بیمار شماره ۱۴

۱- خب بحمدالله مثل اینکه فتنه خوابیده. اما زیدی میگفت مشکلات خواص بی بصیرت هنوز لاینحله! معلوم نیست که اگر آنها بی بصیرتند، پس چرا خواص هستند؟ معلوم نیست اول بی بصیرت بوده‌اند بعد خواص شده‌اند، یا اول خواص شده‌اند، بعد بی بصیرت؟ معلوم نیست در حالت دوم چرا نتوانسته‌اند آنها را با بصیرت نگهدارند؟ و چند سوال مشابه دیگر…

دیگری گفت: شکر خدا که اگر ما از خواص بی بصیرت نیستیم، از عوام بی بصیرت هستیم!

خلاصه بصیرت چیز خوبی است که ضرغامی هم ندارد که اگر داشت فیلم «بیمار شماره ۱۴» را پخش نمیکرد! از سر کار که به منزل رسیدم در حال پخش بود. نمیدانم چقدر ازش گذشته بود. دیدم بدون اینکه لبهای بازیگران تکان بخورد حرف میزنند! کنجکاو شدم که موضوع چیست و بعد از مدتی فهمیدم که اون خانمه یک «ذهن‌خوان» است! بیشتر جنبه علمی فیلم مد نظرم بود و از سر کنجکاوی، تقریبا بیشترِ بقیه‌ی فیلم را تا پایان دیدم. داشتم از تعجب شاخ در می‌آوردم که صدا و سیما برای جذب مخاطب حاضر شده چه فیلم چرندی را پخش کند! بیخود نبود که یه وقتی میگفتند صدا و سیما برای مثلا نگه داشتن مردم در خانه حاضر است فیلم … هم پخش کند!

در رنگ آه یک پسر شیمیایی برای ضرغامی اظهار تاسف کرده. در گودر با نوت، شِیرش کردم: موافقم. بخشهایی از فیلم را از روی کنجکاوی دیدم. بسیار چرت بود!

۲- شبکه آفتاب برنامه ای دارد به نام «هندوانه به شرط لبخند». دیوانه‌ای، پیامکی فرستاده بود: کاش مغز داشتم مرگ مغزی میشدم اونوقت قلبم را به عمو گلاب اهدا میکردم!
احتمالا عمو گلاب متوجه نشده وگرنه این پیامک را نمیخواند!!!

۳- وردپرس فارسی اعلام کرده که بزودی نسخه ۳ را منتشر میکند. بعدا بیشتر خواهم نوشت!دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون