ارجاع اولین مورد کارشناسی مرتبط

همانطور که در اینجا گفتم، من از ۷ اسفند ۸۲ در جریان اخذ پروانه کارشناسی رسمی قوه قضاییه قرار گرفتم و در ۱۰ آذر ۸۶ پروانه‌ کارشناسی گرفتم.  اما متاسفانه از مرکز، به اراک، رشته کارشناسی مرا به اشتباه “امور ثبتی” اعلام کرده بودند. در تاریخ ۴ تیر ۸۷ اولین مورد کارشناسی به من ارجاع شد، البته در رشته امور ثبتی!

کارشناس موظف است در صورت ارجاع پرونده نامرتبط با تخصص خود، موضوع را کتبا به مرجع قضایی اعلام کند.علاوه بر آن من چندین بار کتبا به مسئولین قضایی اراک و مرکز (تهران) اعلام کرده‌ام که رشته من کامپیوتر است. اما به دلیل عدم وجود یا عدم بکارگیری سیستم کامپیوتری در محاکم، بروز کردن لیست کارشناسان در همه محاکم، کار حضرت فیل است! به عبارت دیگر دلیل ارجاع چندین پرونده در رشته امور ثبتی به من، عدم اطلاع محاکم ارجاع دهنده از اشتباه در اعلام رشته کارشناسی من بوده است. یکی از اشکالات موجود سیستم قضایی همین است که با عملی شدن این پیشنهاد برطرف میشود!

پس از ۴ تیر ۸۷ نیز چندین پرونده  به من ارجاع شده که آخرین مورد آن در تاریخ ۱۸ آذر ۸۹ بوده و همگی در رشته امور ثبتی؛ و لذا رد شده‌اند.

از طرف دیگر، همانطور که در اینجا گفتم، از ۲۱ بهمن ۸۵ در جریان اخذ پروانه کارشناسی رسمی دادگستری قرار گرفتم و در ۱۰ مهر ۸۹ پروانه‌ کارشناسی گرفتم.

تا کنون تحت عنوان کارشناس رسمی دادگستری (کانون – با  آدرس اینترنتی فعلی karshenasanemarkazi.ir که به زودی عوض خواهد شد)  کاری به من ارجاع نشده بود. امشب پس از پنجمین جلسه گروه کامپیوتر کانون، اولین کار کارشناسی به من ارجاع شد:

– تعیین قیمت پایه اقلام کامپیوتری بانک صادرات مرکزی جهت مزایده

پی نوشت: سایت جدید کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *