مرامنامه

۱- عنوان: علت نامگذاری این وبنوشت به «با اینترنت» اعتقاد من به اینترنت بعنوان یک رسانه مهم و بهترین وسیله برای کار در دنیای امروز (در حال حاضر) است. معتقدم همواره بایستی با اینترنت همراه باشیم و همه ایرانیان و غیر ایرانیان بایستی عادلانه به آن دسترسی داشته باشند. با استفاده از آن میتوان در شیوه انجام کارهای مختلف تغییراتی داد که منجر به انقلاب (تحولی بزرگ) شود. من با اینترنت همراهم و از شما هم میخواهم همراه شوید.
۲- شعار: بدلیل اهمیتی که برای وبلاگ و وبلاگنویسی قائلم، امید به روزی دارم که هر ایرانی حداقل یک وبلاگ داشته باشد! ( + و + و + ) – پن: سابقه تغییر شعار ( لینک یکلینک دو)

۳هدف: هدفم از وبلاگنویسی همراهی بیشتر با اینترنت و تبادل اطلاعات و تجربیات می‌باشد. تلاش میکنم از اینترنت برای شنیدن اقوال مختلف و نیز در مواردی برای ایجاد فرصت شنیدن اقوال مختلف (بوسیله  بازنشر برخی مطالب) استفاده کنم. و سپس  به امید خدا بتوانیم بر   اساس آیه شریفه: “فبشر عباد الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه“؛ به احسن ها عمل نماییم.
۴هویت: معتقدم بایستی با هویت حقیقی و کاملا شفاف در وبلاگ نوشت و از نام مستعار استفاده نمی‌کنم. اما متاسفانه شرایط غلط حاکم باعث شده است که برخی با نام مستعار بنویسند. اعتقاد راسخ دارم که حرف منطقی را بایستی با حرف منطقی پاسخ گفت و در صورتی که منطق نباشد، به زور متوسل میشوند. بنابراین دست یازیدن به فیلتر محتویات منطقی را از ضعف حاکمان و غلط میدانم. اگر فضا برای ابراز عقیده سالم باز باشد، استفاده از نامهای مستعار را صحیح نمیدانم.
۵املاء و انشاء: در استفاده از زبان فارسی (با حروف فارسی، نه pinglish) برای انتشار محتوا در وب، به املای صحیح کلمات بسیار حساسم اما در انتخاب ادبیات نگارش نوشته‌ها، خود را خیلی مقید نمیکنم و به سه سیاق می‌نویسم: فارسی دری (بیشتر داستانها) – کتابی (مطالب رسمی‌تر) و محاوره‌ای (عمومی و روزمره).
۶- عکس‌العمل: زیاد دوست ندارم سیاسی بنویسم اما نمیتوان در جامعه‌ای اینچنین سیاست‌زده زندگی کرد و به سیاستهای غلط عکس‌العمل نشان نداد. به هیچ گروه سیاسی وابستگی ندارم و در همه گروههای موجود نقاط قوت و ضعفی می‌بینم. لیکن به تشکیل و تقویت احزاب رسمی و شناسنامه‌دار (اما نه به تعداد زیاد – که در آنصورت دیگر حزب نیستند که گروهکند!) اعتقاد دارم. عمده‌ترین دلیل مشکلات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مملکت را نبود احزاب میدانم.

پی نوشت: منتقد؛ دوست است یا دشمن؟
وقتی رو به دیوار شدم؛ گفتند چرا انتقاد میکنی؟ به آنها هم، همین را گفتم که در لینک فوق گفته ام. معتقدم اگر مجال انتقاد نباشد؛ انقلاب میشود!
۷- امانتداری: به حقوق معنوی اشخاص معتقد و خود را ملزم به رعایت آن میدانم. در انعکاس نظرات و نوشته‌های دیگران در حد امکان منابع را (بر این اساس) معرفی خواهم کرد. مگر اینکه گوینده ناشناخته یا برعکس کاملا شناخته شده باشد. به آنچه گفته شده، بیش از آنکه گفته اهمیت میدهم. در صورتیکه دیگران از مطالب من بدون ذکر منبع استفاده کنند از آنها راضی نیستم هستم!
۸- نظر: در برخی از وبلاگهایی که میخوانم، کامنت میگذارم. مخصوصا اگر ببینم مطلبی اشتباه عنوان شده و عدم تذکر (در کامنت) باعث میشود چیزی به غلط در ذهن خوانندگان رواج یابد؛ یا اگر ببینم که در تکمیل مطلب لازم است نکته‌ای اضافه شود. در صورتی که از متن پست دیگران رضایت داشته باشم – با توجه به اینکه سکوت علامت رضایت است – غالبا کامنت خاصی نمیگذارم. اشکالات فنی وبلاگنویسان را متذکر و در صورت داشتن اطلاعات لازم در رفع آنها کمک میکنم.
۹- مالکیت: کامنتهایی که در وبلاگهای دیگران به نام من منتشر میشوند، از من نیستند مگر اینکه در این آدرس موجود باشند. ولی اگر استثنائا در آدرس مذکور نبودند و بنام من بودند، بدانید که من کامنت بی‌ربط به موضوع پست یا بد و بیراه نمیگذارم!

۱۰- نظرات: دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. (به استثنای کامنتهای دوست یابی و تبلیغات) کامنتهایی که دیگران در این وبلاگ می‌نویسند، منتشر میشود و هیچ یک حذف نخواهد شد. نظرات حاوی توهین یا کلمات نامناسب، به کمترین اندازه‌ی ممکن، ویرایش می‌شوند! از انتشار شماره تلفنها در کامنت معذورم (آنها را مخدوش میکنم). لطفا در پای پستها، حتی‌الامکان کامنتهای نامرتبط با موضوع پست نگذارید و برای ارسال نظرات یا سوالات متفرقه، از فرم «تماس» استفاده کنید. لازم میدانم از همه عزیزانی که لطف کرده و کامنت میگذارند، همینجا تشکر کنم.
۱۱- جوابیه: اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. اگر پاسخ جنبه خصوصی داشته باشد به ایمیل نویسنده کامنت ارسال میشود، اگر کوتاه باشد پای همان کامنت منتشر میشود و در صورتیکه کامنتی نیاز به پاسخی طولانی داشته باشد، ترجیح میدهم که آنرا در  پستی جدید بنویسم. همچنین اگر در کامنت سوالی شده باشد و من پاسخ را بدانم، پاسخ میدهم. اما اگر پاسخ را ندانم،  کامنت را منتشر میکنم تا احیانا کسان دیگری که پاسخ را میدانند، پاسخ دهند.

۱۲- پیوندها: به وبلاگهایی (غیر تجاری) که از خواندن تعدادی از مطالب آنها لذت برده‌ام، لینک میدهم. همچنین در صورتیکه متوجه شوم وبلاگی به وبلاگ من لینک داده، من هم به او لینک میدهم. از طرف دیگر، لزومی ندارد  کسی که من به وبلاگ او لینک داده‌ام، حتما به وبلاگ من لینک بدهد (البته اگر لینک بدهد لطف کرده و ممنونم). بازنشر برخی مطالب و یا دادن لینک به آنها؛ به منزله ایجاد فرصت برای اطلاع از نظرات دیگران (بر اساس آیه فبشر عبادی الذین یستمعون القول …) است و نه لزوما تایید آنها. راستی؛ به تعداد زیادی از وبلاگها لینک داده ام، لیکن بدلیل کمبود جا در قالب وبلاگم (برای جلوگیری از طولانی شدن سایدبار) تنها تعداد کمی از آنها، آنهم بصورت تصادفی، نمایش داده میشوند.
۱۳- بازی: شرکت در بازیهای وبلاگی را که بدانها دعوت شده‌ام وظیفه خود میدانم. بازیهای وبلاگی را یکی از مهمترین روشهای افزایش تولید محتوا و ایجاد هیجان در وبلاگنویسی میدانم. در صورت شرکت در بازی، قواعد آنرا رعایت میکنم.
۱۴- روزانه‌ها: با توجه به ماهیت تار عنکبوتی وب (www) و در راستای آموزش وبلاگنویسی و استفاده از اینترنت و یا کمک به انتشار مطالبی که فکر میکنم شاید بدرد دیگران بخورد(؟!)، تلاش میکنم روزانه پیوندهایی را در وبلاگم قرار دهم. قرار دادن لینک به معنی ایجاد فرصت برای اطلاع از نظرات دیگران است و نه لزوما تایید آنها.
۱۵- جاافتاده: ممکن است از برخی از کلمات یا مفاهیم مورد استفاده نامناسب (جاافتاده در جامعه) در معدودی از پستها استفاده کنم.
۱۶- آموزش: جهت فراهم‌سازی شرایط برای آموزش و تمرین وبلاگنویسی، گروه‌لاگ را راه‌اندازی کرده‌ام.  در راستای توسعه وبلاگنویسی – آموزش افراد علاقمند و رفع مشکلات فنی وبلاگنویسان جدید هر کمکی از دستم برآید، انجام میدهم و در حد امکان از این وبلاگ برای این منظور استفاده میکنم. پی نوشت: در تاریخ 3 شهریور 1401 گروه لاگ حذف شد!
۱۷- تقویم رسمی: با توجه به اهمیتی که به تقویم خورشیدی/شمسی (به دلیل دقت فوق‌العاده آن) میدهم، از تاریخ شمسی بعنوان سیستم اصلی گاه‌شماری وبلاگم استفاده میکنم. برخی مواقع نیز ممکن است معادل تاریخهای شمسی را به میلادی ذکر کنم. پیشنهادم راه‌اندازی سیستمی است که امکان نمایش تاریخ میلادی و شمسی را توام با هم دارا باشد.
۱۸- موضوعات: مطالب وبلاگ به صورت زیر دسته‌بندی میشوند:
فرهنگ: فرهنگ – اعتقادات – ارزشها
مهمات: مواردی که به نظر خودم مهمند
نجوم: کاپیتان معرب – نجوم، دریانوردی و گاهشماری
نشانه: پیام قرآنی (+) (معرفی بهترین سایت اینترنتی قرآن؛ تنزیل)
وبلاگ: وبلاگها – وبلاگنویسی
کتاب: معرفی کتاب یا بخشی از آن
گوگل: گوگل و خدمات آن
اینترنت: اینترنت – مهندسی اینترنت
اراک: استان مرکزی – اراک
استادها: درسها و استادها
دانشگاه: دانشگاه، تدریس، جزوه، مقاله
عمومی: اقتصادی – اجتماعی – حقوقی – سیاسی و …
کامپیوترشناسی: کارشناسی رسمی کامپیوتر و نظریات کارشناسی
آمار بازدید: آمار بازدید از این وبلاگ
قم: استان و شهر قم
نفت: وزارت نفت و شرکتهای وابسته
کامپیوتر: سخت افزار، نرم افزار، سیستم عامل
بچه ها: دنیای کودکان
شبکه: شبکه های کامپیوتری
موبایل: گوشی، شبکه و سرویسهای موبایل
ضد ویروس – وردپرس – خاطرات – داستان – آب – امنیت – ضرب المثل – کتاب قانون و …
۱۹- بستر و موتور: به ثبتی (شخصی) بودن دامنه‌ی وبلاگم اهمیت میدهم و به دلیل متن‌باز (اپن سورس) بودن وردپرس.ارگ، آنرا برای مدیریت محتوای وبلاگم انتخاب کرده‌ام.
۲۰- فید: مشترک فید وبلاگهای مورد علاقه‌ام میشوم و تازه‌های آنها را از طریق فید دنبال می‌کنم. به وبلاگنویسان توصیه میکنم که علامت مشخصه فید وبلاگ خود را متمایزتر کنند!

۲۱- تکرار: بعضی وقتها اصلا تمایلی به نوشتن ندارم. علتش هم این است که میبینم چیزی که میخواهم بنویسم را دیگران نوشته‌اند. در این صورت ترجیح میدهم به جای اینکه دوباره تکرار کنم، فقط در روزانه‌ها لینک بگذارم. نمیدانم؛ شاید این درست نباشد؟! و شاید لازم باشد که همیشه وبلاگنویسان نظراتشان را -علیرغم تکراری بودن- بنویسند؟! اما من فقط وقتی حال و حوصله (و البته وقت هم!) داشته باشم، تکرار میکنم. زیرا معتقدم که انسان فراموشکار است و تذکر واجب! و خداوند پیامبر را هم برای تذکر فرستاد (فذکّر انّما انت مذّکر) تا حجت بر همگان تمام شود و کسی را عذری برای آوردن در روز قیامت نماند! (+)

۲۲- واریز نکنید! این وبلاگ هیچ هدف مالی را دنبال نمی کند و به هیچ عنوان بدنبال کسب درآمد نیست. (در صورتی که بخواهید سایت یا وبلاگ راه اندازی کنید، مشاوره رایگان ارائه خواهد شد). بنابراین اگر اینترنتی؛ پولی؛ جایی واریز کرده اید، برای این وبلاگ نیست. دقت کنید؛ اشتباه نکنید! اگر کسی به نام این وبلاگ از شما پول خواست (مثلا برای فروش نرم افزار)؛ ندهید! مواظب باشید ازتان سوء استفاده نکنند!!! (مثل اینها)

۲۳- گنجور را حمایت کنیم. توضیحات بیشتر در اینجا

۲۴- با تلگرام

۲۵- با اینستاگرام

۲۶- انتقاد:  به انتقاد بسیار اهمیت میدهم. معتقدم اگر فضای انتقاد بسته شود؛ فضای انفجار باز میشود!

64 Replies to “مرامنامه”

 1. م

  یا رضا ما روسیاهان را دمی از خود مران
  باز آی و اندکی ما را ز جمع خود بدان

  در فلک مهر و مه و جمع کواکب حاضرند
  بین که می تابند هم بر صالحان و جاهلان

  یا رضا تو جمع مهر و سر پناه آهویی
  سرپناهم ده منم من از سرای بی کسان

  جمعه آمد در حلول ماه هشتم از بهشت
  وای بر من گر نگیرم دامن صاحبدلان

  یا رضا تلفیق حب و بغض و این سوز جگر
  می دهد هم خوف و هم امید از این درد نهان

  دیگرم بر بی کسی و بی نوایی رحم کن
  تا که امشب من رسم بر تارک هفت آسمان

  یا رضا گر امشبم از خود برانی وای من
  بعد تو سر درگریبان و خرابم چون خزان

  یا غریب الغربا مددی

 2. محمد زایر لرد

  اقا جان سلام قربانت بشم آرزو دارم بیام طاوست زیارت کنم آقا جان مشکله مالیم خیلی خیلی خرابه هفت سال است پسرم مریض شده یک بار زیارت شما امدیم الان هیچی ندارم تورا آز خدا بخوا مشکله مالیم خیلی خیلی خرابه دهملیون پول نیاز دارم ولی الان پنج میلیون ضروریه به همه بانگها رفتم ضامن کسر حقوق ازکجا بیارم دومیلیون کمیته امداد خلخال شاهرود به من وام میدهد سه هفته گذشته هنوز واریز نشده است چکار کنم کمکم کن ازیکطرف مریضه پسرم ازیک طرف بیکاری بی پولی شماره کارت رابرای همه فرستادم پس میدم ۶۰۳۷۹۹۷۱۰۱۴۶۵۲۶۹آقا جان قربانت بشم چکار کنم یک سرباز دارم یک دانش آموز دارم ۵نفریم من شغل دارم هم لوله کش ساختمان هستم و آرایشگر هم هستم ولی پول ندارم ازاینجا بیرون بیام اگر تهران بودم، کلیه خودم را میفرختم دیگه التماس نمیکردم هم قرض دارم هم پسرم مریض است من د راستان اردبیل خلخال شاهرود روستایی لرد زندگی میکنم ازیک اینجا کرایه تا شهر ۵۰ هزارتومان کرایه هست بخدا گرسنگی ماندیم مشکله ۵میلیون پول پسرم مریض حالش خیلی خرابه آقا جان قربانت بشم چکار کنم کمکم کن تورا خدا کمکم کن بخدا پس میدم

 3. سیده مریم

  به نام خدای یکتا
  سلام اقای خوبم …خودت میدونی چه دردی میکشم از این زندگی و نداری .دلم پره .کاش میشد بیام زیارتت تا سیر گریه کنم .من جهیزیه ندارم که زندگیمو شرو کنم . بابام و خانواده م از نداری خسته شدن .مدام دعوا و بحث.دوست دارم زودتر ازدواج کنم و با نامزدم زندگیمونو شرو کنیم یه زندگی خوب .من یه مانع بزرگ دارم .نداشتن حتی یه تکه جهیزیه .یا امام رضا چشم امیدم ب شماست .نا امیدم نکن .دوستت دارم امام خوبم

 4. م.س

  سلام علیک یا امام رضا یا ضامن آهو یا باب الحوائج
  آقا جان خیلی دستم خالی شده کمکم کن خانه ساختم دیگر پول ندارم انشعاب آب بگیرم به حق خوبان به حق زائران کمکم کن

 5. صدیقه

  سلام . یا ضام آهو از من ناراحت نشو واسه رو انداختن و گدایی کردن. نمی دونم باید کجا نیازم رو قید میکردم واسه همین امدم این قسمت خواستم رو بیان می کنم 24سال دارم و لیسانس علوم سیاسی گرفتم 25روز دیگه عروسیمه ولی جهیزیه ندارم. بخاطر بیماری مادر نمیشه روی کمک خانوادم کمک کنم چون باید 23روز یک بار 800هزار تومان بابت شیمی درمانی اون بدیم پدرم هم توانایی کار کردن رو ندارد از شما که خادم بی نیاز مرد خدا هستین در خواست کمک دارم .من الله توفیقکم.رضا جان به جان جوادت ،جوابم بده

 6. elahe

  salam aghaye khosro beygi man ye dokhtare javoone24 sale hastam faghat taghaza daram agar mitoonid adrese chandta adame khayeroo behem bedid ya saity chizy ke man ba tarhe moshkelam betoonam azashoon komake mali begiram toroo bekhoda komakam konino ye zendegio nejat bedid aberoom dar khatare man faghat nemikham bad zendegy konam kheilii niaz be komak daram shomaro bekhoda rahnamaeim konin khosoosy javabamoo bedin lotfan bye

 7. حسین

  باید خرج داشنگاهمو بدم با خرج پای عمل مادرم چرا باید برا من غرفه نباشه اما ویژه جانبازان باشه ها این رسمشه فقیر پولدار فرقی ندارم اما ایثارگرو با ماها فرق دارن. بایای 70 سالمم که الان داره کار میکنه جبه ای داره پیش نیست ای خدا شکرت همش نه شنیدم یرا یه لقمه نون حلال بدست بیارم.حالا اون یه غرفه ویژه چی مشد دست من بود وقعا کی نیاز داره من یا اون جانبازی که دنبال این جور چیزانیست واحتیاجی نداره

  093…17

 8. حسین

  سلام.

  آدم از چاپلوسی پاچه خاری بله جای نمیرسه 20 سالمه دربه در کار پدر با سن 70 سالگی خاک بر سرمن برام پول جمع کرده بزنم تو کار خرج دانشگاهمو دربیارمو خرج عمل پای مادرم شاید بگید داستان نه مشکل خیلی هاست این داستان.بعد از پرسجو تصمیم گرفتیم غرفه بگیرم از درس دانشگاه زدیم رفتیم سازمانشو پیدا کردیم خلاصه یه خانمه بود فرمودند غرفه میوه تر باره وا خدا میدونه اونم چی بوده که کسی نگرفتتش خلاصه نشد که نشد التماس التماس یه غرفه میشه نباش با جون خودم چند ماه دیگه باید پای مادرم عمل بشه دوتا استخون اضافیه به اسم میخچه نشد نشد نداریم از در بانی میای بیرون میگم آَشنا جانباز داری غرفه ویژه جانبازان دارن.چی بگم ها حضرت آقا بین فقیر گدا فرقی نست از اینور ایثارگر با ما فرق داره بخدا بای منم جبه بوده طرفش نمیره دنبالشو بگیره.حالا غرفه نیست نبود ای خدا جون شکرت.

  • خسروبیگی

   @sahar irani,
   سلام
   آموزش وبلاگنویسی با چی؟
   اگر میخواهید با وردپرس در دامنه شخصی کار کنید
   یا با وردپرس دات کام
   با این پست شروع کنید
   http://www.midinternet.com/2333
   ضمنا همونطور که در صفحه درباره وبلاگم
   یعنی در این آدرس
   http://www.midinternet.com/about
   گفتم
   میتونید از گروه لاگ هم استفاده کنید

   موفق باشید

   در ضمن این پاسخ هم علی القاعده باید براتون ایمیل بشه
   البته اگر آدرس ایمیلی که دادید درست باشه

 9. sahar irani

  سلام آقای خسرو بیگی خوب هستید؟می خواستم آموزش وبلاگ نویسی رو یاد بگیرم چیکار باید بکنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 10. nazi

  میخوام یه نمایش کودکانه از داستان ضرب المثل ها درست کنم 5تا6نفر هم بازیکن باشندواگه به صورت شعر باشه عالی میشه.ممنون میشم کمکم کنید

 11. masoud

  با عرضه سلام و خسته نباشید به اقای احمدی نژاد
  موضوع: بیکاری
  به خدا از بیکاری دارم دیونه میشم به هر دری میزنم کاری پیدا نمیکنم من از دبیرستان درسمو رها کردم برای کمک به خانوادم و هزینه تحصیله برادرام از شما اقای احمدی نژاد به عنوان پدرم خواهش میکنم کمکم کنید به خون پاکه امام حسین و به امام زمان که خودش شاهده شب تا صبح خواب ندارم از ناراحتی دلم نمیخواد دزد یا موتاد بشم میخوام با افتخار مثله یه مرد کار کنم شما رو به خونه پاکه شهدا قسمتون میدم کمکم کنید تا پیشه خانوادم سربلند باشم بنده مسعود معماری از استان خوزستان شهرستان بهبهان مزاحمتون میشم و شماره موبایل0393…842 متشکرم از شما پدرم

 12. سعید

  سلام به اقای خسرو بیگی و همه برو بچه ها میخوام یه انتقاد ازتون بکنم اونم نه از سایت تون که خیلی عالیه . میخوام از دوستامون کنم که نه ایمیلی میزنید و نه اس
  اینم شماره منو 0914…674 خوشحال میشم و اینم ایمیلم divooneh77fs@yahoo.com

 13. مرتضی

  داش ” مرام تو عشق است.

  “با موبایل یا بی موبایل” فرقی نمی کنه از کسانی که به دیگران خدمت بی منت می رسونن خیلی گیر نمی یات. پس خیلی ارادت داریم و امید وارم که همیشه پویا باشید.
  من الله توفیق

  خودمونی نوشتم چون خیلی با حالی

 14. ابولفضل رهسپار

  من بسيار خوشحالم كه چنين سايتي پيدا كردم راستي قبلا نامم كورش بوده ولي بخا طر علاقه به را ه و هدف ان بزرگوار نامم را تغيير داده ام پدرم با من مخالف و حتي برچسب كافريت بر من نهاده نظر شما چيست چه جوابي بدام

  • Arash

   @ابولفضل رهسپار,

   عزیز کوروشم کم کسی نبود ابولفظل فقط تو یه دین میشناسنش ولی کوروش همه میشناسن و میشه گفت خودش به تنهای جهانو آباد کرد به نظر منم که شما اسمتونو نباید عوض میکردید ولی من نمیتونم چیزی بگم چون اسم خودتونه و من نمیتونم به زور شما رو منع کنم باید بگم که در جواب پدر محترمتون هم انم نمیشه کاری کرد چون اعتقادش اینه و شما نمیتونی نظر اونو عوض کنی فقط میتونی سکوت کنی موفق باشی

 15. ابولفضل رهسپار

  با عرض ادب خدمت رهبر عزيز و فرزانه بنده با عنايت به عقايدم از مذهب تسنن به مذهب تشيع گرويدم لطفا من را در اين را راهنمايي كنيد

 16. آرش

  من در فروتل عضو شدم از مدير سايت ويا اعضا درخواست ميكنم نحوه كار با فروتل و فروش كالا ها را برام توضيح بدين.لطفا.26/10/89
  اين شماره من 0937…831يازنگ بزنيد يا اس ام اس بدين.
  اينم ايميل منه لطفا در سايت نمايش داده شود.(براي ارتباط با اعضا)

 17. محسن

  سلام.
  همه چیتون عالیه فقط اگه میتونستین یه جوری این نامه ها رو به دست آقا برسونین معرکه می شد. منظورم اینه که یه جوری اونا بندازین توی حرم یا بدین دست خادم های آقا امام رضا.
  من عاشقم یکی مثل تمام ایرانی ها و خارجی های عاشق آقا و آرزوم خادمی آقا امام رضا هستش.
  به امید روزهای پر بار و پر از صداقت.
  یا علی.

 18. فرامرز کشوری

  به عنوان حسن ختام!
  شما تنها خسروبیگی هستین که به معنای واقعی حس میکنم با سواده!
  راستش توی شهر من (بروجرد، که به احتمال بالای 96.58% میشناسیدش!) ، در حدود 99.98% خسروبیگی ها، سواد بالای کلاس پنج ندارن! و فقط تو کار پول و تجارت هستند (و این جالبه که شما اولین خسرو بیگی هستین(به نظر من!) که در اینترنت دست به تردید تبادل لینک با وب سایت های تجاری میزنه، چون اگه اون روز برسه که هر ایرانی یه وبلاگ داشته باشه(امید شما)، همون 99.98% خسروبیگی ها میرن تو بخش وبلاگ های تجاری فعالیت میکنن!).
  اما شما متفاوتین، اینو از بافت قلم نوشته هاتون می شه فهمید. به حق راست میگم.
  خیلی وب سایتتون مفیده.
  اجرتون با آقا!
  بدرود

 19. mostafa

  سلام خسرو جان
  درود بر شما
  من به این امید لینکتون میکنم که از کامنتهای با ارزش تان برای بهتر و مفیدتر کردن محتوا و شکل وبلاگم استفاده کنم و ازیاری سبزتان بهره ببرم. امید که هر ایرانی یک وبلاگ داشته باشد.
  لینک تان کردم.
  موفق و موید باشید.

 20. فرید

  سلام من فرید هستم ۲۳ ساله از کرج دنبال یه خانوم خوب برای دوستی از کرج میگردم یه دوستی صادقانه همین اینم شمارمه اگه تماس بگیری خوشهال میشم ۰۹۱۹۱۲

  • ayda

   سلام كيمياي عزيز شما ميتوني مطالعاتت را در اين زمينه افزايش بدي به طر تئوري متوجه نميشي ميتوني از اعضاي خانوادت كمك بگيري موفق باشي عزيزم

 21. كيميا

  اي بابا!من هر چي ميگم نميدونم ايميلمو كجا ثبتش كنم،شما باور نميكنيد،آخه مگه من ديوونم كه هم شما رو و هم خودمو سركار بزارم،مگه شما خودتون از اول وارد بودين چي كار كنين؟خب شما رو هم يكي راهنمايي كرده ديگه!

 22. خسروبیگی

  خطاب به «کیمیا»
  وقتی آدرس ایمیلتان را دادید، ضمن انتشار کامنت دیگری که اینجا گذاشته‌اید، پاسخ آنرا هم خواهم داد!
  سالم و پیروز باشید

 23. كيميا

  خيلي دوس داشتم كمكم ميكردين تا منم كار با اينترنت رو ياد ميگرفتم اما اصلأ براتون مهم نيس ،علكي نوشتين به اميد روزي كه هر ايراني …..

 24. moryabdi

  نبود یک چنین مرامنامه ای باعث یک چنین مشکلاتی در وردپرس شده…

  البته با امدن مرامنامه هم انسانهای بی مرامی هستن که به اون عمل نکنن…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *