهای استانی
دولت مبارزه با رانت و فامیل بازی
دولت … ؟؟؟
فقط اینو میدونم که ما همیشه اون چیزی رو که نداریم از اسمش استفاده میکنیم! مثل کچلی که اسمش زلفعلی هست!!!

پیشنهاد شما چیست؟

8 Replies to “به نظر شما کدام نام برای این دولت مناسبتر است؟”

 1. م.ح

  سلام
  شما که میگویی از ایراد و نقد استقبال میکنی من هم یک نقد برایت داشتم.
  البته بیشتر شکل سوال است:
  چه کسی احمدی نژاد را رئیس جمهور کرد؟
  ما همش منتظریم تا یک بلایی سرمان بیاید و بعد بشینیم مثل بچه ها مسخره بازی در بیاوریم و غر بزنیم. آنهایی که انتخابات گذشته چپ و راست راه می رفتند و با حالت اندیشمندانه و روشنفکرانه میگفتند “ما به احمدی نژاد رای دادیم” و حال میکردند که کاندیدایشان انتخاب شده الان کجا رفتند؟

  حتی در بدترین حالت اگر بگوییم انتخابات یک دروغ کثیف بوده و رای مردم تاثیری نداشته، باز هم باید بشینیم و بکوبانیم بر سر خودمان. چون اگر اینطور باشد یک حکومت وحشی و استبداد گر دارد بر سر ما حکومت می کند، حکومتی که خودمان انتخابش کردیم، خودمان به وجودش آوردیم و خودمان داریم بزرگش میکنیم.
  اگر غلط میگم بهم بگو!
  چه کسی شاه را پرت کرد بیرون و و اسلام را نشاد آن بالا؟
  آیت الله خمینی؟!
  نه جانم
  مغزهای نخودی ما ملت این کار خداپسندانه را انجام داد. حالا عوض اینکه اشتباهاتمان را جبران کنیم داریم روز به روز تفرقه افکنی و دشمنی و شایعه و کینه و نفرت و در یک کلمه “جنگ اعصاب و روان” درست میکنیم که همه اینها برای یک حکومت جهان سوم مثل زهر و اسید است.
  باید دنبال راه کارهای ساده تر بگردیم.

  • وارطان

   دوست عزیز! درسته که این حکومت ماحصل حرکت خود مردم بوده و این احمدی‌نژاد هم ماحصل انتخاب مردم بوده. ولی سوال اینجاست که آیا انقلاب اجتناب‌ناپذیر بود؟ اگر این سوال رو از من بپرسند جواب خواهم داد «نه». این انقلاب نه ناشی از روشنگری‌های روشنفکران یا علما بلکه ناشی‌از توسعه‌ی ناپایدار بود. اگه دوست دارید اطلاعات بیشتری در این مورد کسب کنید پیشنهاد می‌کنم کتاب «ایران بین دو انقلاب» اثر «ایرواند آبراهامیان» رو مطالعه کنید. مطالبی از این دست هم که جاهای مختلف نوشته می‌شه اسمش هست «طنز سیاسی» که به نظر من اصلا هم بد نیست. مهم نیست که احمدی‌نژاد رو ما رئیس جمهور کردیم یا نه، مهم اینه که الان رئیس جمهوره. من هیچ موقع توی عمرم رای ندادم ولی از کسانی که به احمدی‌نژاد رای دادند هم خیلی انتقاد نمی‌کنم. ولی اینکه کسی به احمدی‌نژاد رای داده باشه دلیل نمی‌شه که دیگه مجاز به نقد کردن از این دولت کریمه نباشه.

   خداوند عمر این دولت احمدی‌نژاد را بلند فرماید تا ما مدت بیشتری دلیلی برای خنده داشته باشیم (محض خنده).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *