کمی وردپرس ۶ – مدیریت پستها

در ادامه‌ی سلسله مطالب آموزش وردپرس از پست قبلی، این قسمت را به مدیریت پستها اختصاص میدهم. ترتیب مطالب به گونه‌ای انتخاب شده که اغلب وبلاگنویسان بیشتر به این مطالب اولیه نیاز دارند تا به مطالبی که بعدها منتشر خواهد شد!
برای دسترسی به لیستی از پستها (نوشته‌ها)، کافیست در زیرمنوی «نوشته‌ها»، روی “ویرایش” کلیک کنید. در پی آن، به صفحه‌ای همانند تصویر زیر میرسید:

wporg10

wpcom10

۱- یادتان نرود که کلیک روی “ویرایش” شما را به اینجا رسانده است!
۲- با بردن موس روی یکی از سطرهای لیست، ۴ گزینه زیر آن نمایش داده میشود: ویرایش (برای ویرایش پست) – quick edit (ویرایش سریع مشخصات پست) – پاک کن (برای حذف پست) – نمایش (برای مشاهده متن پست منتشر شده در قالب وبلاگ)
۳- در صورت کلیک روی این بالن، میتوانید کامنتهای این پست را مدیریت کنید.
۴- در این سطر امکان انتخاب نمایش (همه‌ی پستها – منتشر شده‌ها – draft  یا پیش‌نویس‌ها – و برنامه‌ریزی شده برای انتشار در آینده) وجود دارد. توضیحا اینکه اگر شما در بند ۵ این پست زمان انتشار پست را ویرایش نموده و آنرا به زمانی بعد از زمان ایجاد پست تغییر داده باشید، آنگاه پست شما بعدا -در زمانی که تعیین کرده‌اید- منتشر خواهد شد!
۵- بخشی که با شماره ۵ مشخص شده، برای مدیریت گروهی پستهاست. میتوان تعدادی از پستها را -با کلیک کردن در مربع کنار آنها- انتخاب کرد و عملیات (ویرایش – پاک کن) را روی همه‌ی آنها انجام داد. با کلیک کردن روی فلش لیست باکس، منوی عملیات مذکور باز میشود. پس از انتخاب عمل مورد نظر، برای انجام آن بایستی روی «اعمال کردن» کلیک کنید. همچنین میتوانید معین کنید که چه گروهی از پستها (از نظر دسته‌بندی تاریخ پست یا از نظر دسته‌بندی موضوعی) در این لیست نمایش داده شوند که پس از تعیین گروه مورد نظر، باید روی «پالایه» کلیک کنید.
۶- در این قسمت میتوانید عملیات جستجو در بین پستها را انجام دهید.
۷- با توجه به اینکه در هر صفحه اطلاعات ۱۵ پست نمایش داده میشود، برای دسترسی به سایر صفحات، میتوانید از این قسمت (شماره ۷ در تصاویر فوق) استفاده کنید.

A- تفاوتی که در این بخش بین دات‌کام و دات‌ارگ وجود دارد، همین آیکون آمار است. با کلیک روی آن میتوانید اطلاعات  آماری  بازدید از این پست را مشاهده کنید. از جمله‌ی این اطلاعات، گزارش Syndicated views  میباشد، یعنی آمار کسانی که از طریق فید این پست را خوانده‌اند.یک جواب برای “کمی وردپرس ۶ – مدیریت پستها”

  1. […] چرا؟ » با اینترنت در فراموشی چیزهای خیلی ساده!کمی وردپرس ۶ – مدیریت پستها » با اینترنت در کمی وردپرس ۵ – کامنتهاکمی وردپرس ۵ – کامنتها » با […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون