ایمیلهای بیجواب

در واحد کامپیوتر که بودم (در شرکت گاز استان مرکزی) برای شرکت، سایت اینترنتی یا بقول فارسی را پاس بداریم (!) “پایگاه اطلاع رسانی” درست کردیم. پایگاههای اطلاع رسانی بایستی حداقل ۲ ایمیل داشته باشند یکی info@sitename.com و دیگری webmaster@sitename.com اولی برای تماس عموم بازدید کنندگان و پرسیدن سوال در مورد چیزهایی که در سایت ذکر نشده و احیانا ارائه پیشنهادات و دومی برای حرفه ای ها و گزارش اشکالات به مدیر فنی و احیانا تبادل اطلاعات فنی. به نظر من یکی از مهمترین نیازهای یک سازمان که سایت اینترنتی دارد مشخص کردن فرد یا افرادی است که پشت این ۲ ایمیل و احیانا سایر ایمیلها قرار دارند. وقتی شما آدرس ایمیلی در سایت اعلام میکنی و ملت احیانا ایمیلی می فرستند، این بی تربیتی است که بی پاسخ بماند. اسلام گفته سلام کردن مستحب اما جواب دادن به آن واجب است. شما مجبور نیستید سایت درست کنید اما اگر این مستحب را انجام دادید، باید ایمیلها را در زمان معقولی جواب دهید. رییس دبیرخانه هیئت مدیره ما، مسئول پاسخگویی به ایمیل اول بود و خب معلومه شخصی که سایت را طراحی و پیاده سازی کرده بود ایمیل دوم را نگاه میکرد. کاش یکی تحقیقی انجام میداد که مثلا در ایران چند درصد این ایمیلها واقعا کار میکنه؟

۸ روز پیش به سایت پارس خودرو رفتم. از قسمت تماس با ما متن زیر را نوشتم و ارسال کردم ولی دریغ از یک کلمه پاسخ!
سلام
سری اول نتایج قرعه کشی رو خوب اعلام کردید. اسامی همه به تفکیک مدل. بسیار جالب بود. اما سری دوم رو خیلی بد اعلام کردید. یه خبری- توضیحی- آماری- چیزی تو سایت بذارید که ملت علاف نشن! لیست رو کامل بذارید که بتونیم چشمی هم جستجو کنیم. تعداد مشخص نیست و همچنین آمار اینکه مثلا کلا چند تا هست و چند تاش مثلا مدل E1 هست؟ ایران خودرو بهتر عمل کرده هم لیست رو کامل داده و هم یه خبر در مورد تعداد و زمان واگذاری تو سایتش نوشته. چرا مردم رو در سردرگمی نگه میدارید؟ علت تاخیر در تحویل خودروهای تندر ۹۰ را صریحا اعلام کنید. اگر رییس جمهور حرف زیادی زده و باعث تحریم شده و به علت تحریم، تولید و تحویل خودروها به تعویق افتاده، خب اینو به مشتریاتون بگید که دیگه از دست شما شاکی نشن. اطلاع رسانی هر چه شفاف تر باشه اعتماد مردم به شما بیشتر میشه. ببینم اصلا این چیزایی که من می نویسم تاثیری داره یا نه؟ اصلا اونور کسی هست که اینارو بخونه و جواب بده یا اینا همه دکوره؟! منتظر پاسخ شما هستیم.
ممنون

پی نوشت: چون هفته آینده مسافرت مشهد در پیش است، چند پست برای روزهای بعد آماده کردم.

4 Replies to “ایمیلهای بیجواب”

  1. کورش اسلام زاده- کانادا

    عباس جان
    طبق قولم دارم پستی رو برای مقایسه بین وبلاگ مجانی و وبلاگ روی دومین شخصی آماده میکنم. فقط چه بد که داری میری مسافرت. فکر میکنم فردا پستش کنم. ببخش که دیر شد ولی باور کن از وقتی قالب رو تغییر دادم دائم به فکر حرفت بودم و یک کم طول کشید تا گرم شدم! موفق و پیروز باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *