چرا وبلاگنویسی/چرا وردپرس/چرا Gmail/چرا موبایل D500 ؟

۱- وبلاگنویسی برای توسعه زبان فارسی در وب (تولید محتوای فارسی) و جلوگیری از نابودی آن و همچنین جلوگیری از نابودی خط و الفبای فارسی و جلوگیری از توسعه pinglish
۲- وردپرس، زیرا اپن سورس است که باعث میشود با نصب افزونه (پلاگین) وردپرس فارسی براحتی با الفبای فارسی و تقویم شمسی کار کنیم.
۳- جی میل چون از جی میل به جی میل (چه ایمیل و چه چت) فارسی نوشتن و خواندن بدون مشکل است. البته قبلا هم گفته ام که گوگل باید کاری کند که فارسی زبانان بتوانند با تقویم شمسی کار کنند. گرچه بهرام در این زمینه خودش کارهایی کرده.
۴- دی ۵۰۰ چون زبان فارسی را کامل پشتیبانی میکند و شما میتوانید پیامک را به زبان فارسی و با خط فارسی بنویسید و بخوانید. همچنین تقویم هجری شمسی (و قمری و میلادی – مبدل تقویم) دارد که شما میتوانید از آن برای تنظیم برنامه های کاری خود نیز استفاده کنید.

بارها گفته ام و باز بگویم که صدا و سیما با درخواست از مردم برای ارسال پیامک به صورت pinglish دارد به ایران و ایرانی و زبان فارسی خیانت میکند و وبلاگنویسان فارسی هم باید از تقویم شمسی استفاده کنند! راستی اگر به خارج از gmail ایمیل میزنم و pinglish مینویسم، علتش اینه که اغلب متون فارسی از جی میل به غیر جی میل (یا برعکس) خونده نمیشه. بنابراین از همه ایرانیان و فارسی زبانان میخواهم که به جی میل سوییچ کنند.یک جواب برای “چرا وبلاگنویسی/چرا وردپرس/چرا Gmail/چرا موبایل D500 ؟”

  1. […] چرا وبلاگنویسی…؟ […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون