شام برای کامپیوتر

ببینم شما کامپیوترتون رو چه جوری خریدید؟ حتما از یک شرکت که در زمینه فروش سخت افزار هم فعالیت میکنه؟! اما چرا شرکت و اصولا یه شرکت با یه مغازه چه فرقی میکنه؟ آیا فروشگاه کامپیوتر میتونه یه فروشگاه معمولی باشه؟ توصیه میکنم از یه شرکت خرید کنید که بتونید از خدمات نرم افزاری و پس از فروشش هم استفاده کنید. چیزی که شرکتها رو از هم متمایز میکنه همین خدماته. جدیدا چون رقابت بیشتر شده بعضی شرکتها خدمات خوبی میدن. مثلا با یکی از دوستان چند روز پیش رفتیم از یکی از شرکتهای نسبتا خوب اراک یه کامپیوتر براش خریدیم. این شرکت به همراه کامپیوتر یه کارت خدمات نرم افزاری داده که توش نوشته: شما می تونید تا ۶ ماه پس از خرید کامپیوتر یا تا ۶ نوبت از خدمات نرم افزاری رایگان این شرکت استفاده کنید. یعنی مثلا اگه ویندوزتون بهم ریخت کیس و درایورهای سخت افزارها رو بردارین ببرین همون شرکته براتون درستش کنه اونم مجانی! خوبه دیگه! به نظر شما خوب نیست؟

چند سال پیش یادمه یکی از همکاران پتروشیمی می خواست کامپیوتر بخره. باهاش (البته به همراه یک کیف پول) به چند مغازه سر زدیم و قطعات رو جدا جدا طوری که ارزونتر دربیاد خریدیم و من براش اسمبل کردم و نرم افزار هم نصب کردم. اسمبل حدود یک ساعت وقت میبره و نصب ویندوز و درایورها و نرم افزارهای متداول هم حدود ۲ ساعت. البته اگه مشکلی پیش نیاد. آخرش هم شام خوردیم!!!

خب حالا اگه دوست بیکاری داشته باشید که خبره باشه و هم قطعات رو خوب بشناسه و هم تخصص اسمبل و نصب نرم افزار رو داشته باشه بد نیست. البته یادتون نره شام بهش بدین!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *