یک آمار ثانویه

من همیشه بررسی های آماری می کنم که نمونه اش رو قبلا در کارهای آماری در مورد نمرات یا در یک آمار اولیه دیدید. با کمک همین بررسی هاست که میتونی برای کارهات برنامه ریزی کنی و تنظیمات مناسب را انجام بدی! وقتی وبلاگ درست کردم برای آمار بازدید کنندگان رفتم سراغ وبگذر و تو تنظیماتش دیدم یه قسمت محرمانه داره! فکر کردم شاید تو اطلاعاتی که ذخیره میکنه چیز مهمی داره که امکان محرمانه کردن رو گذاشته و من هم فعالش کردم. اما سر فرصت بعد از بررسی فهمیدم که اینطور نیست و لذا بازش کردم و به این مناسبت (و برای تحریک بازدید کنندگان) مطلب کانادا رو پست کردم که باعث بشه بازدید کنندگان در صورت تمایل جزئیات بیشتری ببینند. گفتم به مناسبت اثاث کشی یک آمار از پست هام بدم.

از ۸۴/۱۲/۲۲ تا ۸۵/۳/۲۳ حدود ۱۶۰ مطلب پست کرده ام. این بازه زمانی ۹۳ روزه است. متوسط تعداد پست ها در روز بیش از ۳ پست بوده که البته با احتساب روزهایی که پستی نداشته ام میشه ۱.۷ پست. بر این اساس “تعداد پست ها در صفحات داخلی” را در تنظیمات وبلاگ قبلی گذاشته بودم ۶۰ که باید این مورد را در وبلاگ جدید هم طوری تنظیم کنم که کسانی که آرشیو را نگاه می کنند بتوانند کل مطالب پست شده در یک ماه را ببینند !

پی نوشت: در وردپرس مشابه چنین آیتمی که در بلاگفا هست، چیزی نداریم! درصورتیکه تعداد پستها زیاد باشد، در انتهای صفحه لینکی به مطالب قبلی یا بعدی قرار میگیرد.

One Reply to “یک آمار ثانویه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *