رئیس جمهور صلاح خود را نمی‌داند

۱- دیروز یکی از دوستان مشکلی داشت و با ایمیل (نامه برقی) سوال کرده بود. بخشی از پیغام خطای دریافتی ایشان دال بر اشکال در براوزر بود. برایش نوشتم که از فایرفاکس استفاده کند، شاید مشکلش حل شود. یاد یکی از دوستان افتادم که میگفت:  IE فقط به درد دانلود فایرفاکس میخورد! گرچه ایشان یادی از ما نمیکند، اما یادش بخیر. به قول حافظ علیه‌الرحمه:
روز وصل دوستداران یاد باد    /    یاد باد آن روزگاران یاد باد
گر چه یاران فارغند از یاد من    /    از من ایشان را هزاران یاد باد
کامم از تلخیّ غم چون زهر گشت   /   بانگ نوشِ شاد خواران یاد باد
این زمان در کس وفاداری نماند   /    زان وفاداران و یاران یاد باد
مبتلا گشتم درین بند و بلا   /   کوشش آن حق گزاران یاد باد
گر چه صد رودست در چشمم مدام    /    زنده رود و باغ کاران یاد باد
راز حافظ بعد از این ناگفته ماند   /    ای دریغ آن راز داران یاد باد
۲- خبر زیر عینا از بی بی سی بازنشر میشود:

وزیر کشور ایران ۱۴ آبان استیضاح می شود
طرح استیضاح علی کردان وزیر کشور ایران با ۲۸ امضا روز یکشنبه در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شده است.حمید رضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه مجلس گفته است که جلسه استیضاح آقای کردان روز سه شنبه ۱۴ آبان برگزار می شود.علت اصلی این استیضاح “عدم صداقت شخص وزیر” عنوان شده است. در طرح استیضاح آقای کردان آمده است که در جلسه رای اعتماد مجلس به وی که روز ۱۵ مرداد برگزار شد، آقای کردان اظهارات مخالفان مبنی بر معتبر نبودن مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه اکسفورد و نیز مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی را “قاطعانه” رد کرد اما رئیس کمیسیون آموزش مجلس در نامه ای به رئیس جمهوری ایران گفت آقای کردان فریب خورده است. نامه استیضاح می گوید که چه آقای کردان “فریب خورده باشد چه با عدم صداقت رفتار کرده باشد، چنین فردی شایستگی سمت وزارت کشور را که مسئولیت بزرگ اداره سیاسی کشور و برگزار انتخابات مختلف را عهده دارد، ندارد و ادامه حضور ایشان در این جایگاه موجب تضعیف نظام جمهوری اسلامی خواهد شد.

“دریافت حقوق با مدرک غیر معتبر”

طراحان استیضاح “دریافت حقوق با مدرک غیر معتبر و عضویت در هیات علمی دانشگاه آزاد با رتبه دانشیاری با مدرک غیر معتبر” را از دیگر دلایل استیضاح علی کردان ذکر کرده اند. بر اساس اخبار منتشر شده مدت زمان در نظر گرفته شده برای استیضاح وزیر کشور ایران، پنج ساعت است که دو ساعت از این زمان مربوط به نمایندگان و سه ساعت دیگر در اختیار محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و آقای کردان است تا به سئوالات استیضاح کنندگان پاسخ دهند. علی مطهری از نمایندگان طراح استیضاح آقای کردان درباره اینکه چرا با وجود مخالفت آقای احمدی نژاد با این استیضاح و ادعای حمایت شما از دولت، این کار صورت می‌گیرد، گفته است: ” رئیس جمهور صلاح خود را نمی‌داند.” به گفته آقای مطهری از مجموع ۲۸ امضا‌کننده استیضاح وزیر کشور حتی یک نفر هم حاضر به پس گرفتن امضای خود نشده است. طرح استیضاح علی کردان پیش از تعطیلات دو هفته ای مجلس، به هیات رئیسه تحویل داده شده بود. برخی از نمایندگان پرنفوذ مجلس، طی روزهای تعطیلات مجلس با تشکیل “کمیته استیضاح” درصدد یافتن راه حل دیگری به جای استیضاح وزیر کشور بودند. مصطفی کواکبیان نماینده‌ سمنان در مجلس از آقای کردان خواسته تا پیش از برگزاری جلسه استیضاح از سمت خود استعفا دهد. تردیدها درباره مدرک دکترای علی کردان از آنجا آغاز شد که روح الله حسینیان نماینده تهران در مجلس، در جلسه رای اعتماد به آقای کردان برای تصدی وزارت کشور، گفت:” در جلسه ‌ای از آقای کردان درباره مدرک دکترای حقوق اساسی ایشان از دانشگاه آکسفورد سؤال شد که چگونه گرفته ‌اند، ایشان گفتند رساله ‌ای درباره تعلیم و تربیت در اسلام نوشتم و به آنجا فرستادم و ما نفهمیدیم تعلیم و تربیت در اسلام چه ربطی به حقوق اساسی دارد؟”

تایید جعلی بودن مدرک دکترا

آقای حسیینیان گفته بود: ” آقای کردان در یک جلسه گفتند از رساله دفاع کرده‌ام، پرسیدند، شما که زبان نمی ‌دانید چگونه دفاع کردید، گفتند مترجم گرفتم. در جلسه دیگری گفتند، دفاع نکردم و خلاف گفته‌ام.” علی کردان در زمان ریاست علی لاریجانی بر رادیو تلویزیون دولتی ایران، سالها معاون مالی و اداری وی را بر عهده داشته و به گفته روح الله حسینیان نماینده تهران در مجلس، با همین مدرک حقوق می گرفته است. آقای کردان روز نهم مهرماه در نامه ای به محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، جعلی بودن مدرک دکترای خود را تایید کرده بود. وزیر کشور در نامه خود نوشته بود که مدرک دکترای افتخاری او براساس سوابق مدیریتی و تجارب اجرایی و ارائه رساله توسط فردی که به نام “دانشگاه آکسفورد لندن” در تهران دفتر نمایندگی زبان انگلیسی تاسیس کرده بود، صادر شده است. دانشگاه آکسفورد از مجموعه کالج هایی تشکیل یافته که در طول چند صد سال، در شهر آکسفورد در بریتانیا تاسیس شده اند و کالج یا شعبه ای در شهرهای دیگر، از جمله لندن، پایتخت این کشور، ندارد. چندی پس از انتشار این نامه، عبدالله جاسبی رئیس دانشگاه آزاد نیز طی سخنرانی ای اعلام کرد که آقای کردان مدرکی از این دانشگاه دریافت نکرده است. محمود احمدی نژاد در مراسم معارفه آقای کردان بدون اشاره به تردیدها نسبت به مدرک تحصیلی وی، گفته بود: “برای خدمتگزاری نیازی به کاغذ پاره نیست.” علی لاریجانی رئیس مجلس نیز اخیرا گفته است که در زمان ریاست بر سازمان صداوسیما “هیچ وقت برایم مهم نبود که آقای کردان چه مدرکی دارند.” علی کردان پانزدهم مرداد از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در مجلس، ۱۶۹ رای اعتماد گرفت و به عنوان دومین وزیر کشور کابینه محمود احمدی نژاد، آغاز به کار کرد. وی طی این مدت معاون سیاسی وزارت کشور را تغییر داده است.

4 Replies to “رئیس جمهور صلاح خود را نمی‌داند”

 1. وارطان

  به نظرم این MAN درمورد بند اول این مطلب بسیار باارزش رو گفتند. باارزش به خاطر اینکه شخصیتشون رو در همین یه جمله به صورت مفصل بیان کرده‌اند. نمی‌گم خلاصه چون بعید می‌دونم شخصیت ایشان ابعاد بیش‌از این عبارتی که استفاده کرده‌اند، باشد. قطعا به همین خلاصه میشه. تاسف

  • خسروبیگی

   وارطان عزیز!
   زیاد ناراحت نشو. من مخصوصا این کامنت ایشون رو منتشر کردم اما اخطار دادم که دیگر کامنتهای حاوی توهین منتشر نخواهند شد!

  • خسروبیگی

   ؟؟؟
   دوست عزیز!
   لطفا توهین نکنید!
   رییس جمهور رفیق من نیست! اصلا از او خوشم نمیاد پس چطور میتونه رفیق من باشه؟!
   ولی این دلیل نمیشه که شما بد و بیراه بگید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *