ایمیلهای بیجواب

در واحد کامپیوتر که بودم (در شرکت گاز استان مرکزی) برای شرکت، سایت اینترنتی یا بقول فارسی را پاس بداریم (!) “پایگاه اطلاع رسانی” درست کردیم. پایگاههای اطلاع رسانی بایستی حداقل 2 ایمیل داشته باشند یکی info@sitename.com و دیگری webmaster@sitename.com اولی برای تماس عموم بازدید کنندگان و پرسیدن سوال در مورد چیزهایی که در سایت ذکر نشده و احیانا ارائه پیشنهادات و دومی برای حرفه ای ها و گزارش اشکالات به مدیر فنی و احیانا تبادل اطلاعات فنی. به نظر من یکی از مهمترین نیازهای یک سازمان که سایت اینترنتی دارد مشخص کردن فرد یا افرادی است که پشت این 2 ایمیل و احیانا سایر ایمیلها قرار دارند. وقتی شما آدرس ایمیلی در سایت اعلام میکنی و ملت احیانا ایمیلی می فرستند، این بی تربیتی است که بی پاسخ بماند. اسلام گفته سلام کردن مستحب اما جواب دادن به آن واجب است. شما مجبور نیستید سایت درست کنید اما اگر این مستحب را انجام دادید، باید ایمیلها را در زمان معقولی جواب دهید. رییس دبیرخانه هیئت مدیره ما، مسئول پاسخگویی به ایمیل اول بود و خب معلومه شخصی که سایت را طراحی و پیاده سازی کرده بود ایمیل دوم را نگاه میکرد. کاش یکی تحقیقی انجام میداد که مثلا در ایران چند درصد این ایمیلها واقعا کار میکنه؟

8 روز پیش به سایت پارس خودرو رفتم. از قسمت تماس با ما متن زیر را نوشتم و ارسال کردم ولی دریغ از یک کلمه پاسخ!
سلام
سري اول نتايج قرعه کشي رو خوب اعلام کرديد. اسامي همه به تفکيک مدل. بسيار جالب بود. اما سري دوم رو خيلي بد اعلام کرديد. يه خبري- توضيحي- آماري- چيزي تو سايت بذاريد که ملت علاف نشن! ليست رو کامل بذاريد که بتونيم چشمي هم جستجو کنيم. تعداد مشخص نيست و همچنين آمار اينکه مثلا کلا چند تا هست و چند تاش مثلا مدل E1 هست؟ ايران خودرو بهتر عمل کرده هم ليست رو کامل داده و هم يه خبر در مورد تعداد و زمان واگذاري تو سايتش نوشته. چرا مردم رو در سردرگمي نگه ميداريد؟ علت تاخير در تحويل خودروهاي تندر 90 را صريحا اعلام کنيد. اگر رييس جمهور حرف زيادي زده و باعث تحريم شده و به علت تحريم، توليد و تحويل خودروها به تعويق افتاده، خب اينو به مشترياتون بگيد که ديگه از دست شما شاکي نشن. اطلاع رساني هر چه شفاف تر باشه اعتماد مردم به شما بيشتر ميشه. ببينم اصلا اين چيزايي که من مي نويسم تاثيري داره يا نه؟ اصلا اونور کسي هست که اينارو بخونه و جواب بده يا اينا همه دکوره؟! منتظر پاسخ شما هستيم.
ممنون

پی نوشت: چون هفته آینده مسافرت مشهد در پیش است، چند پست برای روزهای بعد آماده کردم.

4 Replies to “ایمیلهای بیجواب”

  1. کورش اسلام زاده- کانادا

    عباس جان
    طبق قولم دارم پستی رو برای مقایسه بین وبلاگ مجانی و وبلاگ روی دومین شخصی آماده میکنم. فقط چه بد که داری میری مسافرت. فکر میکنم فردا پستش کنم. ببخش که دیر شد ولی باور کن از وقتی قالب رو تغییر دادم دائم به فکر حرفت بودم و یک کم طول کشید تا گرم شدم! موفق و پیروز باشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *