Gmail/Thunderbird/Outlook Express کدامیک؟

احتمالا تا به حال با outlook یا thunderbird کار کرده باشید؟! من قبلا با هر دوی آنها کمی کار کرده‌ام و البته با تاندربرد خیلی بیشتر از آوتلوک!!! ویکی پدیا در مورد آنها نوشته:

outlook

Microsoft Outlook, an e-mail and personal information management software product from Microsoft
Outlook Express, an e-mail and news client bundled with certain versions of Microsoft Windows

thunderbird

Mozilla Thunderbird is a free, open source, cross-platform e-mail and news client developed by the Mozilla Foundation

— آیا واقعا با وجود Gmail دیگر نیازی به استفاده از تاندربرد یا آوتلوک هست؟؟؟ پاسخ به این سوال، یک
نه‌ی بزرگ است!!! اما چگونه؟

۱- در تنظیمات ایمیل سرورتان میتوانید با فعال کردن فورواردینگ، ایمیلهای دریافتی را به gmail فوروارد کنید.

gto۱.jpg

gto۲.jpg

۲- در جی‌میل میتوانید برای هر آدرس ایمیلی یک اکانت ایجاد کنید و تنظیمات لازم را مطابق شکل انجام دهید. به Reply from the same address the message was sent to دقت کنید! (با کلیک روی تصویر، آنرا بزرگتر ببینید).

تنظیمات جی‌میل

۳- میتوانید با ایجاد لیبل های مناسب در جی‌میل، و استفاده از فیلتر، کاری کنید که ایمیلهای دریافتی فوروارد شده توسط سایر ایمیل سرورها با برچسب مناسب مشخص و دسته بندی شوند.

gto۴.jpg

۴- حتی میتوانید با فعال کردن دریافت ایمیل ها از سرویس دهندگان ایمیلی که پروتکل POP3 را پشتیبانی میکنند، توسط جی‌میل آنها را نیز دریافت کنید.

gto۵.jpg

در اینصورت میتوانید از همه امکانات جی‌میل استفاده کنید و براحتی ایمیلهای دریافتی همه سرورها را مدیریت کنید. یکی از مهمترین امکاناتی که برای شما با این کار ایجاد میشود اینست که اگر ایمیل سرور اصلی شما امکان جلوگیری از spam را ندارد، پس از اینکه ایمیلهای آن فوروارد شد، جی‌میل آنها را با Anti Spam خود میگیرد!
از Gmail لذت ببرید!۳ جواب برای “Gmail/Thunderbird/Outlook Express کدامیک؟”

  1. […] سایت شرکت اسپمها رو نمیگیره و خوشبختانه (همونطور که در اینجا قبلا گفتم) جیمیل این مشکل رو هم برام حل کرده. اما الآن […]

  2. […] که قبلا در اینجا گفته بودم، میتونید چند اکانت در جیمیل برای ایمیلهای […]

  3. […] آدرس ایمیل abbas[at]khosrobaigy.name  ایجاد و روی جیمیلم فوروارد شده […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون