espiderolsis bolus

تصاویر زیر مجهز به لینک هستند

 

mahdi1

چند روز پیش به اتفاق همسرم و مصطفی (پسرم) به عیادت مهدی محمدی رفتیم. مادرش میگفت که وقتی به دنیا آمد، پوست نداشت!

پدرش از تلاشهای زیاد برای درمان گفت و اینکه پزشکان میگویند درمانی ندارد. ما اما، گفتیم حاشا و کلا که چنین باشد و به فرض که باشد؛ درمان بی درمانی خداست. پدرش گفت که حتی او را به امید شفا به کربلا هم برده است. خلاصه گفتیم ناامید نباشید. چه بسا چند وقت دیگر انشاءالله خوب شود. “صبورانه در انتظار زمان بمان، هر چیز سر وقت خودش رخ میدهد. باغبان اگر باغش را غرق آب هم کند، درختان خارج از فصل خود میوه نمیدهند”

mahdi2

مادرش میگفت که اوایل وقتی دکترها گفتند باید تاولهایش را بترکانید و مایع آنها را خالی کنید، دلمان نمی آمد. اما وقتی میدیدیم که مایع درون تاولها، زیر پوست پیشرفت میکند و باعث بزرگتر شدن تاولها میشود، مجبور به این کار شدیم. حدود نیم ساعت  قبل از  رفتن ما، تاولهایش را ترکانده بودند.

s-ghalam

چند روز پیش در دانشگاه، پس از اتمام کلاسهایم، از طریق هفته نامه محلی “سماع قلم” از موضوع خبردار شدم. گزارش را خبرنگار اراک (خانم زهرا قمی) تهیه کرده و از آقای محمود جودکی (مدیر مسئول) شماره تماس آقای محمدی را گرفتم. در شماره 26 هفته نامه، مورخ 20 آذر 1391 شرح نسبتا مفصلی نوشته. از جمله:

در … اراک، … منطقه فوتبال، … مهدی پسر بچه چهارساله ای است که علیرغم سن کمش دردی بزرگ را تحمل میکند. espiderolsis bolus نام کامل بیماریش است که شاید در میان هر یک میلیون نفر، یک نفر به این بیماری مبتلا باشد. … تاولهای بزرگ تمام سطح بدن را میپوشاند و با کمترین لمس، تاولی جدید متولد میشود. … تمام دارایی خانواده از هست و نیست دنیا یک خانه چهل پنجاه متری بود که بدلیل خرج و مخارج بالای درمان بیماری مهدی، اجاره ای شد.

mahdi3

راستی، از آقای جودکی میتوانید شماره آقای محمدی را بپرسید. آدرس دفتر هفته نامه: اراک خ قیام روبروی کوچه شهید جمشیدی  و شماره تلفنها:  3683459  و   09189622240 میباشد.

بدینوسیله از نویسنده عزیز “یک پزشک” نیز دعوت میکنم که در خصوص این بیماری، اطلاعات بیشتری در اختیار خوانندگان قرار دهند. همچنین هرکس بخواهد، میتوانم متن کامل گزارش هفته نامه را برایش ایمیل کنم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *