جنبش حمایت دولت از فارسی در اینترنت

آقای منیری در وبلاگش لوگوی وردپرس فارسی و بلاگر فارسی را گذاشته است. حرکت بسیار خوبی که شایسته تقدیر است و نیاز به تشکر دارد. چرا؟ چون باعث توجه بیشتر به تمرکز فعالیتها جهت توسعه زبان و امکانات فارسی در وبلاگستان میشود. به نظر من باید در راستای تقویت امکانات فارسی وبلاگنویسی در سراسر جهان اقدام کنیم و هیچ تضعیفی نباید صورت پذیرد. البته انتقاد و خواستن امکانات بیشتر از متولیان سرویسهای داخلی مثل بلاگفا و … لازم است و به معنی تضعیف آنها نیست بلکه در نهایت باعث تقویت میشود. اما طبیعی است که با کمبود امکانات داخلی و مخصوصا بدون حمایتهای دولت امکان ندارد متولیان سرویسهای داخلی بتوانند به راحتی با سرویس دهنده هایی مثل بلاگر و وردپرس رقابت کنند. احتمالاً هزینه ثبت دامنه و احیانا خرید فضای میزبانی وب توسط متولیان سایتهای بلاگر فارسی و وردپرس فارسی را یک یا چند نفر به صورت شخصی پرداخته‌اند (من در این مورد از آقای منیری پرسیده‌ام و منتظر جوابش هستم). خب آیا به نظر شما این درست است؟ مایی که داریم نفت را بشکه‌ای 100 دلار می‌فروشیم و آنرا سر سفره‌های مردم هم نیاورده‌ایم، آیا نباید حداقل مبلغ ناچیزی از آنرا (در حد 100 یا 200 هزار تومان) صرف ایجاد یک پایگاه اینترنتی برای تمرکز فعالیتهای توسعه زبان و تقویممان در اینترنت کنیم؟! لذا من فکر میکنم لازم است جنبش یا نهضتی در بلاگستان فارسی راه بیندازیم و طی آن از دولت بخواهیم که از کسانی که در راستای توسعه زبان فارسی و امکانات آن در وبلاگستان و اینترنت تلاش میکنند حمایت کند. به نظر من حمایت دولت از این کار واجب تر از حمایت دولت از لبنانی ها و هوگو چاوز و … است! منتظر نظرات عزیزان وبلاگنویس دیگر در این خصوص هستم. ممنون

2 Replies to “جنبش حمایت دولت از فارسی در اینترنت”

  1. منيرى

    سلام. ممنون. هزینه‌ای که ما پرداخت کردیم اصلا قابل صحبت کردن نیست. چون ما هدف‌مون استفاده از فضای رایگان خود بلاگر بوده و در واقع می‌شه گفت به جز صرف وقت هیچ هزینه‌ی مادی نداشته برامون. اما در مورد حمایت، فکر نمی‌کنم نیازی باشه به گفتن که کمک‌شون پیشکش خودشون، دارن همین خرده ریزه‌ها رو هم ازمون دریغ می‌کنن. با فیلترینگ‌های اشتباه و موذیانه.
    در واقع می‌شه گفت که اصلا نیازی به کمک‌شون نداره وبلاگستان فارسی، فقط اگر بیان وسط معرکه منت‌شون می‌مونه گردن بقیه که اگر ما نبودیم و ما هستیم که فلان شده و این قضایا.
    ولی ممنون از مطرح کردن این قضیه. بهترین راه حمایت از وردپرس فارسی و بلاگر فارسی معرفی‌شون به خواننده‌ها و وبلاگ‌نویس‌هاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *