پیوندها و بلاگرولینگ

مدتی پیش مشتری blogrolling شدم. اما از آن استفاده نمیکردم. تا اینکه “آداب معاشرت در شهری به نام وبلاگستان” را خواندم. نویسنده معتقده که همونجور که در شهر جواب “سلام”، “علیک” هست؛ در وبلاگستان هم جواب “لینک دادن“، “لینک دادن” است و این درست است! لذا من آنروز تصمیم گرفتم که “خود را مقید میکنم که حتما به کسانی که لینک داده اند، لینک بدهم.
اما اگر بخواهید جواب همه سلامها را بدهید و از بلاگرول وردپرس استفاده کنید، آنگاه یک مشکل وجود دارد و آنهم طولانی شدن سایدبار! دنبال راه حل گشتم. خب خیلی راحت شما میتوانید با مشخص (محدود) کردن تعداد لینکهایی که بلاگرولینگ نمایش میدهد، مشکل را حل کنید.

blogrolling۱.jpg

راستی، یه وقتی من تصمیم گرفتم برای کوتاه شدن سایدبار لینک وبلاگهایی که آپدیت نمیشن رو حذف کنم و اینکار رو هم کردم. با تنظیم زیر (قابل توجه وبلاگنویسان: اگر ننویسید، لینکتون نمایش داده نمیشه!) دیگه نیازی به این هم نیست و اینکار به بلاگرولینگ سپرده میشه. البته لینک اون وبلاگها به کلی حذف نمیشه و هر وقت آپدیت شدند، نمایش داده میشوند! فقط کاش یه راهی هم بود که میشد با اون لیست کلیه لینکهای ایجاد شده در بلاگرولینگ رو دید؟!

blogrolling۲.jpg

پی نوشت: با توجه به اشکالات بلاگرولینگ، برگشتم به بلاگرول وردپرس!دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون