دات name

در اینجا مطلبی تحت عنوان “دامنه‌های عمومی اینترنت: دامنه NAME. (برای کسانی که نام‌شان را دوست دارند) و مقررات ثبت این دامنه” آمده که توضیحات نسبتا کاملی در مورد دامنه دات name داده.

خب، نمیشه در مورد چیزی بخوای توضیح بدی یا در اینترنت جستجو کنی و از ویکی پدیا استفاده نکنی! در آنجا عنوان مطلب هست: “.name”

همونطور که در لینک اول اومده:

اصلی‌ترین تفاوت این دامنه با بقیه‌ی دامنه‌های سطح بالا این است که می‌توان دامنه را به صورت یک دامنه‌ی سطح دوم مثلاً yourname.name یا سطح سوم مانند first.last.name ثبت کرد. هم‌چنین همراه با این دامنه می‌توان یک آدرس ایمیل مثلاً به صورت first@last.name ثبت کرد. این آدرس ایمیل ممکن است برای فوروارد کردن ایمیل‌ها به یک آدرس ایمیل دیگر یا به صورت یک ایمیل معمولی بسته به سیاست‌های مرکز ثبت دامنه استفاده شود.

همچنین در بخش دیگری آمده است:

ویژگی مهم دیگر دامنه‌های NAME. این است که وقتی فردی دامنه‌ی سطح سومی به صورت مثلاً Hassan.hashemi.name ثبت کند نام دامنه‌ی hashemi.com به صورت یک دامنه‌ی مشترک در میآید و امکان ثبت آن وجود نخواهد داشت. در این حالت افراد دیگر تنها می‌توانند برای مثال دامنه‌ی ali.hashemi.com را ثبت کنند اما هیچ کس نمی‌تواند خود دامنه‌ی hashemi.com را ثبت کند.

همونطور که در ویکی پدیا نوشته، شرکت Verisign هولدر دامنه دات name و همچنین دامنه های دات com و دات net و … هست.

و اما بعد:

من دامنه khosrobaigy.name را در ۲۰۱۲-۰۴-۰۷ ثبت کردم و اخیرا یک سال تمدید کردم. ناگفته پیداست که آدرس مذکور روی همین هاست بعنوان یک دامنه پارک شده فعال هست.

همچنین آدرس ایمیل abbas[at]khosrobaigy.name  ایجاد و روی جیمیلم فوروارد شده است.

پی نوشت:

دامنه شخصی ام به آدرس فوق دیگر تمدید نشده است.یک جواب برای “دات name”

  1. آقا اصلاً من دلم می‌خواد مهتاب دات Name را هم برای خودم ثبت کنم، اما چیکار کنم که هزینه‌هام میره بالا…
    🙂

    [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون