نجوم و صلح

1- چون ایرانسل مهمتره اول دومی رو بنویسم. ظرفیت حافظه سیمکارتهای MTN (ایرانسل) برای دفتر تلفنFDNاساماس (پیام کوتاه) و شماره شخصی به ترتیب 250515 و 1 میباشد. در صورتیکه ظرفیت حافظه سیمکارتهای MCI (ارتباطات سیار) به ترتیب 2504050 و 5 میباشد.

2- مشکلاتی که در ارسال اساماس از سیمکارتهای ایرانسل وجود دارد:
الف- بمحض ارسال، پیام “خطا.. دوباره امتحان کنید” دریافت میشود.
ب- برخی از پیامهای ارسالی توسط ایرانسل به مقصد نمیرسند.
ج- برخی، علیرغم ارسال به مقصد تایید ارسالشان برای فرستنده نمی آید.
د- بیشتر پیامهای ارسالی از شبکه دولتی به ایرانسل نمیرسد.
ه- تاخیر در ارسال و دریافت پیامهای کوتاه بین دو اپراتور بسیار زیاد است.

3- به اساماسی که دیشب به دستمان رسید توجه فرمایید: یکی ایران سل میگیره، میمیره!!!!!

4- هفته ای که در آن بسر میبریم هفته نجوم است. ایران در زمینه نجوم آماتوری در سالهای اخیر پیشرفت خوبی داشته و برنامه هایی برای این هفته در نظر گرفته شده اند. به سایت شاخه آماتوری انجمن نجوم ایران حتما سر بزنید. ضمنا بد نیست وارد این سایت شوید و روی پرچم ایران کلیک کنید.

پروژۀ کئو مشخصا موارد زیر را به عنوان اهداف خود اعلام داشته است:

تشویق کلیۀ مردان، زنان و کودکان به تعمق در ذات خویش و جهت دادن به زندگی خود.

تشویق کلیه افراد بشر به اختصاص چند دقیقه برای تفکر و نگارش پیامی که میل دارند به نسلهای آیندۀ خود منتقل کنند.

جمع آوری تمامی این پیام ها ، بدون دخل و تصرف ، و انتقال آنها به ماهوارۀ کئو که هزاران سال بعد به کرۀ زمین بازمیگردد تا به بشر آن زمان از انسان امروز بگوید.

تبادل پیامهای دریافتی «یک نسخه از تمامی پیامها بدون ذکر نام نویسنده بر روی زمین خواهد ماند » و تفکر در باب آنها برای بهره برداری در بازسازی یک جامعه انسانی بر اساس احترام متقابل و درک بهتر همنوع .

این سایت پیامهایی را که علاقمندان دوست دارند برای ساکنین 50000 سال بعد زمین بگذارند جمع آوری میکند و قرار است سال آینده این پیامها بعلاوه اطلاعاتی از وضعیت جاری زمین و انسانها (مثلا یک قطره خون انسان فعلی و…) توسط ماهواره ای به فضا ارسال شود. این ماهواره در مدار زمین میخوابد و پس از 50000 سال مجددا به زمین برمیگردد تا انسانهای 50000 سال بعد بدانند که 50000 سال پیش (یعنی همین الآن) در زمین چه میگذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *