یک اشکال

این پلاگینی که برای یادآوری پست های پارسال نصب کردم یه اشکال داره و اونم اینه که پستهای روزی رو میاره که بالاترین پست موجود در صفحه اصلیه! من فکر میکردم به تاریخ روز نگاه میکنه در صورتی که به تاریخ روز آخرین پست جاری نگاه میکنه. در ضمن به خبر زیر هم توجه کنید:

پرتاب شاتل آتلانتیس به ماه ژوئن موکول شد

ناسا یک بار دیگر پرتاب شاتل فضایی آتلانتیس را برای تکمیل تعمیرات مخزن سوخت آن که در ماه فوریه در اثر بارش شدید تگرگ آسیب دیده بود عقب انداخته است.آژانس فضایی آمریکا امیدوار بود تعمیر شاتل به موقع انجام شود تا امکان پرتاب آن در ماه مه فراهم شود.اما مقام های ناسا اکنون می گویند اولین زمان ممکن برای پرتاب شاتل روز ۸ ژوئن خواهد بود.طوفان تگرگ در ماه فوریه باعث ایجاد فرورفتگی هایی در مخزن سوخت و یک بال شاتل شد. پرتاب اصلا قرار بود روز ۱۵ مارس انجام شود.

در ضمن من با این موضوع هم موافقم:

هشدار درباره محتوای وبلاگ ها “لازم است”

پیشگامان اینترنت، معمولا بر حفظ آزادی بیان در این رسانه بدون مرز تاکید دارند و نسبت به نقض این آزادی هشدار می دهند. اما رشد وبلاگ ها به عنوان فضایی آزاد برای بحث و گفتگوی همگانی، در عین حال راه را بر رواج مطالبی باز کرده که می تواند برای برخی از مخاطبان آزارنده باشد. رواج چنین محتوایی است که اکنون بعضی از پیشگامان ارتباطات اینترنتی را نگران کرده تا این بار، نه برای حفاظت از آزادی بیان بلکه برای جلوگیری از آنچه گاهی “بی بندوباری” و “بی قیدی” تلقی می شود، هشدار دهند.در پیش نویس یک آیین نامه اخلاقی که اخیرا برای وبلاگ نویسی تهیه شده، آمده است که باید پیشاپیش به خوانندگان وبلاگ هایی که حاوی مطالب خشن و برخورنده هستند، هشدار داده شود؛ درست مانند هشدارهایی که پیش از فیلم های سینمایی، تماشاگران را از کاربرد عبارات رکیک، صحنه های خشن یا برهنگی در فیلم باخبر می کند.تیم او رایلی، یکی از پیشگامان وب، این پیش نویس را پس از آن نوشت که مطالب تهدیدآمیز و آزارنده ای علیه کتی سیرا، برنامه نویس آمریکایی در شماری از وبلاگ ها منتشر شد. این آیین نامه چنین آغاز می شود: “وبلاگستان (فضای مجازی وبلاگ ها) را تحسین می کنیم چون حاوی بحث های آزاد و صادقانه است.” اما در عین حال، مجموعه ای از قواعد را درباره محتوای مطالب و بحثهای وبلاگ ها پیشنهاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *