و باز هم ایرانسل

پیرامون ایرانسل نمیتوان و نباید به این نوشتار بسنده کرد. بد نیست به این پست و این خبر هم نگاه کنید. مخصوصا خبر رو کامل بخونید. دو نکته قابل توجه در خبر هست. اول اینکه :

نکته‌ی قابل توجه این است که اپراتور یادشه بارها در تبلیغات خود یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد خود را یکسان بودن هزینه‌ی مکالمات اعلام کرده است که برخلاف اپراتور دولتی، هزینه‌ی بین‌ شهری ندارد؛ اما چندی پیش سازمان تنظیم مقررات اعلام کرده است که اپراتور دوم تلفن همراه قصد افزایش تعرفه برای مشترکان ایرانسل به خارج از شبکه را داشته و اعلام کرده که در رابطه با تعرفه‌ی مکالمات ایرانسل به ایرانسل افزایشی را نخواهد داشت و به همین دلیل مبلغ ‌‌٩/۴٩ تومان برای مشترکان ایرانسل به ایرانسل و مبلغ ‌‌٧۶ تومان را برای مشترکان خارج از شبکه پیشنهاد داده که این موضوع در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دست بررسی و تصمیم‌گیری است.

و دوم اینکه :

از سوی دیگر، هنوز تعرفه‌های استفاده از سرویس‌های GPRS به‌طور قطعی و رسمی مشخص نیست؛ این در حالی است که سایت ایرانسل به تعرفه‌ای در این زمینه اشاره کرده و در آن بیان شده است «ایرانسل دوره‌ی استفاده‌ی رایگان از خدمات پیام تصویری (MMS) خود را تا دوشنبه ‌١٠ اردیبهشت ‌١٣٨۶ تمدید می‌کند؛ مهلت استفاده رایگان از خدمات اینترنت از طریق تلفن همراه (GPRS) ایرانسل تا ‌١۵ فروردین ماه است و پس از پایان این دوره هزینه این خدمات مطابق تعرفه در نظر گرفته شده معادل ‌٣٠ ریال برای هر کیلو بایت اطلاعات ارسال یا دریافت شده محاسبه می‌گردد.

و اما چند تجربه شخصی:

۱- پیرو کامنت “حمید” پای مطلب قبلی و اقدام بدان صورت، تنظیمات GPRS روی گوشی من انجام شد. ولی چه فایده که تا چند روز پیش ۱۳۰ میگفت جی پی آر اس از اول اردیبهشت در اراک فعال میشه، امروز که تماس گرفتم گفت تا آخر اردیبهشت!!!

۲- امروز در همان خبر ایسنا خواندم که : از سوی دیگر، ظاهرا محاسبه‌ی صورت‌حساب‌های مشترکان ایرانسل از دقیقه به ثانیه تبدیل شد. در حالی که چند روز پیش که من از طریق سرویس کنترل حساب الکترونیکی در اینمورد سوال کرده بودم، امروز پاسخ زیر را دریافت کردم:

“شرکت ایرانسل در نظر دارد بزودی تعرفه مکالمات را از دقیقه ای به ثانیه ای تغییر دهد” و این درحالیست که اپراتور ۱۳۰ امروز به من گفت که: ایرانسل امسال تعرفه مکالمات را ثانیه ای میکند و من فکر میکنم امسال یعنی تا ۲۹ اسفند!!!!!!

irancell1.gif

۳- ایسنا نوشته: اما چندی پیش محمود خسروی – رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی – اعلام کرده بود که اضافه پرداخت مبلغ مشترکان ایرانسل پس از توافق جهت محاسبه‌ی مکالمات به ثانیه به آن‌ها پرداخت می‌شود که هنوز چگونگی این امر نیز دقیقا مشخص نیست.

 

۴- امروز ریز مکالمات قبض اسفند هم در سایت ایرانسل قرار داده شد که آنرا دریافت کردم و همچنان مبنای محاسبه هزینه مکالمه دقیقه ای بود!

 

irancell4.gif

irancell3.gif

irancell2.gif

۵- در مورد MMS هم اپراتور ایرانسل گفت که نیاز به تنظیم علیحده دارد. در این صفحه در قسمت “آیا ممکن است تنظیمات انجام نشود؟” توضیحات لازم برای تنظیم دستی آمده است.

2 Replies to “و باز هم ایرانسل”

  • خسروبیگی

   سلام
   نمیدانم برای اعتباری ها هم این امکان هست یا نه؟
   اما برای خطهای دائمی: با دریافت یک رمز برای Ecare میتوانید وارد سایت ایرانسل شده و با وارد کردن آن رمز به قسمت ریز صورتحساب رفته و آنرا مشاهده و دریافت کنید
   البته قاعدتا این امکان برای خطهای اعتباری نیز بایستی موجود باشد اما من خودم شخصا امتحان نکرده ام
   در خدمتیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *