سایت شخصی

۱- مدتی بود به این موضوع فکر میکردم که آیا ایجاد یک سایت شخصی برای من (که وبلاگ دارم) ضرورتی دارد یا نه؟ به اعتقاد من، دو تفاوت اساسی بین «سایت» و «وبلاگ» وجود دارد. سایت، پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی است و وبلاگ جنبه خودمانی و غیررسمی دارد یا لااقل جنبه رسمی در آن کمرنگ‌تر از سایت است. دیگر اینکه معمولا ارتباط بین دارنده سایت و مخاطب او یکطرفه و کمرنگ‌تر از وبلاگ است. در وبلاگها امکان استفاده از نظرات خوانندگان به صورت کامنت وجود دارد. حجم مراودات بین مخاطب وبلاگ و نویسنده آن، از طریق کامنت، بسیار بیشتر از حجم مراودات بین دارنده سایت و مخاطب (معمولا از طریق ایمیل) است. بر این اساس به این نتیجه رسیدم که یک سایت شخصی نیز راه‌اندازی کنم.
۲- مسئله سخت بعدی انتخاب آدرس سایت بود. اخیرا ملاحظه میشود که اغلب سایتهای معتبر در کنار خود (و بیشتر به صورت زیردامنه) وبلاگی نیز راه‌اندازی کرده‌اند و خب معمولا مخاطبین از طریق سایت به وبلاگ هدایت میشوند. من هم اول چنین تصمیمی گرفتم. اما بعد با خود گفتم آیا لزوما باید اینطور باشد؟ آیا نمیشود علاقمندان را از طریق وبلاگ به سایت هدایت کرد؟ از طرفی من از قبل آدرس اصلی دامنه را برای وبلاگ استفاده کرده‌ام و لذا برعکس جریان غالب، از یک زیردامنه برای آدرس سایت استفاده کردم! ضمنا اینگونه انتخاب، بطور غیرمستقیم نشان میدهد که برای وبلاگ ارزش بیشتری قائلم.
۳- مسئله سوم محتوای سایت بود؟ و خب حل این مسئله با توجه به فلسفه مذکور دربند اول خیلی هم سخت نبود!
۴- و نکته آخر اینکه دارم روی قالب سایت کار میکنم و قالب فعلی موقتی است. گفتم بهتر است اول روی محتوا کار کنم تا مصداق این بیت نباشم که:
خانه از پای بست ویران است
خواجه در بند نقش ایوان است۶ جواب برای “سایت شخصی”

 1. به احتمال زیاد «سایت» جایی خواهد بود برای انعکاس تجربیات و دستاوردهای به دست آمده از انجام تحقیقات و پروژه‌های مختلف. یک بیوگرافی نسبتاً کامل فنی. به نظر من خیــــــلی بهتره که نشانی سایت، مطابق روش معمول باشه و برخلاف روش معمول به‌صورت زیردامنه نباشه. گمان می‌کنم امکان اتصال دو «دامین» به یک «هاست» وجود داشته باشه، و اگر اینطور باشه می‌ارزه که یک دامنه‌ی مستقل تهیه کنید و از همین «هاست»ی که دارید استفاده کنید. در غیر اینصورت منتشر شدن مطالب سایت در نشانی مثل midinternet.com/site از این نشانی که الان هست site.midinternet.com بهتر هست. همونطور که می‌دونید من دانش وبی زیادی ندارم.

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ شهریور ۲۶ام, ۱۳۸۷ ۵:۲۳:

  ممنون از تذکرتون
  بله امکان استفاده ۲ دامنه از یک هاست هم وجود داره و من قبلا مدتی اینکارو کردم
  ولی من اینطوری ترجیح دادم اونهم بدلیل مهمتر دونستن وبلاگ نسبت به سایت

  [پاسخ]

 2. کاملا درسته!

  [پاسخ]

 3. […] سایت شخصی موضوعات […]

 4. […] بزرگ را سپاس میگویم که امکان ایجاد سایت شخصی را نیز به من داد. چند روزی بود که در فکر ایجاد […]

 5. سلام پسرم ۹ساله مریضه همه داروندار م مرا رابرای درمان پسرم خرج کردم دکترش تهران هست دکتر قدیری آلان دوساله وقت دکترش گذشته هیچ کس ندارم، شش نفر نون خور دارم شمارا به امام حسین قسم کمکم کنید پسرم ازدرد حالش خرابه همیشه خودم غده دارم یک کارگر بیکارم دوساله گوشت ندیدیم شما را به امام رضا قسم میدهم کمکم کنید غده منو اذیت میکنه پسرم ناراحتی کبد جوانه من هیچ دو میلیون از کمیته امداد اردبیل خلخال شاهرود وام گرفتم رفتم اردبیل فرستادنند تهران پاتولوژی پول ندارم درمان بشم شما را به خاطر خدا کمکم کن یک زمین کشاورزی از پدرم مانده نمیخواهم نندفرختم پس میدهم همه بانگها رفتم ۶۲۷۳۸۱۱۰۲۹۳۴۴۱۵۴بخدا پول داشته باشم آلان میریم تهران از روستا تا شهر خلخال ۸۰هزار تومان کرایه هست چکار کنم کمکم کن پسرم را نجات بده من هیچ ۴۷سال دارم نه پدر نه مادر تک فرزند هستم شمارا به پیغمبر قسم کمکم کن

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون