بخوانید و بخندید!

یادداشت اخیر رییس جمهور در ظاهرا وبلاگش را خواندم و خندیدم!
1- “به عنوان مسئول دولت خود را در دو سطح نسبت به مقوله نو آوری مسئول می بینم:“. اینکه گفتم “ظاهرا وبلاگ” به این خاطر است که ظاهرا احمدی نژاد وبلاگ و سایت را اشتباه گرفته است و در وبلاگش هم بر رییس جمهور بودن خود بیشتر تاکید دارد تا بر شخصی بودن یادداشتها. بیشتر از جانب دولت و رییس جمهور حرف میزند تا نظر شخصی خودش! بنظر میرسد که از وبلاگش میخواهد بعنوان رسانه ای اضافه تر بر رسانه هایی که در دسترس دارد (که کم هم نیستند!) برای مقاصد دولت و گروه خودش استفاده کند! من در بلوک مسکونی نماینده (مدیر) بودم. وقتی یکی از ساکنین مدعی بود که چون 2 ماه خانه نبوده نباید هزینه های مشترک را بپردازد. به ایشان گفتم من به عنوان نماینده بلوک نه میتوانم بگویم که باید بپردازی و نه میتوانم بگویم که نباید بپردازی و در این مورد جمع باید تصمیم بگیرد. اما نظر شخصی خودم اینست که باید بپردازی!
2- “در این خصوص، همه نخبگان را به مشارکت و مشورت می طلبم“. نه که تا حالا هم زیاد استفاده کرده اند!
3- “شجاعت وحکمت“. ما که تا کنون حکمتی در کارهای ایشان ندیدیم! اما خودمانیم، شجاعتشان آن اوایل بد نبود، به گونه‌ای که شجاعانه اعلام کردند که زنان به استادیوم ها بروند! (حکمت این اقدام شجاعانه چه بود؟!)
4- “از بازی با کلمات و فريب افكار عمومي بیزارم و به واقعیات زندگی مردم، بیش از تصورات خيالي از پشت ‏درهاي بسته، توجه دارم و خود را در برابر مشکلات واقعی مردم مسئول می دانم.بدون شرح!!!
5- “اینجانب در راستای تحقق وعده های انتخاباتی،” یادتان هست؟ نفت سر سفره – مشکل مملکت ما موی بچه ها نیست! و …
6- “این دولت نسبت به گذر زمان، بسیار حساس است” لابد برای همین موافق جلو بردن ساعت در اول سال نیست! چون در آنصورت یی‌هو یک ساعت را از دست میدهند!!!
7- “میل شدید به ادامه ‏سنت های اداری وعادت های مدیریتی ونوعی انجماد در برابر برنامه های دولت، سرعت انجام این اصلاحات ‏را کاسته است.” ببخشید یعنی چی؟؟؟ من برداشتم اینه که یعنی ما نمیتوانیم!!! اما ایشان در تراکتهای توزیع شده در حجم بسیار بالا در زمان تبلیغات انتخاباتی، بر “ما می‌توانیم” اصرار داشت! پس چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
8- “اگر برای ما نیز منافع حزبی یا اهداف تبلیغاتی وانتخاباتی اولویت می داشت براستی نباید وارد برخی ساختار ‏شکنی های روشی و مدیریتی می شدیم.” اتفاقا بنظر من شما بیشتر بخاطر منافع حزبی و حتی شخصی دنبال ساختارشکنی هستید!
9- “مدعی بی ‏نقص بودن برنامه های دولت و روش ها و تصمیمات شخص رئیس جمهور نیستم،” اینجا (چون در وبلاگش مینویسد) باید بجای “شخص رییس جمهور” میگفت “خودم“! به نظر میرسد نویسنده خودش نبوده و کس دیگری برای او نوشته!
10- “تغیراتی که در هیئت دولت صورت می گیرد نیز در همین راستاست.” این بند با بند قبلی که گفته من نمیخواهم تقصیر را به گردن دیگران بیندازم منافات دارد! از طرف دیگر: یکی از روسای من در گذشته (وقتی رییس یک واحدی بودم) یک بار به من گفت: “فلان کارمندت اومده بود و پشت سرت حرف میزد. من به او گفتم اگر فلانی بد است پس چرا غیر از تو، بقیه پرسنل زیردستش از او شکایت نمیکنند؟ پس معلومه اشکال از شمای کارمنده!” با همین استدلال من میگم نمیشه که 20 یا 30 نفر وزیر بد باشند و فقط 1 نفر رییس جمهور خوب باشه. پس حتما اشکال در خود رییس جمهور است نه آن 20 نفر دیگر!
11- “همه ما ابزار هستیم ‏و ملت هدف.” آقا اشتباه گرفته اید!!! هدف سیبل روبروست نه ملت!!!!!! آخر ملت بدبخت را چرا میزنید و میکشید؟! (البته اگر میگفت همه ما تفنگ هستیم قشنگتر بود). ضمنا اگر آنها ابزارند پس فاعل کیست؟؟؟
12- “فرصت اشتباه کردن و محافظه کاری نداریم.” یعنی چی؟ یعنی اگر اشتباه کردیم باید برویم یا اینکه اصلا اشتباه نکرده‌ایم؟!
13- “سیاست انعطاف و انطباق ‏در دولت ادامه خواهد داشت.” بابا همین دیروز الهامتون گفت که تغییر در کابینه دروغ 13 بوده که در 17 اعلام شده!!!
14- “روزهای خدمت [در] دولت را و حتی ساعتهای آن را می شماریم” آقا به خدا نیازی به شمردن نیست. هی نشینید روزشماری و ساعت‌شماری کنید! شما که مهندسید! با یه جمع و ضرب ساده میشه حسابشون کرد! به جای اون بشینید غلطهای تایپی وبلاگتون رو درست کنید!
15- “جای دوری نمی رود.‏” با این یکی موافقم و درست است. جاهای دیگر خراب نمیشود. همین ایران خودمان خراب میشود!

و اما یک پیشنهاد بسیار مهم و بسیار نوآورانه، حکیمانه و شجاعانه و شکوفا کننده مملکت: آقا بعنوان یک نوآوری که در طول تاریخ بشریت سابقه نداشته؛ وزرا رییس جمهور را عوض کنند یا ریاست دولت را در هیئت دولت نوبتی کنند. مثلا 2 ماه به 2 ماه یکی بشود رییس جمهور! یا 2 روز به 2 روز چطور است؟ مطمئن باشید وضع از اینی که هست بدتر نخواهد شد.
خداییش خواندن نوشته های احمدی نژاد استعداد طنزنویسی را در آدمها زنده و تقویت نمیکند؟!

4 Replies to “بخوانید و بخندید!”

 1. elnaz

  آهان سلام. خواسم بگم آقای اینترنت اینقدرم قدر نشناس نباشین. عوضش می شه کلی واسه رییس جمهور جک درس کرد. خودش حسابه.
  یارو مرده بود. مجکوم جهنم شد. داشتن طبقات را نشونش می دادن که یه قسمتی بفرستنش. چشش به جنيفر لوپز افتاد که داشت با احمدی نژاد خودمون می رقصید. دهنش آب افتاد و گفت منم می خوام مثل اون مجازات بشم.
  مأموره نیشش باز شد و گفت: اونی که می بینی مجازات جنیفره نه احمدی نژاد شما!!!!!!!!
  این طفلی نداره. آدمای کوچولو آرزوهای بزرگ دارن. مثلا خود من که می خواسم نویسنده بشم وبلاگ نویس شدم و کتابام لبوپیچی می شن فکر کنم احمدی … اونا رو جای کسری حقوق به کارمندای ارشاد داده. مثل کتابای نویسنده های دیگه. هیتلر ناپلئون چارلی چاپلین… بچه داره ونگ می زنه برمممممممممممم

 2. مجيد

  دمت گرم. منم مثل پنگوئن حال و حوصله خوندن وبلاگ آقاي دكتر مهندس استاد رئيس‌جمهور رو نداشتم. حالا با اين كارتون زحمت منم كم كرديد. همه چيزهايي هم كه نوشتيد يه طرف، اون چيزي كه تو مقدمه‌اش نوشتيد يه طرف ديگه. اينكه اين آقا حتي تو وبلاگشم همش ميگه رئيس‌جمهور. اصلا انگار يادش رفته كه مني هم وجود دارد. بنده خدا فكر مي‌كنه كه رئيس جمهور به دنيا اومده.
  خدا آخر عاقبت امسال رو به خير كنه چون اين آقا با يك طرح اقتصادي جديد وارد سال شد.

 3. پنگوئن

  پست مفرحی بود …
  ولی خداییش من که حوصله خوندن وبلاگ آقای رئیس جمهور اصلا ندارم!!!
  شما به خاطر این دقت و حوصله حتما باید از دست رئیس جمهور جایزه ویژه منتقد وبلاگی رو بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *