قواعد بازی

استاد یکی از دوره های روانشناسی ما میگفت: قاعدتا هر انسانی باید 2 پشتیبان در زندگی داشته باشد، یکی پشتیبان مالی و دیگری فکری. اولی برای مواقعی که انسان دچار حوادثی میشود که به پول نیاز دارد و دومی برای مواقعی که انسان دچار بحرانهایی میشود و برای عبور از آنها نیاز به گرفتن راهنمایی و مشاوره دارد. اگر شخصی این پشتیبانها را نداشته باشد در مسیر پر فراز و نشیب و پر پیچ و خم زندگی دچار مشکلات روانی و به تبع آن جسمی و خدای نکرده مرگ زودرس خواهد شد!

من فکر میکنم که به آن 2 پشتیبان، بد نیست، برای کسانی که با کامپیوتر و اینترنت کار میکنند و خودشان زیاد وارد نیستند، پشتیبان فنی را هم اضافه کنیم!

یکی از دوستان  که در برخی مواقع از کمکهای فکری او بهره مند میشوم، اخیرا دارد ADSL میگیرد. از من خواست برای رفع مشکل ارتباطش با اینترنت کمک کنم. در منزل آنها حاضر شده و به بررسی وضعیت خط و اتصال و کامپیوتر او پرداختم و متوجه شدم که سیستمش ویروسی است. البته ضد ویروس نه چندان قوی و معروفی روی سیستمش نصب است. از آنهایی که بطور رایگان آپدیت میشوند!

به او گفتم: دکتر جان! هر بازی ای قواعدی دارد و ما بایستی قواعد بازی را بپذیریم. اگر کسی بخواهد از کامپیوتر استفاده کند و از منابع متعدد و بعضا مشکوک به آلودگی ویروس، نرم افزار و فایل روی کامپیوترش نصب یا کپی کند و مخصوصا به اینترنت هم متصل شود، قاعدتا باید یک ضد ویروس خوب و قوی خریداری کند تا در مواقع لازم از طریق اینترنت آپدیت شود. به ایشان کسپر را پیشنهاد دادم – نسخه internet security. هزینه آن در سال چیزی حدود 40 هزار تومان است که میشود ماهیانه حدود 3500 تومان و ارزشش را دارد. دیگر خیال شما راحت است!

2 Replies to “قواعد بازی”

  1. عمو اروند

    خوب اگر ضد ویروس هم داشت، البته نه پولی ولی قوی، ولی بساط وبلاگش بهم خورد چه کند؟
    باید دست بدامان عباس آقا شود چون از اول نه پشتیبان مالی داشته و نه پشتیبان فکری.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *