آمار بازدید سالانه ۳ / تقریب!

برای تهیه‌ی آمار بازدید، تا کنون از وبگذرآنالیتیکسgetclickyStatTraq و شمارنده‌ی CGI استفاده کرده‌ام. مقایسه‌ی نتایج حاصل از استفاده از آنها، همواره نشان دهنده‌ی اختلاف است. اختلافاتی که در خصوص آنها و عوامل بوجود آورنده‌شان، تا کنون صحبتهایی شده است (از جمله در این پست و این پست و این کامنت و این کامنت). در مجموع به این نتیجه رسیده‌ام که آنالیتیکس اطلاعات دقیقتر، کاملتر و قابل قبولتری را ارائه میدهد. بنابراین مبنا در ارائه‌ی آمار سال ۸۷ نیز آنالیتیکس است:

amary3

در خصوص اعداد و ارقام فوق، توضیحات زیر لازم است:
۱- آمار اسفند ۸۴ از گزارش مورخ ۸۵/۳/۱۷ شمارنده‌ی وبگذر استخراج شده که تصویر مربوط به آن، در مجموعه‌ی زیپ شده‌ی فایلهای مربوط به این پست قرار دارد (لینک دانلود در انتهای بند ۴).
۲- آمار سالهای ۸۵ و ۸۶ از بند ۴ «آمار بازدید سالانه ۲» و با استفاده از شمارنده‌ی آنالیتیکسی که از تاریخ ۸ تیر ۸۵ ایجاد شده بود، بدست آمده‌اند.
۳- متاسفانه در استفاده از آنالیتیکس به مشکلی برخوردم که باعث شد یک پروفایل آمار از دست برود. اما خوشبختانه فایلهای آمار بازدید ماهانه‌ای که تنظیم کرده بودم آنالیتیکس بطور خودکار برایم ایمیل کند، موجودند.
۴- برای تهیه‌ی گزارش آمار بازدید سال ۸۷ (از ۲۰۰۸/۳/۲۰ تا ۲۰۰۹/۳/۲۰) محاسباتی همراه با کمی تقریب به شرح زیر انجام شده:
الف- آمار محدوده‌ی ۲۰۰۸/۳/۲۰ تا ۲۰۰۸/۳/۳۱ از فایل آمار بازدید ماه مارس ۲۰۰۸ با محاسبه بدست آمد.
ب- آمار محدوده‌ی ۲۰۰۸/۴/۱ تا ۲۰۰۸/۷/۳۱ از جمع اعداد فایلهای ماههای ۴ تا ۷ میلادی
ج- با توجه به تنظیم پروفایل جدید در تاریخ ۱۱ اوت ۲۰۰۸ : آمار محدوده‌ی اول تا دهم اوت ۲۰۰۸ از ۱۱ تا ۲۰ همان ماه (با فرض نزدیک به هم بودن) و با استفاده از پروفایل جدید آنالیتیکس -که هم اینک نیز فعال است- بدست آمده
د- آمار ماه اوت ۲۰۰۸ و محدوده‌ی ۲۰۰۸/۹/۱ تا ۲۰۰۹/۳/۲۰ نیز از پروفایل جاری و فعال آنالیتیکس استخراج شده. فایلهای گزارشات آنالیتیکس نیز در فایل فشرده‌ی زیر موجودند:

amary3

و اما چند نکته:
I- توصیه میشود نام پروفایلتان را در آنالیتیکس تغییر ندهید.
II- حتما تنظیم کنید که گزارشات آنالیتیکس برایتان با ایمیل ارسال شود.
III- «یک پروفایل تکراری (المثنی)» برای پروفایلهای آنالیتیکس حتما ایجاد کنید!
خلاصه اینکه آدرس دامنه‌ی مورد استفاده برای وبلاگتان و نام پروفایلهای آمار بازدید آنالیتیکس را هیچوقت تغییر ندهید. از ابتدا یک آدرس دامنه ثابت را استفاده کنید و همزمان با ایجاد آن، یک پروفایل هم در آنالیتیکس برایش درست کنید و همزمان یک پروفایل المثنی نیز برای روز مبادا بسازید! در اینصورت، در زمان تهیه‌ی گزارش آمار بازدید سالانه، دیگر دردسری نخواهید داشت. موفق باشید۵ جواب برای “آمار بازدید سالانه ۳ / تقریب!”

 1. سلام.
  مایل به تبادل لینک با شما هستم.
  منتظرم.

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ مارس 31st, 2009 7:10:

  سلام
  لطفا بند ۱۲ مرامنامه وبلاگم را بخوانید

  [پاسخ]

 2. من نمی‌دونستم که آنالیتیکس هم گزارشاتش رو ای.میل می‌کنه.
  ولی نمی‌دونم چه‌جور تنظیماتی باید انجام بدم!

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ جولای 5th, 2010 13:15:

  با چت بپرس
  در خدمتم

  [پاسخ]

 3. […] بدست آوردم. ۲- برای بدست آوردن آمار سال ۲۰۰۸ (مانند قبل) مجبور شدم کمی تقریب بزنم. ۳- آمار سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ هم […]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون