حجاب لازم برای زنان مسلمان در مقابل زنان مسلمان؟!

این خانم وبلاگنویس جزئیاتی هر چند اندک از مجلس زنانه‌ای که در آن شرکت داشته را بیان کرده. از جمله انواع آرایشهای معمول و یا نوع لباسها و مسئله چاقی! این یکی بلاگر زن (دختر) هم بهش دامن زده!!

ببینید من با بی‌حجابی و حجاب اجباری مخالفم. یعنی معتقدم نباید در کشورهای دیگر زنان (مسلمان) را مجبور به بی‌حجابی کنند و همچنین نباید در ایران زنان را به زور وادار به رعایت حجاب! هر دو کار را به یک اندازه غلط میدانم. به نظر من باید زنان در انتخاب نوع پوشش خود آزاد باشند. البته من شخصا از حجاب خوشم می‌آید و از بی‌حجابی بدم می‌آید و زنان و دختران آشنا را نیز به حجاب ترغیب میکنم. اما معتقدم که نمیشود و نباید با زور حجاب بر سر زنان کرد و باید فرهنگ‌سازی کرد.
شنیده بودم که زنان مسلمان نباید زیباییهای خود را در مقابل زنان غیر مسلمان هم به نمایش بگذارند و باید جلوی آنان هم با حجاب باشند. پرسیده بودم چرا؟ گفته میشود علتش اینست که زنان غیر مسلمان میروند برای شوهرانشان تعریف و وضعیت زنان مسلمان را توصیف میکنند!
آیا زنان مسلمان هم باید بروند برای شوهرانشان تعریف کنند؟! آیا نمیروند؟
آیا این تعاریف و توصیفاتی که نویسندگان فوق کرده‌اند درست است و آیا زنانی که در آنمجلس بوده اند راضی هستند به اینکه این مطالب عمومی بشوند؟
با این وصف، به نظر میرسد زنان مسلمان علاوه بر اینکه باید پوشش مناسبی (حالا نه حجاب کامل!) در مقابل زنان غیر مسلمان در مجالس زنانه داشته باشند، بایستی در مقابل زنان مسلمانی هم که میروند و آنچه نباید بگویند را میگویند، همان حدود را رعایت کنند. از طرفی زن مسلمان نباید توصیف زنان دیگر را برای شوهرش یا مردان نامحرم دیگر بنماید. همه‌ی زنان فامیل ما خوشبختانه اینطور هستند و توصیف وضعیت سایر زنان حاضر در مجلس برای دیگران را کار خوبی نمیدانند و نمیکنند!
راستی این را هم اضافه کنم که من با چاقی زنان در ایران به شدت مخالفم و آنرا یک بیماری برای جامعه میدانم و یکی از مهمترین دلایل آنرا نیز عدم تحرک و فعالیت بایسته زنان به دلیل محدودیتهای غلط اجتماعی و فرهنگی میدانم. متاسفانه ما همواره دچار افراط و تفریط هستیم و دستور اکید اسلام (یعنی: خیرالامور اوسطها) را نادیده میگیریم. یا دچار تحجر و سختگیری بیش از حد و یا دچار ولنگاری! یا تفسیرهای سختگیرانه و دافع از دستورات اسلام و یا اساسا دستورات را غلط دانستن و از بیخ منکر شدن! و اینها هر دو غلط هستند.

پی نوشت: ضمنا یادتان نرود، عراقی ها برادر های من نیستن چون برادرهای من را کشتند

پی نوشت ۲: در راستای پی‌نوشت قبلی تصویر زیر (نمونه‌ای از جنایات عراق) را هم ببینید. برای مشاهده در اندازه بزرگتر، روی آن کلیک کنید. ضمنا بدانید که تصویر دلخراش است! به انتهای تصویر بیشتر دقت کنید!

کودکان کشته شده در دزفول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *