مخالف تو، دوست توست!

اگر من X را دوست نداشته باشم، با او مخالفت نمیکنم و اگر X اشتباه کند، اشتباهش را به او نمیگویم تا با سر زمین بخورد! اما مگسان گرد شیرینی، هیچوقت با X مخالفت نمیکنند چرا که شیرینی را از دست میدهند. پس X باید مخالفان را بیشتر دوست داشته باشد تا متملقان را.
… و خداوند حجت را در دنیا بر انسان تمام می نماید.

(از ناپلئون): وقتی دشمن شما در حال اشتباه کردن است، هیچوقت مزاحمش نشوید!

متن نامه عبدالعلی بازرگان (یک نامه سرگشاده) را خواندم.  شما نیز بخوانید.

فبشر عبادی الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه

 

6 Replies to “مخالف تو، دوست توست!”

 1. عمو اروند

  عاشق قدرت نه علی می‌شناشد و نه محمد. مگر ندیدید که با مهندس بازرگان، آیت‌الله منتظری، نوری و ده‌ها روحانی آزاده چه کردند بنام اسلام و انقلاب. این حکومت، حکومتی اموی است. اسلام بهانه است. مردم مسلمان نیاز به چماق‌دار آدم‌کش ندارند. اسلام و یا هر ایده‌ی دیگر با محبت و منطق پیشرفت می‌کند نه با قتل و کشتار و توسل به دروغ.

 2. وارطان

  با توجه به اينكه وبلاگ‌ها يا دست‌كم بخشي از وبلاگ‌ها بي‌هيچ‌دليلي و بدون در نظر گرفتن حق آزادي بيان فيلتر شده‌اند مجبورم بخشي از صحبت‌ها را در قالب كامنت در سايت شما قرار دهم. لازم به توضيح است كه *** معتقدند ايران ازنظر آزادي بيان در صدر كشورهاي جهان قرار دارد. اميدوارم سايت شما فيلتر نشود. البته بديهي است اگر مخالف اين موضوع بوديد مي‌توانيد مطالب بنده را پاك كنيد و بنده هيچ ادعايي نخواهم داشت.

  مطلب اول اينكه انگلستان دو نفر از ديپلمات‌هاي ايران در انگلستان را اخراج كرد. جالب است كه نخست وزير انگلستان از اخراج صحبت مي‌كند و يكي از نمايندگان مجلس ايران از فراخواني اين دو ديپلمات ازسوي دولت ايران و نه اخراج آنها سخن مي‌گويد. با توجه به اينكه دروغ در سطوح بالاي حكومت ايران به يك اصل اخلاقي تبديل شده است من به نوبه خود نتيجه مي‌گيرم اين نماينده مجلس در حال دروغ گفتن است و شايد به زعم خودش حتي از قبل اين دروغ گفتن ثوابي هم براي آخرتش جمع مي‌كند.

  مطلب دوم اينكه خانم شيرين عبادي خواهان تحريم سياسي ايران شده است كه به نظر من خواسته كاملا درستي است. حتي بنده يك قدم پيش‌تر رفته و از همه كشورهاي جهان مي‌خواهم كه دولت ايران را به رسميت نشناسند.

  در پايان درود مي‌فرستم به روح بلند شهداي روزهاي اخير.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *