راه اندازی کانال عمومی “با تلگرام”

خب؛

حتما شنیدید که علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفته:

علی مطهری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، در مخالفت با فیلترینگ شبکه های اجتماعی (تلگرام و اینستاگرام) افزود: اگر این موضوع به دلیل مسایل اخلاقی باشد می تواند قابل قبول باشد اما فکر می کنم موضوع فیلترینگ بیشتر جنبه سیاسی دارد.
وی در پاسخ به این سوال که آیا خودش در تلگرام کانال دارد یا خیر؟ گفت: بله دارم و این شبکه ها وسیله ارتباطی بسیار خوبی هستند.
در روزهای اخیر مباحثی درباره فیلترینگ تلگرام مطرح شده و یکی از موضوعات جلسه کمیته تعیین مصادیق مجرمانه رایانه ای نیز بوده است.

من با بخشی از نظر علی مطهری موافق و با بخشی از آن مخالفم!

من معتقدم که با زور هیچی درست نمیشه. کلا اسلام و خدا با زور مخالفند. میگید نه؛ نگاه کنید!

ببینید؛ خدا گفته این کارو بکنید – این کارو نکنید. این خوبه – این بده. اگر کارهای خوب را انجام بدید میرید بهشت و بدکاری و بدکارگی عاقبتش جهنمه!

خدا زورش از همه بیشتره. خیلی خیلی … قوی هستش و براحتی میتونه با زور جلوی هر کسی رو بگیره و نزاره کار بد بکنه.

اما آیا این کارو میکنه خدا؟؟؟

نه، خداییش؛ مثلا (الآن به مناسبت محرم و صفر بگم) خدا گفته کشتن اولیای خدا (و نه تنها اولیای خدا که هر نفسی) خطاست و ظلمی بزرگتر از آن متصور نیست. خب، خدا مگه نمیتونست با زور؛ روز عاشورا جلوی کسانی که امام حسین علیه السلام و یارانش رو؛ که عزیزترینها نزد خدا بودند؛ بگیره؟

پس چرا نگرفت؟؟؟

من معتقدم که کار با زور ارزش نداره. کاری که از روی اجبار انجام بشه اصلا ارزش نداره. من معتقدم حجاب اجباری یک ریال ارزش نداره. محجبه ترین خانمها اگر از روی اجبار چادر سر کرده باشند اصلا بدرد نمیخوره و …

اگر مثلا کانالهای غیر اخلاقی تلگرام بسته باشه و من و شما نریم توی اونها؛ این که ارزشمند نیست! در صورتی نرفتن به داخل کانالهای غیر اخلاقی ارزشه که بتونیم بریم توی اونها و نریم. وقتی نتونیم بریم که دیگه ارزشی نداره.

یه مثال دیگه بزنم. در آیه ۲۴۹ سوره بقره میخوانیم:

پس هنگامی که طالوت لشکر کشید، سپاه خود را گفت: خدا شما را به نهر آبی آزمایش کند، هر که از آن بیاشامد از من و هم آیین من نیست، و هر که هیچ نیاشامد یا کفی بیش برنگیرد از من و هم آیین من خواهد بود. پس همه سپاهش آشامیدند به جز عده قلیلی از آنها. و چون طالوت و سپاه مؤمنش از نهر گذشتند (و مواجه با دشمن شدند لشکر بیمناک گشته) گفتند: ما را تاب مقاومت جالوت و سپاه او نخواهد بود. آنان که به لقاء رحمت خدا و ثواب آخرت معتقد بودند (ثابت قدم مانده) گفتند: چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا بر سپاهی بسیار غالب آمده، و خدا با صابران است. (۲۴۹)

خب؛ ببینید آزادی یعنی این. لشگریان آزاد بودند که آب بنوشند یا ننوشند. طالوت بالای سرشون نایستاد که جلوی اونها رو از خوردن بیش از یک مشت آب بگیره…

من معتقدم ما باید فرهنگ سازی کنیم. ببینید در کارهای پزشکی میگن پیشگیری بهتر از درمانه. یه واکسن درست میکنن میزنن که دیگه مریض نشیم. چرا؟ چون همه میکروبها و ویروسها رو که نمیشه از بین برد. میشه؟

بنابر این من با فیلترینگ کلا مخالفم حتی سایتها و کانالهای غیر اخلاقی

آقا من معتقدم با زور نمیشه مردم رو به بهشت برد. کسی که نخواد رو با زور نمیشه ببری! همین

و اما بعد:

دیگه ما از آقای مطهری (https://telegram.me/alimotahari_ir) یاد گرفتیم دیگه

من ابتدا در خرداد ۹۴ از لیست انتشار استفاده میکردم؛ محدود

بعد بدلیل مشکلاتی که داشت در مرداد ۹۴ یه گروه عمومی درست کردم که ایده خوبی نبود!

همون موقعها گفتم از ترس مرگ خودکشی نکنید!

در مهر ۹۴ روش ایجاد کانال در تلگرام رو منتشر کردم

و الآن کانال اختصاصیم رو؛ عمومی کردم

آدرسش:

https://telegram.me/midinternet

عنوان کانال رو هم گذاشتم: با تلگرام

راستی پنجشنبه گذشته سر کلاس به دانشجویانم گفتم که “به اعتقاد من در حال حاضر آخرش mobile data هست. تا برای بعدها خدا چه خواهد و چه تکنولوژی جدیدی آید؟”

اگر به اینترنت بعنوان یک راهکار حذف وابستگی جغرافیایی بخواهیم نگاه کنیم؛ این راهکار در صورتی به تمام و کمال عملیاتی میشود که از موبایل دیتا استفاده کنیم. چه؛ استفاده از اینترنت با ADSL و یا WI-FI باعث حذف کامل وابستگی جغرافیایی نخواهد شد.

پی نوشت:

بازتاب در پارسینه

5 Replies to “راه اندازی کانال عمومی “با تلگرام””

  1. الف.ميم

    با سلام، چرا خداوند اقوام سركش را عذاب فرستاد؟ شما كه به زور اعتقاد نداشتين! چرا پيامبر افرادي از صحابه را كه در جنگ شركت نكردند تنبيه تحريمي كرد؟ شما كه زور نمي‌گين؟ چرا حد شرعي جاري ميشه؟ شما كه زورگو نبودين؟ چرا زناكار را لواط كار را دزد را شراب‌خوار را …؟ چرا اقتلوهم واحصروهم؟ واقعاً چرا؟ با تشكر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *