مادرستان

1- آمار بازدید را نمیدانم. اما تعداد کامنتهای بلاگرهای مونث به نظر، بسیار بسیار بیشتر از تعداد کامنتهای وبلاگنویسان مذکر است! رک بگم که قبلا به این موضوع حسودیم میشد. اما امروز رشد کردم!(؟)  خب بالاخره هر کسی یه روزی بزرگ میشه دیگه؟! شما که از اول که به دنیا آمدید، بزرگ نبودید که. بودید؟

2- یادمه یه جایی نوشته بودم که بلاگرهای زن به تلطیف فضای خشن و مردانه وب بسیار کمک میکنند ( + و + ). گرچه بیشتر وقتها از زنانه‌نویسی آنان زیاد خشنود نیستم اما انصافا بعضی از آنها خیلی جالب مینویسند. امروز مادرستان را پیدا کردم! فکر میکنم فضای سایبر مردانه‌تر از فضای اجتماع است و علتش اینست که بلاگرهای زن تعدادشان کم است.

3- تازه شانس آورده‌ایم که چندسالیست وبلاگنویسی رواج پیدا کرده وگرنه اگر قرار بود در وب فقط سایتها وجود داشته باشند، آنوقت دیگر تحمل روح رسمی غالب بر وب بسیار بسیار دشوارتر میشد!

4- اوایل که شروع به وبلاگنویسی کردم، وقتی یک پیوند ثابت اضافه میکردم، پستی هم مینوشتم. نمیدانم چرا یه وقت به سرم زد که دیگر پست نذارم. اما الآن تصمیمم در این مورد عوض شد. تا قبل از اضافه کردن لینک «مادرستان»، تعداد 126 لینک در وبلاگم گذاشته‌ام. خدا زیاد کند!

5- وقتی لینکی اضافه میکنم، مشترک فید وبلاگش هم میشوم. با اینکار آمار بازدیدش کم میشود اما آمار مشترکین فیدش بالا میرود که به نظر ارزشمندتر است. این به اون در!

6- مادرستان از «اولین روزی که گیر کردم!» یاد کرده و لذتی که وبلاگنویسی داره. من هم با این امید که جوانان از لذایذ تکنولوژی روز محظوظ شوند، قبلا در اینجا و اینجا نوشته‌ام.

One Reply to “مادرستان”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *