مروری بر وبلاگنویسی خودم

1-    در 22 اسفند 84 در دانشکده علوم دریایی محمودآباد با موتور بلاگفا، وبلاگی به آدرس khosrobaigy.blogfa.com ثبت کردم (که این دامنه را در 20 آذر 85 کلا حذف کردم). آنموقع بلاگفا صفحات جداگانه نداشت، دامنه ثبتی (شخصی) را پشتیبانی نمیکرد و امکان ویرایش کامنت را هم نداشت!
2-    در 22 خرداد 85 در پرشین تولز، دامنه ای یکساله به آدرس khosrobaigy.com ثبت کردم (که تا 86/2/13 از آن استفاده میکردم) و با موتور وردپرس.ارگ وبلاگنویسی را ادامه دادم. برای انتقال پستهای قبلی از بلاگفا به وردپرس خیلی زمان نیاز بود. اونموقع این امکانات نبود!
3-    با توجه به اینکه چند نویسنده دیگر غیر از خودم در «با اینترنت» مینوشتند (البته خودم هم در وبلاگ گروهی دودردو مینوشتم که بعد گذاشتمش کنار!)، دامنه‌ی مستقلی یکساله برای وبلاگ گروهی «گروه‌لاگ» به نام grlog.com  در85/11/7  ثبت کردم. موتور(نرم‌افزار مدیریت محتوا) این وبلاگ نیز وردپرس بود و برای انتقال پستهای دیگران از با اینترنت به گروه لاگ مشکلی نبود.
4-    در اول اردیبهشت 86 دامنه جدیدی به نام midinternet.com ثبت کردم و از آنموقع تا کنون، بااینترنت را در این آدرس ادامه داده‌ام. (در مورد مضرات تغییر نام دامنه، قبلا اینجا نوشته‌ام.)
5-    از 86/5/10 پستهای گروه لاگ را به زیر دامنه grlog.midinternet.com منتقل کردم.
6-    در 86/10/18 وبلاگ «کامپیوترشناسان» را در بلاگفا به آدرس krcarak.blogfa.com ثبت کردم.
7-    در 5 خرداد 87  سرویس میزبانی وبِ بااینترنت را به پلان B آپگرید کردم.
8-    و نهایتا در 16 مرداد 87 زیر دامنه krcarak.midinternet.com را برای کامپیوترشناسان ایجاد و تجهیز کردم. سپس با استفاده از «امکان انتقال مطالب از بلاگفا به وردپرس (نگارش آزمایشی)»  پستها و کامنتهای بلاگفا را به وردپرس.ارگ منتقل کردم.

در پستهای آتی در خصوص جزئیات عملیات لازم برای برخی مراحل توضیح خواهم داد.

One Reply to “مروری بر وبلاگنویسی خودم”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *