تورو خدا پمپ بنزین ها را آتش نزنید

در پی اعلام غیر منتظره سهمیه بندی بنزین، چندین پمپ بنزین در آتش سوختند! یکی از دوستان من چندی پیش برای حج به عربستان رفته بود. میگفت از آنها پرسیدم حالا که قیمت نفت در بازارهای جهانی افزایش پیدا کرده، در زندگی شما چه تاثیری داشته؟ گفتند دو تغییر داشتیم: ۱- قیمت بنزین نصف شده ۲- حقوق کارمندا دو برابر.
ما که در وزارت نفت کار میکنیم حکایتمان شده: سال بسال ، دریغ از پارسال و هنوز هم حقوقمون اضافه نشده. یادمه زمان آقای رفسنجانی اساس مقایسه ها اینجوری بود: هزینه ها را با دلاری ۸۰۰ تومان حساب میکردند، درآمدها با دلاری ۷۵ ریال! مثلا میگفتند گوشت در ترکیه کیلویی ۴۰۰۰ تومانه و در ایران ۲۰۰۰ تومان. وقتی بررسی میکردی، میدیدی محاسبه قیمت گوشت در ترکیه با دلاری ۸۰۰ تومان صورت گرفته، اما مثلا اگر حقوق کارمند در ترکیه ۱۰۰۰ دلار بود که به دلاری ۸۰۰ تومان میشد ۸۰۰۰۰۰ تومان ، حقوق کارمند در ایران ۵۰۰۰۰ تومان بود که در مقایسه با دلاری ۷۵ ریال، خیلی بیشتر از ۱۰۰۰ دلار میشد!!! حالا ما باید نفت رو گرونتر بفروشیم و بنزین را هم گرونتر بخریم؟! حقوقمون هم زیادتر نشده باشه! اما آیا درسته پمپ بنزین آتش زدن؟ آیا ضررش متوجه خودمون نمیشه و دودش تو چشم خودمون نمیره؟ یکی از دوستان میگفت ۴۰ میلیارد تومان هزینه کارت هوشمند سوخت شده ، خب همینو میدادند یارانه بنزین! حالا کلی هم باید هزینه مرمت پمپ بنزین های تخریب شده رو بدن، اینم روش!

پی نوشت: دیشب به محض شنیدن خبر سهمیه بندی بنزین ، این فکر از سرم گذشت: بازار دوگانه سوز کردن قاچاقی ماشین ها رونق خواهد گرفت!یک جواب برای “تورو خدا پمپ بنزین ها را آتش نزنید”

  1. سلام. کوتاه، مختصر و مفید بود. عالی بود. ضمنا قاچاق رو خوب اومدی. تازه این یک مورده. شاید هم یک عده در وزارت نفت پول بگیرن و سهمیه ها رو تو کامپوتر دستکاری کنن

    [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون