آسمان شب و هک

1- مدتی پیش ایمیلی بدستم رسید با عنوان  زیر:

Fraudulent site – please shut down! [CITI 17246] IP:Domain: ikhclub.ir

مضمونش این بود که دامنه مذکور (که در مالکیت «کانون فرهنگی امام خمینی اراک» است) برای کلاهبرداری اینترنتی توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار گرفته. بنابراین پرشین تولز آن دامنه را بست و من به دلیل مشغله فراموش کردم تا اینکه بچه های کانون متوجه شدند و به من زنگ زدند. پرشین تولز گفت باید محتوای دامنه را حذف کند و بعد دامنه را باز کند.  اینکار را کردیم و بعد از نصب CMS و برگرداندن بکاپ، اوضاع نسبتا خوب شد اما متاسفانه عکسهایی که آپلود کرده اند فعلا وجود ندارند. تا خدا چه خواهد؟

2- مدتی پیش سرکارخانم نفیسه غلامی در کامنتی از من آدرس یا نشانی از کاپیتان معرب خواسته بود. همین کامنت باعث ایجاد ارتباط متولیان «آسمان شب» با کاپیتان معرب و همچنین خود من شد. در تماسهایی که از طریق تلفن و ایمیل داشتیم، خبر دادند که قرار است مجله جدیدی چاپ کنند و از من پرسیدند که آیا تمایلی به خواندن آن که درباره نجوم و ستاره شناسی است دارم یا نه؟ ابراز تمایل کردم. 2 روز پیش اولین شماره آن بدستم رسید. دستشان درد نکند. مشترک میشوم. شما هم برای کسب اطلاعات بیشتر به سایتشان مراجعه کنید.

راستی، بدلایل عدیده، بهتر است مشترک فید وبلاگهای مورد علاقه تان شوید. برای اشتراک مطالب این وبلاگ از این آدرس استفاده کنید.دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون