سایت شخصی

1- مدتی بود به این موضوع فکر میکردم که آیا ایجاد یک سایت شخصی برای من (که وبلاگ دارم) ضرورتی دارد یا نه؟ به اعتقاد من، دو تفاوت اساسی بین «سایت» و «وبلاگ» وجود دارد. سایت، پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی است و وبلاگ جنبه خودمانی و غیررسمی دارد یا لااقل جنبه رسمی در آن کمرنگ‌تر از سایت است. دیگر اینکه معمولا ارتباط بین دارنده سایت و مخاطب او یکطرفه و کمرنگ‌تر از وبلاگ است. در وبلاگها امکان استفاده از نظرات خوانندگان به صورت کامنت وجود دارد. حجم مراودات بین مخاطب وبلاگ و نویسنده آن، از طریق کامنت، بسیار بیشتر از حجم مراودات بین دارنده سایت و مخاطب (معمولا از طریق ایمیل) است. بر این اساس به این نتیجه رسیدم که یک سایت شخصی نیز راه‌اندازی کنم.
2- مسئله سخت بعدی انتخاب آدرس سایت بود. اخیرا ملاحظه میشود که اغلب سایتهای معتبر در کنار خود (و بیشتر به صورت زیردامنه) وبلاگی نیز راه‌اندازی کرده‌اند و خب معمولا مخاطبین از طریق سایت به وبلاگ هدایت میشوند. من هم اول چنین تصمیمی گرفتم. اما بعد با خود گفتم آیا لزوما باید اینطور باشد؟ آیا نمیشود علاقمندان را از طریق وبلاگ به سایت هدایت کرد؟ از طرفی من از قبل آدرس اصلی دامنه را برای وبلاگ استفاده کرده‌ام و لذا برعکس جریان غالب، از یک زیردامنه برای آدرس سایت استفاده کردم! ضمنا اینگونه انتخاب، بطور غیرمستقیم نشان میدهد که برای وبلاگ ارزش بیشتری قائلم.
3- مسئله سوم محتوای سایت بود؟ و خب حل این مسئله با توجه به فلسفه مذکور دربند اول خیلی هم سخت نبود!
4- و نکته آخر اینکه دارم روی قالب سایت کار میکنم و قالب فعلی موقتی است. گفتم بهتر است اول روی محتوا کار کنم تا مصداق این بیت نباشم که:
خانه از پای بست ویران است
خواجه در بند نقش ایوان است

9 Replies to “سایت شخصی”

 1. اشتراک ها: about – برگ سبز
 2. محمد

  سلام پسرم 9ساله مریضه همه داروندار م مرا رابرای درمان پسرم خرج کردم دکترش تهران هست دکتر قدیری آلان دوساله وقت دکترش گذشته هیچ کس ندارم، شش نفر نون خور دارم شمارا به امام حسین قسم کمکم کنید پسرم ازدرد حالش خرابه همیشه خودم غده دارم یک کارگر بیکارم دوساله گوشت ندیدیم شما را به امام رضا قسم میدهم کمکم کنید غده منو اذیت میکنه پسرم ناراحتی کبد جوانه من هیچ دو میلیون از کمیته امداد اردبیل خلخال شاهرود وام گرفتم رفتم اردبیل فرستادنند تهران پاتولوژی پول ندارم درمان بشم شما را به خاطر خدا کمکم کن یک زمین کشاورزی از پدرم مانده نمیخواهم نندفرختم پس میدهم همه بانگها رفتم 6273811029344154بخدا پول داشته باشم آلان میریم تهران از روستا تا شهر خلخال 80هزار تومان کرایه هست چکار کنم کمکم کن پسرم را نجات بده من هیچ 47سال دارم نه پدر نه مادر تک فرزند هستم شمارا به پیغمبر قسم کمکم کن

 3. علیرضا حسینی

  به احتمال زیاد «سایت» جایی خواهد بود برای انعکاس تجربیات و دستاوردهای به دست آمده از انجام تحقیقات و پروژه‌های مختلف. یک بیوگرافی نسبتاً کامل فنی. به نظر من خیــــــلی بهتره که نشانی سایت، مطابق روش معمول باشه و برخلاف روش معمول به‌صورت زیردامنه نباشه. گمان می‌کنم امکان اتصال دو «دامین» به یک «هاست» وجود داشته باشه، و اگر اینطور باشه می‌ارزه که یک دامنه‌ی مستقل تهیه کنید و از همین «هاست»ی که دارید استفاده کنید. در غیر اینصورت منتشر شدن مطالب سایت در نشانی مثل midinternet.com/site از این نشانی که الان هست site.midinternet.com بهتر هست. همونطور که می‌دونید من دانش وبی زیادی ندارم.

  • خسروبیگی

   ممنون از تذکرتون
   بله امکان استفاده 2 دامنه از یک هاست هم وجود داره و من قبلا مدتی اینکارو کردم
   ولی من اینطوری ترجیح دادم اونهم بدلیل مهمتر دونستن وبلاگ نسبت به سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *