در حاشیه مجمع عمومی کارشناسان دادگستری

دیروز جلسه مجمع عمومی کانون برگزارشد. گرچه در دنیای مدرن کنونی، اغلب حاشیه‌ها، در وبلاگهای سازمانها مطرح میشوند اما فعلا به دلیل عدم وجود وبلاگ کانون، من مطالبی را در اینجا منتشر میکنم:

خانم اعتمادی

خانم اعتمادی، مسئول گروه کامپیوتر، به ارائه گزارش کارهای کامپیوتری انجام شده به شرح زیر پرداخت:

گزارش مختصر فعالیتهای انجام شده در رابطه با سیستمهای کامپیوتری و سایت اینترنتی  کانون
1-    تشکیل جلسات گروه کارشناسان کامپیوتر جهت بررسی و اقدامات لازم از آذرماه 89 تا کنون به تعداد 9 جلسه
2-    رفع مشکل هک شدن سایت اینترنتی قبلی کانون و راه اندازی سایت جدید از 3/12/89 و بروزنمودن و نگهداری آن
3-    ایجاد بانک اطلاعاتی کارشناسان کانون جهت انتشار کتاب که میتواند در تصمیم گیری های آتی کانون و راه‌اندازی سیستمهای آینده مفید باشد
4-    راه اندازی سیستم پیامک اینترنتی جهت اطلاع رسانی جامع، سریع و ارزان به کلیه اعضا به عنوان پل ارتباطی
5-    نصب و راه اندازی و عملیاتی نمودن شبکه محلی کامپیوتری کانون و اتصال سیستمهای رایانه ای و بسترسازی برای سیستمهای بعدی که به تدریج کانون به آنها مجهز خواهد شد
6-    تجهیز شبکه محلی کانون به سرویس اینترنت و ضد ویروس
7-    ارائه آموزشهای لازم در خصوص بکارگیری سیستمهای نوین کامپیوتری به پرسنل کانون (ادامه دارد)
8-     مکانیزاسیون سیستم مکاتبات اداری و بهینه سازی سیستم مالی منطبق با نیازهای کانون (در دست اقدام)

ذکر این نکته ضروریست که هدف از تهیه پرسشنامه،  برنامه ریزی برای سیستمها و کارهای بعدی و افزایش کیفیت اطلاع رسانی میباشد. (کارشناسان محترم لطفا پرسشنامه های توزیع شده را بدقت تکمیل و تحویل نمایند)

پیشنهاد می شود برای برگزاری مجمع عمومی سال آینده و یا جلساتی از این قبیل از همکاری گروه کامپیوتر و فناوری اطلاعات جهت آماده سازی مطالب به صورت اسلایدهای بسیار شکیل (توسط powerpoint  ) استفاده شود.

حاشیه ها

الف- در خصوص بند 2 ، موضوع به گونه ای مطرح شد (“ما یک سایت هک شده را تحویل گرفتیم”) که این تصور در برخی ایجاد شده بود که سایت قبلی همواره در وضعیت “هک شده” بوده است. بدیهی است که سایت نیاز به نگهداری و تامین امنیت دارد و چون برنامه نویس سایت قبلی اقدامات لازم را (به هر دلیل) انجام نداده بود، سایت قبلی تقریبا در حوالی 20 آذر 89 هک شده بود که در تاریخ 4 بهمن 89  مشکل برطرف شد. همچنین گزارش شد که در سایت قبلی (از خرداد 88 تا بهمن 89) تعداد 9 مطلب منتشر شده بود در حالیکه در سایت جدید (از اسفند 89 تا کنون) 75 مطلب منتشر گردیده. ضمنا 98 کارشناس به فراخوان بروز نمودن عکس و کنترل صحت اطلاعات خود پاسخ داده‌اند.
ب- در مورد بند 3 ، بانک اطلاعاتی ایجاد شده مذکور در  داکز قرار داده شده و دسترسی لازم به کاربران مجاز داده شده است.
ج- در مورد بند 4 ، عنوان شد که تعداد 91 نفر از کارشناسان عضو کانون، پاسخ این پیامک ارسالی را داده‌اند!
د- در خصوص بند 5 ، شبکه محلی ایجاد شده در کانون بدلیل اجاره‌ای بودن دفتر کانون، وایرلس میباشد.
ه- در مورد بند 6 ، اتصال کانون به اینترنت از طریق ADSL میباشد که در شبکه به اشتراک گذاشته شده است.
و- در خصوص بند 7 ، گزارش شد که تعداد 5 جلسه آموزشی جهت پرسنل کانون تا کنون برگزار شده است.
ز- پرسشنامه‌ای جهت نظرسنجی و امکان سنجی در مجمع توزیع و پس از تکمیل توسط حاضران، جمع‌آوری شد تا نتایج آن بررسی و تحلیل شود. متن پرسشنامه در داکز قرار دارد. علاقمندان حتما مطالعه کنند. نمونه خوبیست!
ح- برای این مجمع فرصت کافی جهت تهیه پرزنتیشن وجود نداشت. 10 دقیقه قبل از شروع جلسه خواسته شد که صرفا آدرس سایت کانون روی پرده به نمایش گذاشته شود. این کار توسط یک اسلاید ثابت ppt انجام شد. اما اعضای هیئت مدیره تمایل خود را برای استفاده از امکانات مدرن ارائه مطلب در جلسات آینده ابراز کردند.
ط- در خصوص صورتهای مالی ارائه شده در مجمع، به اطلاع حضار رسید که یکی از کارشناسان از طریق سیستم پیامک خواسته بود که صورتهای مالی در سایت قرار داده شود. امکان قرار دادن آنها در سایت وجود دارد و کنترل دسترسی بدانها نیز از طریق یوزر پسورد ممکن است که برخی اعضای هیئت مدیره موافق این امر بودند.

4 Replies to “در حاشیه مجمع عمومی کارشناسان دادگستری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *