دختران فراری؟

خب، مفهوم فرار از خونه که روشنه! فراری هم میتونه مرد یا زن یا دختر یا پسر باشه. من نمونه‌هایی برای هریک از اینها سراغ دارم. علت فرار هم روشنه: تموم شدن تحمل فرد از فشارهای وارده! قطعا دختران فراری معضلات زیادتری دارند و مشکلات بیشتری هم برای جامعه ایجاد میکنند. دو مطلب دیگر باقیست:
۱- مدت فرار ممکنه دائمی یا موقت و در موارد موقت کوتاه یا طولانی باشه.
۲- من فکر میکنم بیشترین آمار فرار به ترتیب به دختران و سپس مردان، در رده سوم زنان و نهایتا به پسران اختصاص داشته باشه؟! کسی مرجع موثقی برای مقایسه آمار و تایید ترتیب فوق سراغ داره؟؟؟

حال چه کنیم که فرارها به حداقل ممکن کاهش پیدا کنند؟

22 Replies to “دختران فراری؟”

 1. هانا

  چرا در متن بالا می گوید دختران فراری مشکلات زیادی برای جامعه ایجاد می کنند و نمی گویید که جامعه و خانواده ها چه مشکلاتی را برای دختران بیگناه ۱۳ ساله و بیشتر ایجاد می کند. خود را جای آن ها با شرایطی که دارند بگذارید به جز فرار راه دیگری به ذهنتان می رسد.
  آن ها نه خانواده ای دارند، نه سرپناه و نه کسی که برایشان اهمیت قائل باشد.
  جای تأسفه

  • Arash

   @هانا,
   دقیقا درست میگید هانا جان منم می خواستم همینو بگم که یه پیام شما رسیدم به جای متهم کردن دختران بی گناه باید ببینیم چرا و به چه علت فرار کردن خدا می دونه که اینا چی میکشن خودتونو بزارین جای یکی از همین دختران معصوم نه کسی نه سر پناهی نه کسی که تک یه گاه زندگیتون باشه شما بودین چه میکردید فقط خدا میتونه بداد اینجور افراد برسه که جدیدن خدا هم سرش شولوغ شده . نمیتونه به این همه بد بختی انسانها پاسخ بده

 2. فاطمه

  خوش حال شدم که به این سایت سری زدم
  اما الکی درمورد دختران فراری فضاوت نکنید. شاید دلیلی برای خود داشته باشن
  ممنون اگر جوابمو بدین.

 3. وارطان

  به نظر فرار از خانه چیزی شبیه خودکشی هستش که در اثر لحظه‌ای جنون فرد مرتکب آن می‌شود به همین خاطر چندان نیازمند جرأت نیست. درمورد خودکشی فرد ممکن است هیچ موقع دیگر فرصت جبرانش را نداشته باشد اما درمورد فرار ممکن است به دنبال جبرانش باشد (همچنان که کامنت کیمیا بر همین پست نشان می‌دهد) اما گاهی چنان دیر اقدام می‌کند که کار از کار گذشته است و دیگر امکانش نیست یا گاهی نیز هیچگاه به فکر جبرانش نمی‌افتد که در این مورد باید علت آن را در شرایط قبلی زندگی‌اش جستجو کرد. در این گونه موارد به اعتقاد من خانواده‌ها هستند که چنان عرصه را بر فرزندان خود تنگ می‌کنند که فرزند ترجیح می‌دهد از دست جفای آنان به جامعه‌ای پناه ببرد که خود نسبت به خطراتش کاملا واقف است.

 4. كيميا

  من خودم نیم ساعت از خونه فرار کردم ،اما بعد پشیمون شدم و برگشتم،هیچ کسم نفهمید من فرار کردم غیر از خودم،من نمیدونم چطور بعضی دخترا جرات میکنن از خونه فرار کنن این کارا هم عرضه میخواد.

 5. nima

  چرا بیجهت ادم را متهم میکنید؟خیلی بیخود و غلط میکنی الکی ادم را مورد اتهام قرار میدی .بی پدر :فکر میکنی همه مثل خودت اشغالند.

  • خسروبیگی

   nima جان سلام
   فکر میکنم کامنت فوق را اشتباها برای من گذاشته اید؟!
   اگر اشتباهی نیست، لطفا بفرمایید من کجا بی جهت کسی را متهم کرده ام؟
   اگر هم روی صحبت شما با فردی از کامنتگذاران بوده، لطفا کامنت خود را در پاسخ نظر همان فرد بنویسید!
   ضمنا توصیه میکنم که از توهین بپرهیزید وگرنه مجبور به جرح و تعدیل کامنت شما خواهم شد. برایتان سلامتی و سعادت از خالق بلند مرتبه ی هستی خواستارم. شاد باشید

 6. nima

  باسلام وخسته نباشید.قصدداشتم در مورد دختران فراری اندکی اطلاعات داشته باشم که با زحمات شما تقریبا تکمیل شد .متشکرم از شما.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *