مشکل با افزونه پاسخ تو در تو

خب، دیروز،  ۲ تا کامنت برای پست galaxy grand داشتم. اومدم به یکیش جواب بدم، گفتم بذار ببینم برای کامنتهای مشابه قبلی چی نوشتم. نگاه کردن به پست از بیرون از کنترل پنل وردپرس همان و غیب شدن کل کامنتها همان!

با توجه به اینکه از افزونه WordPress Thread Comment استفاده میکنم، گفتم شاید تعداد کامنتها زیاد شده به مشکل خورده. نگاهی به این پست انداختم که ۱۵۶ کامنت داره و بدون مشکل نمایش داده میشوند در حالیکه پست فوق الذکر (گرند) تا آن لحظه ۱۴۸ کامنت داشت و غیب شده بودند!

با phpMyAdmin به  بررسی دقیق مشکل پرداختم. متوجه شدم که اولین کامنت پست گرند، با comment_ID=6423 دارای comment_parent=6493 میباشد در حالیکه کامنتهایی که تو در تو نیستند، بایستی comment_parent آنها مساوی صفر باشد!

wp-cmnt-parent

نمیدونم چطوری comment_parent حدود ۸۰ کامنت پست گرند، به ۶۴۹۳ تغییر کرده بود و یک کلاف پیچیده درست شده بود که منجر به غیب شدن کامنتها میشد؟!

خب البته من با phpMyAdmin تونستم comment_parent کامنتهایی که نباید ۶۴۹۳ باشه رو اصلاح کنم و مشکل حل شد. اما گفتم بذار این نکته رو منتشر کنم تا:

۱- اولا اگر کسی دلیل ایجاد این مشکل رو میدونه؛ دیگران رو مطلع کنه

۲- در ثانی اگر کس دیگری به این مشکل برخورد کرد؛ راه حل رو بدونه

و ۳- اینکه اگر بازدید کنندگان این وبلاگ متوجه وجود اشکال مشابه در سایر پستها شدند، به من اطلاع بدهند تا مشکل رو برطرف کنم.

ممنون۴ جواب برای “مشکل با افزونه پاسخ تو در تو”

 1. سلام
  بسیار عالی
  برا منم همچین مشکلی پیش اومده ولی تعداد نظرات بالای ۱۰ هزار
  آیا کدی هست که بزنیم و بگیم فعلان ایدی رو خودش به صفر تبدیل کنه؟

  با تشکر

  [پاسخ]

 2. امیرحسین ۲۲۲۰ ایمیلمم اینهpoyafarhangian@gmail.com

  [پاسخ]

  خسروبیگی پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰:۲۲:

  @امیر حسین۲۲۲۰,
  ؟

  [پاسخ]

 3. پیاممو بزن دیگه چرا نمیزاری توسایت

  [پاسخ]

دوستانی که نقد میکنند را بیشتر دوست دارم. لطفا اشکالاتم را بگویید تا من ازشما یاد بگیرم و افتخار شاگردی شما نصیبم شود. اگر موافق نظر شما باشم، دیگر پاسخی نمیدهم. اما اگر موافق نباشم یا نکته‌ای را برای تکمیل مطلب لازم به ذکر بدانم، حتما پاسخ را (بر اساس بند 11 مرامنامه) خواهم نوشت. در آنصورت خوشحال خواهم شد که نظر شما را در خصوص ادامه بحث هم بدانم. راستی اگر آدرس ایمیلتان را درست بنویسید؛ پاسخ، برایتان ایمیل میشود. ممنون