مخالف تو، دوست توست!

اگر من X را دوست نداشته باشم، با او مخالفت نمیکنم و اگر X اشتباه کند، اشتباهش را به او نمیگویم تا با سر زمین بخورد! اما مگسان گرد شیرینی، هیچوقت با X مخالفت نمیکنند چرا که شیرینی را از دست میدهند. پس X باید مخالفان را بیشتر دوست داشته باشد تا متملقان را.
… و خداوند حجت را در دنیا بر انسان تمام می نماید.

(از ناپلئون): وقتی دشمن شما در حال اشتباه کردن است، هیچوقت مزاحمش نشوید!

متن نامه عبدالعلی بازرگان (یک نامه سرگشاده) را خواندم.  شما نیز بخوانید.

فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

 

6 Replies to “مخالف تو، دوست توست!”

 1. عمو اروند

  عاشق قدرت نه علی می‌شناشد و نه محمد. مگر ندیدید که با مهندس بازرگان، آیت‌الله منتظری، نوری و ده‌ها روحانی آزاده چه کردند بنام اسلام و انقلاب. این حکومت، حکومتی اموی است. اسلام بهانه است. مردم مسلمان نیاز به چماق‌دار آدم‌کش ندارند. اسلام و یا هر ایده‌ی دیگر با محبت و منطق پیشرفت می‌کند نه با قتل و کشتار و توسل به دروغ.

 2. وارطان

  با توجه به اینکه وبلاگ‌ها یا دست‌کم بخشی از وبلاگ‌ها بی‌هیچ‌دلیلی و بدون در نظر گرفتن حق آزادی بیان فیلتر شده‌اند مجبورم بخشی از صحبت‌ها را در قالب کامنت در سایت شما قرار دهم. لازم به توضیح است که *** معتقدند ایران ازنظر آزادی بیان در صدر کشورهای جهان قرار دارد. امیدوارم سایت شما فیلتر نشود. البته بدیهی است اگر مخالف این موضوع بودید می‌توانید مطالب بنده را پاک کنید و بنده هیچ ادعایی نخواهم داشت.

  مطلب اول اینکه انگلستان دو نفر از دیپلمات‌های ایران در انگلستان را اخراج کرد. جالب است که نخست وزیر انگلستان از اخراج صحبت می‌کند و یکی از نمایندگان مجلس ایران از فراخوانی این دو دیپلمات ازسوی دولت ایران و نه اخراج آنها سخن می‌گوید. با توجه به اینکه دروغ در سطوح بالای حکومت ایران به یک اصل اخلاقی تبدیل شده است من به نوبه خود نتیجه می‌گیرم این نماینده مجلس در حال دروغ گفتن است و شاید به زعم خودش حتی از قبل این دروغ گفتن ثوابی هم برای آخرتش جمع می‌کند.

  مطلب دوم اینکه خانم شیرین عبادی خواهان تحریم سیاسی ایران شده است که به نظر من خواسته کاملا درستی است. حتی بنده یک قدم پیش‌تر رفته و از همه کشورهای جهان می‌خواهم که دولت ایران را به رسمیت نشناسند.

  در پایان درود می‌فرستم به روح بلند شهدای روزهای اخیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *