عدد سازی

1- پسرخاله‌ی من (آقای مهندس رضا lalegani لله‌گانی) هم به نوعی حق استادی به گردنم داره.  (آقا من نمیدونم چرا وقتی 2 تا “لام” و یک “ه” رو پشت سر هم تایپ میکنیم، سیستم تبدیلش میکنه به لله؛ یعنی تشدید و علامت روش میذاره. بابا هر گردی که گردو نیست!) ایشون از قول یکی از استاداش میگفت که هیچوقت برای خودتون تو زندگی ترمز درست نکنید! مثلا اگر مجرد هستید و از یکی خوشتون میاد، بررسی کنید ببینید امکان ازدواج باهاش دارید یا نه؟ اگر دارید سریع برید ازدواج کنید و اگر ندارید از فکرش بیایید بیرون!
2- رضا شاگرد اول دانشکده فنی دانشگاه تهران بود در رشته مهندسی شیمی و الآن شرکت درخت سبز رو مدیریت میکنه.
3- امروز گزارش ارزیابی عملکرد (بهره‌وری) شرکت گاز استان مرکزی رو از این سایت گرفتم. به یکی از همکاران گفتم که شما مثلا رتبه 15 از 18 را آورده‌اید. گفت بابا اینا همه الکیه! من میتونم گزارش عملکرد رو طوری به سیستم تغذیه کنم که اول بشیم!
4- یاد خاطره‌ای از رضا افتادم. میگفت ما در فلان آزمایشگاه خودمان را میکشتیم و با عددسازی نتایجی نزدیک به تئوری بدست می‌آوردیم، مربی آزمایشگاه به ما میداد 13.5 اما یکی از گروهها که عددهای واقعی را میزد که معمولا از نتایج تئوری دور هستند، 19.5 میگرفتند!

یادمان باشد همواره عددسازی موفقیت آمیز نیست!

راستی روز مادر/زن هم بر همه خانمها مبارک! ایشالّا پیر بشن (البته جووناشون)!

پی نوشت: آقای لـله‌گانی اینجا راهنمایی کردند که چطور «لـله‌گانی» را درست تایپ کنیم! گرچه به نظر من این اشکال در سیستم کامپیوتر هست و باید اساسی درست بشه!

2 Replies to “عدد سازی”

  1. رضا لـله گاني

    در معناي سكولاريزم در ديكشنري داريم :

    secularism
    n. belief in the separation of religious and civil affairs

    پس بهتر است بگوئيم ((دو گاو داريم قبل از دوشيدن شير آنها بدرگاه خداوند بخاطر داشتن اين دو گاو شكر بجا مي آوريم )).

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *