گروه لاگ سابق

در باره گروه لاگ

گروه لاگ در ابتدا (۸۵/۱۰/۲۹) به صورت یک وبلاگ گروهی راه‌اندازی  و پس از مدتی (در تاریخ ۸۶/۲/۱) تعطیل شد. سپس در تاریخ ۸۶/۵/۱۰  رویکرد خود را به آموزش وبلاگنویسی با وردپرس.ارگ تغییر داد  (سوابق: + و + و + و  + و + ).

پی نوشت:

سپس در تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۱ حذف شد! البته سوابق در اینجا حفظ شد

این وبلاگ با استفاده از وردپرس در دامنه شخصی (ثبتی) کار می کند. کسانی که علاقه دارند وبلاگنویسی در دامنه شخصی و با استفاده از وردپرس.ارگ را شروع کنند، میتوانند از اینجا ثبت نام کنند و از این فضا برای آموزش و تمرین استفاده کنند. برای شروع آشنایی با محیط وردپرس و پست مطلب، می توانید به اینجا رجوع کنید. هر سوالی هم داشتید با این آدرس درمیان بگذارید. موفق باشید.

مرامنامه گروه لاگ

بنام خدا
تذکر: ممکن است محتویات این صفحه ویرایش یا تکمیل شود!

۱- این وبلاگ گروهی برای کسانی که میخواهند وبلاگنویسی را با وردپرس.ارگ آغاز کنند بعنوان یک کارگاه آموزشی میتواند مورد استفاده قرار گیرد.
۲- ثبت نام در این وبلاگ برای عموم آزاد است و از اینجا انجام میشود.
۳- کاربرانی که ثبت نام میکنند میتوانند از اسامی مستعار نیز استفاده کنند.
۴- سطح دسترسی داده شده به کاربر در هنگام ثبت نام Contributor میباشد که پس از پست ۳ مطلب افزایش می یابد. در صورتی که پس از انتشار ۳ مطلب سطح دسترسی شما افزایش پیدا نکرد موضوع را با این آدرس در میان بگذارید.
۵- به مرور سطح دسترسی ها تا حد امکان افزایش می یابد به گونه ای که کاربران بتوانند با محیط وردپرس کاملا آشنا شوند و نهایتا بتوانند خود اقدام به تاسیس وبلاگ نمایند.
۶- زمان افزایش سطح دسترسی از یک سطح به سطح بالاتر وقتی است که کاربر خود اعلام آمادگی کند ولی توصیه میشود برای مقایسه امکانات هر رده با رده های بالاتر و پایین تر، سطح به سطح و در هر سطح پس از پست حداقل یک مطلب تقاضای ارتقا نمایید.
۷- در صورت سوء استفاده از سطوح دسترسی و حذف یا تغییر پست ها و کامنتهای دیگران کاربر حذف خواهد شد.
۸- توهین به دیگران و استفاده از الفاظ و کلمات نامناسب در پست ها و کامنتها ممنوع است. کامنتهای ناقض این بند حذف و وضعیت پستها به Draft تغییر می یابد تا پس از ویرایش توسط نویسنده مجددا منتشر شوند.
۹- رعایت حقوق معنوی اشخاص حقیقی یا حقوقی لازم و در صورت استفاده از مطالب دیگران در حد امکان ذکر منابع الزامیست.
۱۰- تبلیغات در این وبلاگ ممنوع است.
۱۱- این وبلاگ هیچ هدف مالی را دنبال نمی کند و به هیچ عنوان بدنبال کسب درآمد نیست.
۱۲- در صورتی که نویسنده ای لازم بداند که یک دسته بندی موضوعی به موضوعات وبلاگ اضافه شود، امکان پذیر است.

مقررات گروه لاگ

توضیح: مقررات زیر  برای زمانی که گروه لاگ یک وبلاگ گروهی بود، تدوین شده بود. پس از تغییر رویکرد گروه‌لاگ به آموزش وبلاگنویسی با وردپرس.ارگ، مرامنامه تدوین شد.

با نام و یاد و استعانت از وجود ذی جود باریتعالی و به انتظار حضرت حجت (عج) که احیا کننده اسلام ناب محمدی (ص) و خاتمه دهنده ستم ستمکاران و عدل گستر موعود است:
۱- هدف از ایجاد این وبلاگ گروهی افزایش ارتباطات انسانی و دوستی و سرعت دادن به روند تولید محتوای فارسی در اینترنت و همچنین کاهش تکنوپلی اینترنت است.
۲- مدیر وبلاگ کارهای مربوط به دامنه و نرم افزار مدیریت محتوا را انجام میدهد و  همچنین بر پذیرش نویسنده جدید نظارت می‌کند.
۳- شورایی مرکب از مدیر و حداقل دو نفر از نویسندگان در موارد لازم تصمیم‌گیری می‌کند. از جمله وظایف شورا تصویب یا تغییر این مقررات است.
۴- نویسندگان از قسمت “عضویت” صفحه اصلی وبلاگ اقدام به  ثبت نام میکنند. اینکار به منزله پذیرش این مقررات محسوب میشود. نویسندگان  مطالب اولیه خود را پیش‌نویس کرده و پس از تایید یکی از اعضای شورا منتشر میشود.
۵- پس از انتشار ۱۰ مطلب از نویسنده جدید، سطح دسترسی نویسنده افزایش یافته و خود  قادر به انتشار مطالب خویش خواهد بود.
۶- مسئولیت هر پست به عهده نویسنده می‌باشد.
۷- رعایت اصول اخلاقی و حقوق معنوی توسط نویسندگان الزامی است و عدم رعایت موارد مذکور موجب حذف کاربر خواهد شد. انتشار مطالب دیگران به نام خود ممنوع است.
۸- نویسندگان (علیرغم اینکه ممکن است نسبت به مصادیق فیلترینگ نقطه نظراتی داشته باشند) بایستی به گونه‌ای عمل کنند که منجر به فیلتر شدن وبلاگ نگردند. بدیهی است بررسی منطقی فیلترینگ و بحث علمی و مبتنی بر اصول اسلامی در خصوص فیلترینگ حق همه است.
۹- نظرات یا کامنتهای حاوی کلمات نامناسب و یا توهین به افراد و گروهها تعدیل و  یا حذف خواهند شد.
۱۰- نویسندگان میتوانند مطالب مهم  منتشر شده در وبلاگهای شخصی خود را نیز در این وبلاگ منتشر نمایند (و بالعکس) لیکن  باید به انتشار مجدد مطلب متذکر شوند.
۱۱- نویسندگان در صورت تمایل میتوانند متنی (نه چندان طولانی) در معرفی خود جهت قرار دادن در صفحه “معرفی نویسندگان” تهیه و در اختیار مدیر قرار دهند. در صورتی که نویسندگان دارای وبلاگ شخصی نیز باشند و در وبلاگ شخصی خود را معرفی نموده‌اند، میتوانند لینکی به صفحه معرفی خود ارسال کنند.
۱۲- لینک دادن در گروه لاگ به معنی تایید مطلب، سایت و یا وبلاگ نیست.
۱۳- انتشار مطالب سیاسی ممنوع است لیکن نقد منصفانه عملکرد مسئولین مبتنی بر منطق و استدلال، مستند و حاوی آمار و ارقام و مقایسه با گذشته یا دیگر کشورهای جهان آزاد است.
۱۴- انتشار مطالب مستهجن و منجر به فساد اخلاقی ممنوع است.
۱۵- انتشار مطالب علمی تخصصی توصیه می شود و نویسندگان میتوانند دسته‌بندیهای  موضوعی جدید را پیشنهاد نمایند.
۱۶- نویسندگان میتوانند مطالب خود را با کلمه عبور حفاظت نمایند. در آنصورت مسئولیت ارسال کلمه عبور به متقاضیان با خود نویسنده میباشد.
۱۷- با توجه به اینکه همه نویسندگان در یک صفحه معرفی میشوند، به نویسندگان توصیه میشود در زمان معرفی خود، موضوع را از طریق انتشار یک پست اطلاع دهند.

نویسندگان گروه لاگ

در این صفحه نویسندگان به ترتیب حروف الفبا معرفی میشوند. متن توضیحات درباره هر نویسنده عینا همان چیزی است که خود ارسال کرده و گروه‌لاگ در خصوص آن هیچ مسئولیتی ندارد.

خسروبیگی
لطفا برای آشنایی با  من به این صفحه مراجعه فرمایید. برای مکاتبه با من از این آدرس استفاده کنید.

مجید
چه وظیفۀ دشواری است معرفی خود.

مصطفی
من مصطفی هستم.  برای مکاتبه با من از این آدرس استفاده کنید.

آرشیو نویسندگان

aghaee
eskanian
jelodary
majid
mostafa
ramezany
sina