غرق

دیروز یک نفر در نزدیکی دانشکده در دریا غرق شد.

1- دریا استخر نیست! بعبارت دیگه دریا برای شنا نیست بلکه برای آب بازی است.

2- بعضی ها فکر می کنند چون شنا بلدند غرق نمی شوند! اتفاقا اغلب کسانی که در دریا غرق میشوند کسانی هستند که شنا بلدند. حتی بعضی از غریق ها خود ناجی غریق بوده اند و سابقه نجات چندین نفر را هم داشته اند. آنها نمی دانند که شنایی که بلدند برای بقا در دریا کفایت نمی کند. آنهایی که شنا بلد نیستند می ترسند زیاد جلو بروند و بنابراین کمتر غرق می شوند.

3- آیا تا کنون از خود پرسیده اید که موجی که می آید چگونه برمی گردد؟ آمدن موج را شما می بینید اما رفتن آن را نمی بینید! دلیل این امر اینست که موج از زیر برمی گردد. یعنی روی آب به سمت ساحل جریان دارد اما کمی پایین تر جهت جریان آب به سمت دریاست و این جریان آدم را با خود می برد و غرق می کند.

4- دریا بدلیل ریزش فاضلابها به درون آن بسیار بسیار آلوده است و انواع و اقسام میکروبها در آن وجود دارد. مخصوصا در آبریز ها (نقاطی که آب به دریا میریزد). بنابراین زیاد در آب دریا نمانید. سرتان را به هیچ وجه در آب فرو نبرید (چون میکروب وارد گوش، چشم و حلق و بینی تان میشود و عوارض ناخوشایندی ایجاد میکند!) و حتما بلافاصله پس از خروج از دریا با آب سالم و شوینده های مناسب کاملا دقیق بدن خود را بشویید.

5- مورد آخر اینکه عمق دریا حساب و کتاب ندارد! ممکن است ناگهان زیر پایتان خالی شود. بنابراین خطرات شنا در دریا را کاملا جدی بگیرید.

برای همیشه سالم بمانید انشاءا…

2 Replies to “غرق”

  1. اشتراک ها: با اینترنت » غرق 2
  2. ضرغام

    پیشنهاد می کنم جلیقه نجات بخرید حداقل برای بچه ها حدود 13 یا 14 هزار تومانه ولی جون آدم بیشتر از اینا ارزش داره  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *