بچه ها از کجا می آیند؟/آموزش مسائل جنسی

خب؛

بچه ها از کجا می آیند؟

در چه سنی باید جواب این سوال را به بچه ها بدهیم؟

اصولا آیا باید انسانها (آدمیزاد) در این خصوص اطلاعاتی داشته باشند یا نه؟

اصولا آیا باید انسانها (آدمیزاد) در این خصوص آموزش ببینند یا نه؟

بچه که بودم یادمه از مادرم همین سوال را پرسیدم

و او گفت

وقتی بچه میخواد به دنیا بیاد دل مامانش پاره میشه ازش میاد بیرون!!!

(فقط همینو گفت و بیشتر توضیح نداد)

و من با خود فکر میکردم که خب بعدش شکم مامانش دوباره چه جوری خوب میشه؟

و من چقدر دلم به حال مادران میسوخت که چرا باید شکمشون پاره بشه؟!!!

کارشناسان معتقدند که جواب این سوال را باید همان موقع که در ذهن بچه ها ایجاد میشود ولی با زبانی در خور فهم بچه ها بهشان داد

و خلاصه آموزش مسائل جنسی بهتر است در بچگی داده شود که هنوز بچه ها میل جنسی و احساس شهوت ندارند

و مخصوصا اینکه این اطلاعات و آموزشها بهتر است توسط والدین و یا آموزگاران به بچه ها داده بشه نه دوستان و هم سن و سالانشان!!!

من قبلا در این خصوص در پستهای زیر اشاراتی داشته ام

تکمیل کتاب!/بهرنگ

کتابهایی که نخوانده‌ام!

از جمله گفته بودم:

و اما در مورد کتاب “بچه ها از کجا می آیند؟”؛ ضمن اینکه توصیه به خواندن آن میکنم
۱- به بچه هاتون هدیه بدید و بگید بخونند و در موردش فکر کنند و اگر ابهاماتی دارند سوال کنند یا باتفاق هم بخونید
۲- کتاب به نظر من از لحاظ علمی کامل است ولی از لحاظ اخلاقی و مخصوصا مذهبی ناقص است! حتما در کنار مطالب آن و برای تکمیلش، نکات مذهبی لازم را به بچه ها تذکر بدید و احکام اسلامی را در کنار آن به آنها آموزش دهید.

حالا با مطرح شدن انتقاداتی در خصوص ۲۰۳۰

دوباره لازم دیدم در این مورد بیشتر صحبت کنم …

فایل کتاب آموزشی

بچه ها از کجا می آیند؟

را در لینک زیر میتوانید ببینید:
https://drive.google.com/file/d/0BwxefuGxFQxHczBndFluVjFXejg/view?usp=sharing

و همچنین در لینک زیر

http://www.midinternet.com/wp/wp-content/uploads/2008/02/bacheha_az_koja_miayand.pdf

و فایل فیلم آموزشی

بچه ها از کجا می آیند؟

را هم میتوانید در لینک زیر بیابید:
https://drive.google.com/file/d/0BwxefuGxFQxHZjIyN1Z0OUdlMTg/view?usp=sharing

فیلم را در یوتیوب هم،   در  آدرس https://www.youtube.com/watch?v=ZRBiMK1fIgA (در کانال خودم) گذاشته ام

و در آخر اینکه

مطلب زیر از طریق تلگرام در باره این موضوع به دستم رسیده که عینا منتشر میکنم:

[Forwarded from فردای بهتر (مصطفی تاجزاده)]
✳️نظر شهید بهشتی درباره آموزش جنسی به کودکان / حمله اصولگرایان به سند ٢٠٣٠ حمله به تربیت اسلامی است
✍️داوود حشمتی . روزنامه‌ شرق (۲۷ اردیبهشت)
🔸منتقدان دولت روحانی درباره سند ٢٠٣٠، هفته گذشته در تمام شهرستان‌ها مشغول تخریب هستند. آنها در روستاها تکثیر می‌کنند که دولت با این سند قصد آموزش جنسی به کودکان را دارد. خدا رحمت کند آیت‌الله بهشتی را که سال‌ها پیش به این مسئله پاسخ داده بود؛ به‌طوری که انگار برای امروز ما حرف زده است. تخریب اصولگرایان نشان می‌دهد نه‌تنها اصل سند را نخوانده‌اند بلکه با اندیشه‌های تئوریسین‌های انقلاب حداقل آشنایی را هم ندارند.
🔸بررسی سند نشان می‌دهد در هیچ‌کجای سند ۵۱ صفحه‌ای آموزشی ۲۰۳۰ حتی یک کلمه هم از «همجنس‌گرایان» نوشته نشده؛ یعنی مخالفان دولت نمی‌توانند حتی یک بند این سند را پیدا کنند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به موضوع «همجنس‌گرایان» اشاره کرده باشد. در بند ۶۳ این سند از آموزش جنسی «sexuality education» سخن گفته شده که به‌صورت کلی به تعاریفی چون آمیزش جنسی، سن مجاز، باروری، بهداشت باروری، حقوق باروری، شیوه‌ها و ابزارهای پیشگیری، پرهیز جنسی، بیماری‌های جنسی، آزار جنسی و مصادیق آن و مواردی از این دست می‌پردازد. اما مگر این موارد برای ما ناشناخته است و آموزش در این زمینه برای «مسلمان متدین» ایراد است؟
🔸 تفکری که آموزش این مسائل را مذموم می‌شمارد تفکر «کاتولیکی» است. برای پاسخ به این تخریب‌ها فقط کافی است نگاهی به اندیشه‌های دکتر بهشتی بیندازیم تا ببینیم برخی تا چه اندازه با نگاه بزرگان انقلاب ناآشنا هستند.
🔸بی‌دلیل نبود که روحانی در همایش آزادی گفت:‌ «به مردم و رهبری عزیز اطمینان می‌دهیم که در چارچوب قوانین و آموزه‌های اسلامی این سند اجرا می‌شود». شهید بهشتی درباره آموزش جنسی به کودکان توضیحات کامل داده است که به طور کامل در زیر می خوانید: «در یک محفل علمى و تصمیم‌گیرى، این مسئله، که هر چند وقت یک بار مسئله روز مى‌شود، مطرح شد و کارشناسان به اصطلاح مطالعه‌کرده، مسافرت‌کرده و دنیادیده، به قول و به خیال خودشان، در این زمینه داد سخن مى‌دادند. به آنها گفتم منطورتان از طرح این مسئله چیست؟
🔸 اگر منظورتان این است که بچه‌ها در اولین فرصت و زمانى که توانایى دارند، اندام‌هاى جنسى را بشناسند، نقش اندام‌ها را بدانند، ترشحات اندام‌ها را بدانند، خوب، این مسئله براى بچه مسلمان مسئله تازه‌اى نیست. شما مى‌دانید که همیشه همین بچه مسلمان را با رساله عملیه آشنا مى‌کردند. سعی مى‌شود قبل از اینکه پسر دچار احتلام بشود به او گفته شود که به شکلى از اشکال، ممکن است جنُب بشود و وظیفه‌اش هم غسل‌کردن است. سعى مى‌کردند به دختر خانم‌ها، قبل از اینکه به ٩سالگى تمام برسند و احتمالا خودشان با مسئله عادت ماهانه روبه‌رو بشوند، به شکلى از اشکال بفهمانند که اگر چنین چیزى دیدى وحشت نکن. به‌هرحال، به آنها گفتم این حرف‌ها براى بچه مسلمان‌ها نیست. این حرف‌ها براى بچه‌هاى مسیحى است.شما شنیده‌اید که در عالم کاتولیک‌ها، آن هم در میان مسیحیان کاتولیک در دوران گذشته، اصلا نام اندام‌هاى جنسى را در حضور بچه‌ها به هر شکل بردن گناه تلقى مى‌شد.
🔸خوب، در اسلام چنین چیزى نیست. مگر نه این بوده است که این رساله‌ها براى خواندن همین بچه‌ها و بزرگ‌ها، که به بچه‌ها یاد بدهند، نوشته شده؟ مگر نه این است که آقایان اهلِ علم مسئله‌گو در هر محلى سعى مى‌کردند با هر شکلى مسائل این مطلب را به جوان‌ها بفهمانند؟ بنابراین، من فکر مى‌کنم که طرح این مسئله به شکل خیلى روباز و متین با کودک هیچ اشکالى ندارد. هر قدر او را بیشتر در برابر این معماى ندانسته قرار بدهیم یک ظلم به او کرده‌ایم.» (دکتر بهشتی، نقش آزادی در تربیت کودکان، صفحه ٢۴ و ٢۵)

13 Replies to “بچه ها از کجا می آیند؟/آموزش مسائل جنسی”

  1. روغن خراطین

    سلام امیدوارم روز سرشار از انرژی داشته باشید و البته کی خبر خوب بشنوید

    ممنون کلی برام مفید بود واقعا

    دلم نیومد کامنت نزارم و تشکر نکنم – ممنون ادمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *