و باز هم ایرانسل

پیرامون ایرانسل نمیتوان و نباید به این نوشتار بسنده کرد. بد نیست به این پست و این خبر هم نگاه کنید. مخصوصا خبر رو کامل بخونید. دو نکته قابل توجه در خبر هست. اول اینکه :

نكته‌ي قابل توجه اين است كه اپراتور يادشه بارها در تبليغات خود يكي از ويژگي‌هاي منحصر به فرد خود را يكسان بودن هزينه‌ي مكالمات اعلام كرده است كه برخلاف اپراتور دولتي، هزينه‌ي بين‌ شهري ندارد؛ اما چندي پيش سازمان تنظيم مقررات اعلام كرده است كه اپراتور دوم تلفن همراه قصد افزايش تعرفه براي مشتركان ايرانسل به خارج از شبكه را داشته و اعلام كرده كه در رابطه با تعرفه‌ي مكالمات ايرانسل به ايرانسل افزايشي را نخواهد داشت و به همين دليل مبلغ ‌‌٩/٤٩ تومان براي مشتركان ايرانسل به ايرانسل و مبلغ ‌‌٧٦ تومان را براي مشتركان خارج از شبكه پيشنهاد داده كه اين موضوع در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي در دست بررسي و تصميم‌گيري است.

و دوم اینکه :

از سوي ديگر، هنوز تعرفه‌هاي استفاده از سرويس‌هاي GPRS به‌طور قطعي و رسمي مشخص نيست؛ اين در حالي است كه سايت ايرانسل به تعرفه‌اي در اين زمينه اشاره كرده و در آن بيان شده است «ايرانسل دوره‌ي استفاده‌ي رايگان از خدمات پيام تصويري (MMS) خود را تا دوشنبه ‌١٠ ارديبهشت ‌١٣٨٦ تمديد مي‌كند؛ مهلت استفاده رايگان از خدمات اينترنت از طريق تلفن همراه (GPRS) ايرانسل تا ‌١٥ فروردين ماه است و پس از پايان اين دوره هزينه اين خدمات مطابق تعرفه در نظر گرفته شده معادل ‌٣٠ ريال براي هر كيلو بايت اطلاعات ارسال يا دريافت شده محاسبه مي‌گردد.

و اما چند تجربه شخصی:

۱- پیرو کامنت “حمید” پای مطلب قبلی و اقدام بدان صورت، تنظیمات GPRS روی گوشی من انجام شد. ولی چه فایده که تا چند روز پیش ۱۳۰ میگفت جی پی آر اس از اول اردیبهشت در اراک فعال میشه، امروز که تماس گرفتم گفت تا آخر اردیبهشت!!!

۲- امروز در همان خبر ایسنا خواندم که : از سوي ديگر، ظاهرا محاسبه‌ي صورت‌حساب‌هاي مشتركان ايرانسل از دقيقه به ثانيه تبديل شد. در حالی که چند روز پیش که من از طریق سرویس کنترل حساب الکترونیکی در اینمورد سوال کرده بودم، امروز پاسخ زیر را دریافت کردم:

“شركت ايرانسل در نظر دارد بزودي تعرفه مكالمات را از دقيقه اي به ثانيه اي تغيير دهد” و این درحالیست که اپراتور ۱۳۰ امروز به من گفت که: ایرانسل امسال تعرفه مکالمات را ثانیه ای میکند و من فکر میکنم امسال یعنی تا ۲۹ اسفند!!!!!!

irancell1.gif

۳- ایسنا نوشته: اما چندي پيش محمود خسروي – رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي – اعلام كرده بود كه اضافه پرداخت مبلغ مشتركان ايرانسل پس از توافق جهت محاسبه‌ي مكالمات به ثانيه به آن‌ها پرداخت مي‌شود كه هنوز چگونگي اين امر نيز دقيقا مشخص نيست.

 

۴- امروز ریز مکالمات قبض اسفند هم در سایت ایرانسل قرار داده شد که آنرا دریافت کردم و همچنان مبنای محاسبه هزینه مکالمه دقیقه ای بود!

 

irancell4.gif

irancell3.gif

irancell2.gif

۵- در مورد MMS هم اپراتور ایرانسل گفت که نیاز به تنظیم علیحده دارد. در این صفحه در قسمت “آیا ممکن است تنظیمات انجام نشود؟” توضیحات لازم برای تنظیم دستی آمده است.۲ جواب برای “و باز هم ایرانسل”

 1. من از شما کمک میخوام در رابطه گرفتن ریز مکالمات ایرانسل اعتباری

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ مارس 31st, 2009 10:11:

  سلام
  نمیدانم برای اعتباری ها هم این امکان هست یا نه؟
  اما برای خطهای دائمی: با دریافت یک رمز برای Ecare میتوانید وارد سایت ایرانسل شده و با وارد کردن آن رمز به قسمت ریز صورتحساب رفته و آنرا مشاهده و دریافت کنید
  البته قاعدتا این امکان برای خطهای اعتباری نیز بایستی موجود باشد اما من خودم شخصا امتحان نکرده ام
  در خدمتیم

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون