کار ِ گروهی

میگویند ما ایرانیها در کار گروهی مشکل داریم! راست یا دروغش با گویندگان.
واقعیت اینست:
اینطور که «درباره پروژه وردپرس فارسی» نوشته: در فروردین ۱۳۸۴ انتشار افزونه تاریخ شمسی برای وردپرس توسط آقای مانی منجّمی سرعت بومی‌سازی وردپرس را دو چندان کرد.
دقیقا از 16 فروردین 1389 (طبق این خبر) انجمن وردپرس فارسی تعطیل شده است. البته این به معنی تعطیلی گروه وردپرس فارسی نیست و در همانجا نوشته: البته قابلیت جستجو در انجمن و دیدن موضوعات موجود همچنان پابرجاست.
وردپرس در سال 2003 آغاز به کار کرده  (+)  و الآن 2010 است اما فروم آن هنوز تعطیل نشده. نمیدانم، شاید در مقاطعی هم موقتا تعطیل بوده اما بعید میدانم که اولا این تعطیلی طولانی مدت بوده باشد و در ثانی تعطیلی فروم باعث به تعویق افتادن فعالیت سایر بخشها شده باشد.

مشکل اینجاست که از June 17, 2010 یعنی 27 خرداد 89 که وردپرس نسخه 3 منتشر شده تا 12 تیر 89 سایت یا وبلاگ وردپرس فارسی هیچگونه اظهار نظر یا اطلاع رسانی در خصوص نسخه فارسی وردپرس 3 نکرد! نه تنها در این خصوص که  کلا بعد از 16 فروردین 89  علاوه بر تعطیل شدن انجمن وردپرس فارسی، اطلاع رسانی نیز تعطیل شده بود!

این امر باعث شد که عملیات موازی توسط برخی دیگر از دوستان شروع بشه (لینک تکمیلی). من فورا هشدار دادم و گفتم این درست نیست اما فرصت نداشتم که موضوع را با گروه وردپرس فارسی نیز در میان بذارم.

خب الحمدلله ظاهرا مشکل  وردپرس فارسی 3  حل شده.

البته پیشنهاد من به مسئولین و دست اندرکاران وردپرس فارسی اینه که با سعه صدر مشکل را اساسی حل کنند و پیشنهادم به دیگر دوستانی که قصد دارند در زمینه فارسی سازی فعالیت کنند هم اینه که با گروه اصلی و با سابقه جوینت بشن و از تجربیات و اطلاعات آنها نیز بهره ببرند و کار را از اول شروع نکنند یا به اصطلاح چرخ را دوباره اختراع نکنند. من هم حاضر به همکاری هستم. نمیدونم باید به چه کسی اعلام آمادگی برای همکاری کنم؟

موفق باشید

پی نوشت: آقای نعمت اللهی پای «گوگل بخش آمار و اطلاعات را به سیستم بلاگر اضافه نمود» در گودر یادداشت گذاشته و نوشته: کاشکی ووردپرس هم از این‌ها داشت!
برخلاف بلاگر، وردپرس 2 نسخه داره. یکی دات کام که مشابه بلاگر کار میکنه و دیگری دات ارگ. دات کام از مدتها پیش امکان آمار بازدید را داشته. در دات ارگ هم میشه با ژانگولربازی (نصب پلاگین/افزونه) مشابه اون رو داشت. و یا اینکه از سیستمهای بهتری مثل گوگل آنالیتیکس استفاده کرد!

پی نوشت 2: پیشنهادی داده بودم مبنی بر نمایش همزمان تاریخ شمسی و میلادی در وردپرس همرا با قابلیت انتخاب! متاسفانه خورد به جریان انتخابات و مسائل مهمتر بعدی و پیگیری نشد. هنوز اعتقاد به  ایجاد این امکان دارم و امیدوارم فرصت عملی کردنش دست دهد!

3 Replies to “کار ِ گروهی”

  1. پویا

    سلام
    البته من هم از آنالیتیکس استفاده می‌کنم.
    ولی به‌نظرم اگر خود ووردپرس یک استاندارد مورد قبول خودش در این رابطه داشت، خیلی بهتر بود. چون حداقل بومی‌شده‌ی خود ووردپرس بود!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *