وردپرس.ارگ / وردپرس.کام

این دوست عزیز در بخش نظرات این پست اینطور نوشته. و اما چند نکته در رابطه با کامنت مذکور:
1- پرشین تولز سرورهاش در امریکا و کاناداست و در واقع یک فروشنده مجدده .
2- نکته 5 پست قبلی هم در ادامه نکته چهاره یعنی فقط پارامتر ثبتی بودن دامنه تعیین کننده اعتبار نیست.
3- در انتخاب سرویس مورد استفاده برای وبلاگنویسی هم باید سایر عوامل را در نظر داشت. مثلا یکی از عوامل میزان اطلاعات دوستانی هست که به شما یک سیستم بلاگر را توصیه میکنند. اینکه من در برخی پست ها شماره 0 (صفر) را به انتخاب یک یا چند دوست برای راهنمایی و مشورت و کمک فنی داده ام به این خاطره!
خب ببینید میزان اطلاعات شما و دوستانتان در لحظه آغاز وبلاگنویسی خیلی مهمه. یکی از دوستان (فکر کنم ایشان) قبلا مطلبی نوشته بود مبنی بر اینکه آیا وبلاگنویسان همگی قبلا وبلاگخوان بوده اند یا نه؟ من نمیدانم در این مورد تحقیقی شده یا نه ولی توصیه میکنم حتما کسانی که میخواهند شروع به وبلاگنویسی کنند ، اول برای مدتی وبلاگخوانی کنند! این به آنها کمک خواهد کرد که یک تصویر کلی از وبلاگنویسی را در ذهنشان مجسم کنند و با اصطلاحات و لوازم وبلاگنویسی آشنا شوند. این آشنایی می تواند در انتخاب ابزارهای لازم و تعیین سیاست کاری اعم از اینکه:
– در فضاهای رایگان بنویسند یا دامنه ثبت کرده و فضا خریداری کنند؟
– از چه نرم افزاری برای مدیریت محتوا استفاده کنند؟
و …
کمک موثری باشد. هرچه اطلاعات شما در مورد گزینه های موجود کاملتر باشد، انتخاب شما آگانه تر خواهد بود و اشتباهات و مشکلات شما در طول زمان کمتر خواهد شد. من خودم شخصا اونموقع در مورد مزایا یا معایب نوشتن در فضاهای رایگان یا ثبتی ، انواع نرم افزارهای موجود برای مدیریت محتوا و برتری آنها نسبت به هم و … هیچ اطلاعاتی نداشتم! کار را با بلاگفا شروع کردم و سپس به توصیه یکی از دوستان به ثبت دامنه و استفاده از وردپرس.ارگ رو آوردم. شاید اگر دوست دیگری مرا به استفاده از MT ترغیب میکرد، من هم کاربر MT میشدم؟!

4- پیشنهاد من به دوستان استفاده از وردپرس.ارگ و ثبت دامنه و خرید فضاست. قبلا هم گفتم که وردپرس.کام فضا رو بسته و تا پول ندید زیاد کاری نمی تونید انجام بدید و محدودیت هست. یا باید با ایجاد یک خواست همگانی و تقاضای زیاد کاری کرد که وردپرس.کام برای فارسی امکانات خاصی در نظر بگیره و محدودیت ها رو کمتر کنه که به عقیده من اینکار زمان میبره. از طرفی با اصل کار کردن با دامنه های ثبتی – که به اعتقاد من ضروریه – منافات داره!

5- بی ربط: بابا این WLW چرا آیکون Font color را از نوار ابزارش برداشته؟! خیلی اعصاب خردکن شده!!!

2 Replies to “وردپرس.ارگ / وردپرس.کام”

  1. کورش اسلام زاده - کانادا

    سلام عباس آقای عزیز
    ممنون که اینطور با دقت پیگیر مسائل هستید که این از خصوصیات بسیار خوب شماست. ببخشید دیر خوندم و دیر دارم جواب میدم. گرفتار تغییر قالب هستم. ابته این جوابها دقت و هوشیاری کافی متاسفانه نداره ولی فکر میکنم هنوز با ایده سایت داشتن مشکل دارم. بنیان فکری منهم به این موضوع استواره که سایت مال بیزینسه که قاعدتا میتونند مشکلاتش رو حل کنند نه مال من نوعی که نویسنده- ادیتور- تکنسین- جاروکش — وبلاگم هستم. دارم به اینجا میرسم که واقعا اگر مشکلات فارسی نویسی وردپرس دات کام حل بشه برای وبلاگنویسی که هدفش نوشتنه بهترین انتخابه. نه از این بابت که امکانات زیاد داره بلکه اینکه حداقل قابل قبولی هست و بیشتر هم نمیتونی داشته باشی پس سرت بینداز زیر و بنویس نه اینکه مثل من و امثال من که آفتابه لگن هفت دست ، شام و نهار هیچی. از این قضیه که بگذریم فکر میکنم بنیان استدلالت برای سایت داشتن به شکلی این عقیده است که هرچی پول بدی آش میخوری. حرف شما در مواردی صحیحه و در مواردی هم نه. اگر گوگل داره به من یک گیگا فضای مجانی میده- میگه هرکاری دلت میخواد بکن و…. بی منظور هم نیست. در واقع مدل پول درآوردن در دنیای مجازی عوض شده. البته اگر به قضیه ساده نگاه کنیم ولی اگر بخوام از دید تئوری توطئه که من بفهمی نفهمی مستعدشم نگاه کنیم به قول معروف کاسه ای زیر نیم کاسه هست و همینطور بی دلیل هم اینکارها رو نمیکنند و دلیلش هم این نیست که جوابگو نباشند و یا سرویس در خطر تعطیلی بلاشه و… فکر میکنم بحث بیشتر رو باید بذارم به وقتی که خیالم کمی راحت باشه و حتما سعی میکنم یک مقایسه داشته باشم بین رفتن روی سرویسهای مجانی و سایت داشتن. خوب یک تلاشه و احتمالا دیدگاه ها به هم نزدیک میشه. بازم ممنون و برات آرزوی شادی دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *