تاثیرات مرامنامه

۱- در راستای بند ۳ مرامنامه ام، بالاخره فرصتی یافتم تا رزومه (فارسی) خودم را کامل کنم (فارسی انگلیسی). این صفحات به مرور زمان بروز میشود تا حاوی آخرین وضعیت سوابق کارم باشد. پستهای قبلی حاوی سوابق کار را برداشتم. برخی از دوستان علت انتشار رزومه را پرسیده بودند. برایشان نوشتم: برای اینکه بازدید کننده ها مرا بشناسند و با دانستن سوابق کارم در صورتی که سوالی تخصصی دارند، بپرسند.
۲- آقای بهمنی هم مرامنامه خود را منتشر کردند. ایشان از اینکه نوشتن مرامنامه زیاد جدی گرفته نشده کمی دلخور هستند.
۳- حرکت بسیار خوبی هم کرده اند و آن اینست که لیستی از کسانی که مرامنامه منتشر کرده اند را در انتهای مرامنامه خودشان منتشر کرده اند. برای اینکه این لیست کامل شود باید قواعد بازی وبلاگی رعایت شود. یعنی همان لینک دادنها و اطلاع دادنها. من هم سعی میکنم بلافاصله پس از اطلاع از انتشار هر مرامنامه، به ایشان اطلاع دهم تا کمکی به آپدیت کردن لیست مذکور کرده باشم.
۴- راستی یادتان نرود، جستجوی کلمه مرامنامه و کلیک روی نتایج آن! من اینکار را میکنم و تاثیر آنرا در جابجا شدن نتایج جستجو دیده ام.
۵- راستی مرامنامه وبلاگی صنوبر نیز منتشر شده است. حتما بخوانید.
۶- آقای اسلامزاده در کامنتی پای مرامنامه پیکسل پست نوشته: … یک حسن مرامنامه اینه که بلافاصله مخاطب شناخت پیدا میکنه (نسبی). همین الان به نظرم نمیاد که برای اولین بار به وبلاگ شما اومدم و مثل این میمونه که شما را میشناسم…
۷- اگر عضو هستید، بیایید مطالب مربوط به مرامنامه را به بالاترین پست کنیم و به آنها امتیاز مثبت بدهیم.

2 Replies to “تاثیرات مرامنامه”

 1. کورش اسلام زاده- کانادا

  درباره تاثیرات مرامنامه یک کامنت جالب هم دریافت کردم از دوست و هموطنی به نام مهران که میگه:

  “وبلاگ پدیده ای است که هنوز برای ما شناخته شده و قابل فهم نشده که بخواهیم واسش اخلاقیات و قرارداد های من درآوردی بسازیم.وبلاگ نویسی در هیچ چارچوب اخلاقی و هر نوع قرار داد تحمیلی قرار نمی گیره.
  وبلاگ نویسی پدیده ای از دوران فرد محوری است و آزادی بیان در نهایت ممکن آن.
  این حرفارو بیشتر به خاطر اون مانیفیستی نوشتم که جنابعالی صادر کرده بودید!”

  میخوام بگم که نظرات بسیار منفی تا این حد هم وجود داره و جای نقد حرفش هم اینجا نیست. رویم به جانب آقای بهمنی است که دلخور است. به نظر من نوشتن مرامنامه کاری فردی هست و کسی از کسی نباید دلخور بشه. انتظار جنبش و اینکه همه هم بنویسند انتظاری واقع بینانه نیست. اینکه تا این لحظه چند نفر شده ایم که نوشته ایم و در آینده بیشتر از اینها هم خواهیم شد خودش پیشرفتی است، چه در سطح فردی و چه در حدی که تعدادی دیگر مطمئناً به فکر فرو رفته اند… از قدیم هم گفته اند تب تند زود عرق میکند.

 2. کورش اسلام زاده- کانادا

  سلام عباس جان
  ایده خوبی هست که مطالب مفید و مرتبط با مرامنامه رو به بالاترین پست کنیم یا رای بدیم. البته مطالبی که رویش دست کم یک ساعتی کار شده باشد که حقی هم از کاربران و استفاده کنندگان بالاترین ضایع نشده باشد. موفق باشی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *