کمی وردپرس ۱۴ – برگه ها

در ادامه‌ی مطلب قبلی، در این پست در خصوص برگه ها یا صفحات صحبت میکنم. در وردپرس این قابلیت هست که شما نوع برخی پستها را page انتخاب کنید. در آنصورت اگر در قالب وبلاگ “صفحات” نیز برای نمایش انتخاب شده باشند، بصورت مجزا نشان داده میشوند یا مثلا در قالب فعلی مورد استفاده من، لیست آنها در منوی افقی بالای صفحه دیده میشود. ابتدا تصویر را (که با کلیک روی «برگه‌ها» در منو ظاهر میشود) ببینید:

wppages

در تصویر فوق (که در دات‌کام و دات‌ارگ تفاوتی ندارند) بخشهای شماره گذاری شده به شرح زیرند:
۰- کلیک روی اینجا، شما را به این صفحه میرساند و ضمنا زیرمنوی آنرا باز میکند.
۱- کلیک روی “ویرایش” لیست صفحات را نشان میدهد.
۲- کلیک روی اینجا، برای ایجاد یک صفحه جدید است. در آنصورت شما وارد محیط ویرایشگر وردپرس میشوید که قبلا در اینجا تشریح شده است.
۳- وقتی موس را روی سطری از مشخصات صفحات میبرید، انتخابهای زیر آن نمایان میشوند: ویرایش – Quick Edit – پاک کن (برای حذف صفحه) – نمایش
۴- برای اعمال عملیات روی گروهی از صفحات (که قبلا برگزیده شده‌اند) از لیست باکس موجود در این سطر استفاده کنید.
۵- برای تعیین اینکه چه صفحاتی لیست شوند.
۶- برای جستجوی صفحات

یک توضیح اضافی!
در دات‌ارگ، برای ایجاد فرم تماس میتوانید از پلاگین Easy Contact استفاده کنید. اما در دات‌کام، کافیست کد [contact-form] را در داخل یک صفحه بگذارید تا فرم تماس برایتان درست کند!یک جواب برای “کمی وردپرس ۱۴ – برگه ها”

  1. […] کمی وردپرس ۱۴ – برگه ها […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون