الیس الصبح بقریب

قالوا يا لوط انا رسل ربك لن يصلوا اليك فاسر باهلك بقطع من الليل و لا يلتفت منكم احد الا امراتك انه مصيبها ما اصابهم ان موعدهم الصبح اليس الصبح بقريب (81 سوره مبارکه هود)

نمیدانم این آیه قرآن چرا در این شب نزول قرآن دائم در ذهنم تکرار میشود؟ آیا بخاطر این است که الآن ساعت کمی از 2 بامداد گذشته و صبح نزدیک است؟ آیا منظور از این نزدیکی تا قبل از عید فطر است؟ آیا قبل از عید فطر سال بعد است؟ …اصلا منظور از صبح چیست؟

اما یقین دارم که صبح نزدیک است! نمیدانم چرا؟ شاید چون قرآن وعده داده است؟!

رهبری در خطبه های اخیر جمعه سخنان خوبی گفته است. از جمله:

رهبر جمهوری اسلامی گفت که مسئولان نظام و صاحبان نفوذ و قدرت باید متوجه انحراف و فسادپذیری باشند زیرا فساد به مرور زمان، به انحراف در عمل و حتی عقیده منجر می شود و گفت که گاه در برخی رفتارها و گفتارها این نوع لغزش ها دیده می شود و اظهار داشت که حتی نظام حکومتی هم ممکن است گرفتار انحراف و فساد شود.

باید اندیشید که منظور از مسئولان نظام و صاحبان نفوذ و قدرت کیست؟ آیا رهبر خود از مسئولان نظام است؟ بعید است خود رهبر مصداق این جمله باشد زیرا در آنصورت ممکن است این جمله غلط باشد! آیا نظام حکومتی اسلامی ایران هم ممکن است گرفتار انحراف و فساد شود یا فقط نظامهای حکومتی در بقیه کشورها مصداق این امرند؟ من مطمئنم که مصداق این جمله “مسئولان نظام” و “نظام حکومتی” سایر کشورهای دنیاست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *