۱%

۱- میگویند یک ثانیه در آخرت برابر ۱۰۰۰ سال دنیاست. حال شده حکایت درصدهای احمدینژادی!

در قهوه تلخ به مستشار گفتند بیا نون بیار کباب ببر  بازی کنیم… گفت مثل اینکه بازی من با بازی شما فرق دارد. حال مثل اینکه درصد مردم با درصد دولت فرق دارد؟!

در کلاسهای دوره ابتدایی و راهنمایی نحوه محاسبه درصد را به ما آموخته اند. اما مثل اینکه یا آنها اشتباه یاد داده اند و یا ما درست یاد نگرفته ایم. مثلا اگر قیمت برق از ۱۶ تومان به ۴۰ تومان افزایش یابد، این یعنی ۴۰ تقسیم بر ۱۶ که میشود ۲.۵ برابر و این یعنی ۲۵۰ درصد و بعبارت دیگر ۱۵۰ درصد افزایش. اما آقای احمدینژاد معتقد است که این حتی ۱% هم نمیشود!!!

نمیدانم، با اینحساب اگر ۱% احمدینژادی مثلا بشود ۱۵۰% حسابی، آنگاه ۶۳% او میشود چقدر؟؟؟

۲- میگویند اگر شما مثلا ماهی ۲۰ هزار تومان پس انداز کنید بعد از ۲۰ سال میشود ۵۰ میلیون تومان (که نمیشود). اما نمیگویند که با این نرخ رشد تورم ۲۰ سال دیگر ۵۰ میلیون تومان یک قران هم ارزش ندارد!!!

۳- میگویند ۸۱۰۰۰ تومان برای ۲ ماه است. یاد اون وقتی افتادم که ۲۶۰ لیتر سهمیه سوخت دادند و اول گفتند ۳ تا ۸۰ لیتر است باضافه ۲۰ لیتر برای عید. بعد گفتند نه این ۳ تا ۶۰ لیتر است باضافه ۸۰ لیتر برای عید. برید خوش بگذرونید!!!

4 Replies to “۱%”

 1. saeed

  سلام، از دیگران قبلا شنیده بودم که کله ات بوی قرمه سبزی میده اما فکر نمیکردم که دیگر اینقدر باشه . بگذریم .
  اولش که کلی توی این وب لاگت چرت و پرت نوشتی و به حساب خودت افاضات کردی که یک ریال ارزش نداره و به نظرم کسانی که از سایت یا بهتر بگم وب لاگت دیدن می کنند یک جورائی مثل خودت کم دارند.
  نوشتی که از نقد و این جور چیزا خوشت میاد. امیدوارم که شهامتش را داشته باشی که این نقد را در نظراتت بگذاری .

  • خسروبیگی

   @saeed,
   سلام
   ممنون از اظهار نظرتون
   اما من فکر نمیکنم که خود شما مصداق “…و به نظرم کسانی که از سایت یا بهتر بگم وب لاگت دیدن می کنند یک جورائی مثل خودت کم دارند.” باشی
   باز هم به من سر بزن و نقد کن. البته نه کلی گویی!
   شاد و پیروز و سربلند باشی

  • علیرضا حسینی

   حالا چرا عصبانی شدی؟
   برخلاف آقای خسروبیگی عزیز، من معتقدم که شما دیگه اینجا نیا. چونکه اذیت می‌شی، برای روحیه‌ات خوب نیست. عزیزم، یک وبلاگ راه بیانداز تا مجبور نباشی بجای نشانی وبلاگت نشانی سایت بیچاره‌ی Yahoo.com را بنویسی، بعدش بنشین توی وبلاگت از اون حرفایی بزن که خودت دوست داری. مطمئن باش کسانی هستند که تحسینت خواهند کرد.

 2. فرهاد

  آخرشم هم سر خودتو به باد میدی هم سر مارو
  مگه نمی دونی که همیشه یه چیزایی هست که اونا میدونن و ما نمی دونیم چون سر در نمیاریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *