گردهمایی دانش آموختگان دانشکده برق و کامپیوتر

چند روز پیش  ازطریق  دوستم، آقای عباس محمدی، ایمیلی دریافت کردم. دعوتنامه‌ای از جناب آقای دکتر امیدی (دبیر کنفرانس) بود که در بخشی از آن آمده:

دانش آموخته گرامی دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان
احتراما به اطلاع میرساند که همزمان با برگزاری هجدهمین کنفرانس مهندسی برق ایران در دانشگاه صنعتی اصفهان در اردیبهشت ماه سال جاری، در صدد هستیم در روز دوم این کنفرانس در تاریخ 22 اردیبهشت ماه 1389، گردهمآیی و ضیافت شامی با حضور دانش آموختگان و مدعوین و اساتید(قبلی و فعلی) دانشکده در محل دانشگاه برگزار نماییم.
بدینوسیله از کلیه دانش آموخته گان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه صنعتی اصفهان دعوت می نماییم که با شرکت در جلسه مذکور بر غنای هر چه بیشتر آن بیفزایید.

به لینکی که در متن نامه بود رفتم و ثبت نام کردم. صبح روز 22 اردیبهشت به اصفهان رفتم. کمی در فضای هجدهمین کنفرانس مهندسی برق قرار گرفتم و از برخی مقالاتی که ارائه میشد، بهره بردم. پس از اقامه نماز  در مسجد جدید دانشگاه (برای اولین بار) و صرف ناهار، به گشت و گذار در محوطه دانشگاه اعم از خوابگاهها و دانشکده‌ها پرداختم و خاطرات دوران تحصیل زنده شد. البته فضا خیلی تغییر کرده و ساختمانهای جدیدی ساخته شده و مخصوصا درختان بزرگ شده و اکثر بیابانهای دانشگاه زمان ما، به فضای  سبز تبدیل شده  که حال و هوای بسیار دلپذیری به دانشگاه داده است. زمانی آقای محمدی مسئول اتاق pc دانشکده بودند و من مسئول اتاق ترمینال راه دور (که الآن جایش را آزمایشگاههای تحقیقاتی گرفته‌اند). یادش بخیر، صبحها میرفتم کنترل یونیت راه دور را روشن میکردم و IML میکردم تا بتوان از ترمینالها با سرعتی بسیار پایین که صبر ایوب میخواست، کار کشید! اما لذت بخش بود. و مرور آن خاطرات هم لذت بخش!

بیش از 200 عکس گرفتم. به محل گردهمایی (آمفی تئاتر جدید دانشگاه) برگشتم. برای من دیدار اساتید و مصاحبت با آنها لذت‌بخش‌ترین قسمت برنامه بود. دلم برای اساتیدم پر میزد. اولین استادی که دیدم و با او صحبت کردم، دکتر سلطانی بود. دکتر داورپناه مرا به نام شناخت و گفت شما همون دانشجویی بودی که به دخترا میگفتی کفش سفید نپوشند! و من گفتم و حالا میگم بپوشند!! دیدار و گفتگو با سایر اساتید و دوستان نیز بسیار خوب بود که مجال ذکر نام همه ندارم. خانمی با من سلام علیک کرد که معلوم شد از دانشجویانم در شمال بوده که حالا در صنعتی در اصفهان، فوق لیسانس قبول شده. برنامه گردهمایی که از ساعت 18 تا 22 تنظیم شده بود، شامل بخشهای زیر بود:
گفتگوهای آزاد – پخش کلیپ دانشگاه – قرائت قرآن و سرود جمهوری اسلامی – خیر مقدم رییس دانشگاه، شهردار اصفهان و رییس دانشکده – اعلام برنامه‌های انجمن دانش آموختگان و راهکارها – تجلیل از اساتید فقید و روسای قبلی دانشکده – خاطره‌گویی و شام!
البته میان برنامه های کوتاهی هم ارائه شد. دکتر همدانی گلشن، رییس دانشگاه، خود از فارغ‌التحصیلان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترای دانشکده برق و کامپیوتر و  دکتر سقائیان‌نژاد، شهردار اصفهان نیز عضو هیئت علمی دانشکده برق و کامپیوتر میباشند. یادش بخیر، درس الکترونیک 1 را من با آقای امیدی گذراندم.
از دانشجویان قدیمی، اولین خاطره را من تعریف کردم. چون بخشی از برنامه تجلیل از اساتید فقید (دکتر طحانی – دکتر زهرائی – دکتر فیض – مهندس آسفی) بود، درسی که از استاد طحانی گرفته بودم را به خاطر آوردم و آنرا تعریف کردم.
راستی، فارغ التحصیلان صنعتی اصفهان میتوانند در این آدرس اطلاعات انجمن دانش آموختگان را دریافت کرده و نیز عضو شوند!

پی نوشت: کمی روی این قالب کار کردم. البته هنوز خرده کاری دارد!

3 Replies to “گردهمایی دانش آموختگان دانشکده برق و کامپیوتر”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *