مروری بر روزانه های اخیر (سیستم قبلی)

۰- بعضی وقتها پیش می‌آید که شما دلتان لک میزند برای اینکه فرصت داشته باشید گشتی در اینترنت بزنید و با خواندن مطالب دیگران، روح خود را تازه کنید؛ اما وقت نمیکنید. از آن بدتر اینکه مطالب را بتوانید با یک نگاه گذرا بخوانید اما وقت نداشته باشید در خصوص برخی از آنها نکاتی را ذکر یا روی نکات مهم تایید و تاکید کنید!

۱- دنیا، دنیای معامله است. هر چیزی را بخواهید بدست آورید، متقابلا چیزی از دستتان میرود! و این سنت تغییرناپذیر الهی است. روش جدیدی که برای انتشار روزانه‌ها در پیش گرفته‌ام (شرح در پست قبلی و با کمک گودر و فیدبرنر) بسیار آسانتر از روش قبلی است اما یک ایراد دارد و آن اینکه نمیتوانی به مطالب وبلاگهایی که مشترک فید آنها نیستی، لینک بدهی! راستی، فعلا کل روزانه‌های تولید شده توسط روش جدید را نیز  میتوانید در این آدرس ببینید!

۲- بی‌بی‌سی در اینجا نوشته: در پی به خاکسپاری پنج تن از سربازان گمنام جنگ ایران و عراق در دانشگاه امیرکبیر تهران، محوطه این دانشگاه و خیابان های اطراف به صحنه برخورد نیروهای انتظامی و طرفداران گروه های تندرو با گروهی از دانشجویان معترض تبدیل شد. دانشجویان معترض می گویند از شهدای گمنام استفاده ابزاری می شود. تعداد دانشجویان بازداشت شده حدود هفتاد تن گزارش شده بود که سی تن از آنها دانشجویان دختر بودند.
۳- و ملاحسنی در اینجا نوشته: … استاد:والا من که نمی‌فهمم توی این مملکت چی میگذره. مسجد شده آتلیه هنر. وسط خیابان شده مسجد. دانشگاه شده قبرستان. هیچ چیزی سرجای خودش نیست. یک جای سالم توی این مملکت را نگذاشته‌اند باقی بماند. همه جا را گند زدند… بگذریم برگردیم سر درس خودمون …
۴- راستی، راه افتادن مجدد بالاترین مایه‌ی خوشحالی و سرور شد! نبوی هم در اینجا نوشته: بالاترین آمده است تا ما را به بالاتر ببرد، بالاتر از اینجایی که هستیم و حق ماست.
۵- از این بیت حافظ، بسیار لذت بردم: دلی که غیب نمای است و جام جم دارد – ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد؟
۶- در این شعر زیبا، زندگی ما و زندگی بعضیا (!) به شطرنج، به زیبایی، تشبیه شده. حتما بخوانید.
۷- آقا، چرا ماهواره امید را مسخره میکنید؟! نه، واقعا چرا؟؟؟! دیدم در مطلب «میان ماه من تا ماهواره!» نوشته بود: آن روزی که ایرانی ها توانستند یک اجاق گاز استاندارد بسازند که گوشه های آن دست را جر ندهد ، …… ؛ من باور می کنم که ماهواره امید ساخت ایران است! شاید جواب سوالی که کردم، همینه! جای دیگر دیدم نوشته بودند که ماهواره را روسها و چینیها ساخته‌اند و فقط نامش ایرانی است! نویسنده من و متعه‌ام، کار جالبی کرده و آنهم جمع‌آوری پیامکهای دریافتی از ماهواره امید در یک “جا” است. هم ایشان به “چهل تیتر برای ماهواره امید!” لینک داده بودند و نوشته‌اند: بعد از ماه‌ها وبلاگ تیتریکاتور با مطلب بالا بروز شد! پیشنهاد میکنم پیامکها و تیترها را بخوانید.
۸- پشت کوه سید ممد، خودکشی بیداد کرد! (ای زن، مرد عمل باش)
۹- بعد از قتلهای زنجیره‌ای، بخوانید خودسوزیهای زنجیره‌ای را! جالب است، نه؟!
۱۰- (در این شماره و دو شماره بعدی، در مورد دانشگاه بخوانید:) قابل توجه رسانه‌های طرفدار دولت برای سفیدنمایی: رتبه ناامیدکننده دانشگاه های ایران در جهانتوضیح: نتیجه‌ی فتح رفیع‌ترین قلل علمی جهان مگر غیر از اینه؟؟؟؟؟؟!!!!!!
۱۱- خبرهای کذب از انتخابات: مخصوصا در قسمت جاسبی نوشته: برنامه های جدیدی برای کاهش نرخ بیکاری دارم. ایشان در تشریح این برنامه خود گفتند:«در حال حاضر این امکان بوجود آمده است تا هر کسی که پول و ایضا حوصله دارد لیسانس بگیرد، اما ما اگر ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا را هم به صورت فله ای در بیاوریم آن وقت این جوانان تا دکترا تحصیل می کنند و در نتیجه ۴ سال دیرتر به دنبال شغل می گردند و چون دانشجو در آمارها فردی بیکار محسوب نمی شود در نتیجه آمار بیکاری پایین می آید.» دکتر جاسبی در پاسخ به این سئوال که بعد از ۴ سال با این همه دکتر توی مملکت چکار می خواهید بکنید گفت: «اون دیگه مشکل کسی است که هشت سال دیگه می خواد رئیس جمهور بشه!»
۱۲- نیازمندان به مدرک دانشگاهی فروشی دیگر نگران جعلی بودن نباشند . گل بود، به سبزه نیز آراسته شد!!!
۱۳- یکی از مشکلات من همین بود: Merge Gmail Contacts . دو نکته‌ی مرتبط دیگر: جیمیل محل استقرار شما را در لحظه ی ارسال ایمیل به امضا تان می افزاید
و چگونه می توان مکان اصلی ارسال کننده ایمیل را پیدا کرد
۱۴- آقا من هم از این ولنتاین بازی اصلا خوشم نمیاد! یعنی چی؟ مگه ما خودمون فرهنگ (و ایضا تقویم) نداریم؟ (البته بزودی در مورد تقویم مفصلتر صحبت خواهم کرد)
۱۵- این مخابراتیها (مخصوصا بعد از این واگذاریها!) بعضی وقتها خنگ‌بازی در می‌آرند و باید خودتان بهشان کمک کنید! اینجوری: نکته مهم قبل از خرید سرویس ADSL
۱۶- سخنان بزرگان! از تازه‌هاى دنیاى برنامه نویسى، قابل توجه متخصصین و دانشجویان کامپیوتر، حتما بخوانید! جمله‌ی خودم هم اینه: اگر به من ۱۰ میلیون تومان بدهید و بگویید بیا اشکال این برنامه را درست کن، من ترجیح میدهم ۱۰ هزار تومان بگیرم و آنرا از اول بنویسم! (در کامنتی که آنجا گذاشته‌ام،  از عدد اول یک “۰” جا افتاده!)
۱۷- خوش ندارم توضیح بدم حتی به شما!! نکته اینجاست که نویسنده فقط در آن حدی که هر کس می توانسته در یادداشتش بخواند خواسته است که دیگران را در احساسات خودش شریک کند. قرار نیست هر کس مثلاً شعری گفت بقیه بیایند بپرسند این شعر را در وصف کی گفتی یا چرا گفتی یا هر کنجکاوی دیگر…
۱۸- راستی چرا ما راه فرار را به دشمنمان نشان میدهیم؟!
۱۹- تفاوت دید: هر زنی حق دارد با مردی که زن دارد ازدواج کند اما هیچ مردی حق ندارد با زنی که شوهر اختیار کرده ازدواج کند
۲۰- تبخیر اشتباه:  سوره حشر! (تبخیر میکنیم و بعدش هم از خودمان تقدیر میکنیم!)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *