انتقال ۵۰۰ هزارتومان از فراز رفیع ترین قلل علمی جهان

1-    بایستی 500 هزار تومان به حساب یکی از اقوام  تهرانی (پسرخاله) واریز کنم. گفته بود حساب سپهر و سیبا دارد. 250 هزار تومان (چک پول) را از یکی از اقوام گرفته بودم و 250 هزار تومان هم در حساب مهر کشاورزی داشتم. دیروز در کنفرانس که بودیم -هتلی بود و یک شعبه بانک اقتصاد نوین و همچنین خودپرداز هم داشت- به بانک مذکور مراجعه کردم و صورت مسئله را گفتم. راه حل پیشنهادی ایشان این بود که کسی را پیدا کنم که کارت اقتصاد نوین داشته باشد و 250 هزار تومان را به حساب او واریز کنم و بعد با خودپرداز به کارت سپهر خودم منتقل کنم (قصد داشتم بعد از حساب سپهر خودم به حساب سپهر مقصد منتقل کنم). پس از کلی جست و جو، خوشبختانه یکی از پرسنل رستوران هتل، کارت اقتصاد نوین داشت. پول را به حساب ایشان واریز کردیم اما از صبح تا آخر وقت کنفرانس برای انتقال آن به کارت سپهر مشکل داشتیم. بارها و بارها تلاش کردیم و خودپرداز پیغام میداد که انجام درخواست شما امکان‌پذیر نیست. بالاخره موفق شدیم.
2-    از خویشاوند مذکور شماره کارت سپهرش را خواستم. گفت من کارت سپهر ندارم. گفتم شماره کارت سیبا را بده. گفت کارت سیبا ندارم و فقط شماره حساب سیبا را برایم با پیامک فرستاد و گفت شما میتوانید به شعبه مراجعه کنید و کارت خود را بکشید و پول را به حساب سیبای من منتقل کنید.
3-    دیشب در اراک با خودپرداز 250 هزار تومان را به حساب مهر کشاورزی منتقل کردم تا کل مبلغ را یکجا به حساب سیبا منتقل کنم.
4-    امروز صبح به بانک ملی شعبه شهر صنعتی مراجعه کردم. مسئول مربوطه گفت شما میتوانید 200 هزار تومان از خودپرداز بگیرید و آنرا به حساب سیبای مقصد واریز کنید.
5-    به بانک کشاورزی شعبه خ هپکو رفتم تا بتوانم 500 هزار تومان را یکجا بگیرم. اما آنجا برق نبود. خودپرداز هم در وضعیت «با عرض پوزش» بود!
6-    با خود فکر کردم که حتما میتوانم از بانک کشاورزی شعبه مرکزی (که حسابم را در آنجا باز کرده‌ام) کل مبلغ را بگیرم. پس از تحمل ترافیک موجود در نقاط مرکزی شهر به آنجا رفتم. آنجا هم برق نبود. از رییس شعبه که بسیار مرد خوبی است و مرا هم بعنوان یک مشتری نسبتا خوب میشناسد خواهش کردم که 500 هزار تومان به من بدهد. اما ایشان گفت که چون برق نیست امکان ندارد. خودپرداز آنجا هم در وضعیت «با عرض پوزش» بود!
7-    دست از پا درازتر به بانک ملی شعبه سیلو رفتم تا لااقل 200 هزار تومان هم که شده بگیرم و به حساب سیبا بریزم. اما خودپرداز آنجا هم پول نمیداد. از طرفی در این گیر ودار و جنگ و گریز چراغ بنزین ماشینمان هم روشن شده بود!
8-    (پس از تایپ مطالب فوق، برق رفت! بعد از حدود 4 ساعت که برق آمد ادامه داستان تایپ میشود)!
9-    از خودپرداز بانک ملی شهر صنعتی 200 هزار تومان گرفتم و به حساب سیبای مقصد واریز کردم. سپس به خانه رفتم و همه کارتهای خودپردازم را برداشتم. میخواستم برای انتقال وجه از حساب مهر خودم به کارتهای دیگر از خودپرداز استفاده کنم و با کارتهای دیگر هم پول بگیرم و سپس از داخل شعبه واریز کنم. اما به یک آدم عوضی که جلوی من با خودپرداز کار میکرد و بسیار نفهم بود برخورد کردم طوری که نزدیک بود دعوایمان شود. من که نگران بسته شدن بانک بودم، از او میخواستم که بجای اینکه 40 تومن – 40 تومن پول بگیرد، یکدفعه 100 تومن بگیرد و او میگفت مگر تو فضولی؟! من شاید دوست داشته باشم 30 تومن – 30 تومن بگیرم! البته دیگران هم که در صف خودپرداز بودند به او اعتراض میکردند اما او که عرب (از اون بداش- نه از اون خوباش!) و غول‌پیکر بود، اصلا نمیفهمید مردم چرا ناراحتند؟!
10-    برای جلوگیری از دعوا کوتاه آمدیم و به سرعت خود را به خودپرداز بانک سپه شهر صنعتی رساندیم. اما در منوی آن خودپرداز اصلا گزینه «انتقال وجه» نبود! بانک مسکن شهر صنعتی هم که خودپرداز ندارد!
11-     به سرعت خود را به بانک ملی شعبه دروازه شهرجرد رساندیم. آنجا نه تنها برق شعبه قطع بود بلکه خودپرداز هم به کلی خاموش بود.
12-     به سرعت خود را به بانک ملی شعبه خیابان شهدا رساندیم. صفهای طولانی هم پای خودپرداز و هم داخل شعبه بود. پسرم در شعبه نوبت گرفت و من موفق شدم از خودپرداز با انتقال وجه به  کارت مهر دیگرم 200 هزار تومان بگیرم. انتقال وجه از کارت مهر کشاورزی  به کارتهای سپهر و تجارت هم امکانپذیر نبود!
13-     نهایتا در ساعت 12 و 45 دقیقه و در شرایطی که کسانی که پشت درب بسته بانک التماس میکردند که آنها را به شعبه راه بدهند تا آبرویشان به دلیل بی‌پولی نرود، (پس از واریز 200 هزار تومان دیگر) خارج شدیم! آخرش هم 100 هزار تومان دیگر بدهکاریم!!
14-    هزینه ها: هزینه انتقال وجه شتابی – هزینه بنزین و استهلاک ماشین و هزینه سردرد ناشی از دردسرهایی که کشیدیم!!! اضافه کنید هزینه کل وقت تلف شده طی 2 روز را نیز!
15-    مردم در صفوف متحد جلوی خودپردازها یا باجه‌ها میگفتند: احمدی‌نژاد فلان فلان شده در طی این 3 سال، برابر چندین و چند سال پول نفت گرفته، اما همه این پولها را خرج سفرهای خارجی خود کرده و به ونزوئلا و افغانستان و فلسطین و لبنان و عراق و … بذل و بخشش کرده و هیچ سد یا نیروگاه و پالایشگاهی نساخته. بنابراین ما نه آب داریم، نه برق داریم، نه بنزین!!! در تمام سفرهای خودش به شهرها و کشورهای مختلف، فقط و فقط بلد است بگوید انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست و دیگر هیچ!
نتیجه گیری خودمانی: نباید انتظار داشته باشی که بتوانی از فراز قلل رفیع علمی، با یک کلیک در خودپرداز 500 هزار تومان را از حساب مهر کشاورزی به حساب سیبا منتقل کنی! و تو نمیفهمی که اینکار از فراز قلل رفیع عملی امکان پذیر است!! و حالا بگو ببینم علم بهتر است یا ثروت؟!!
نتیجه گیری پسرخاله‌ای: کسانی که حساب سیبا یا سپهر دارند، میتوانند کارت خودپرداز نیز بگیرند و این به این معنی نیست که فقط از طریق خودپرداز میتوانند پول بگیرند!
نتیجه گیری احمدی‌نژادی: بر ملت صبور ایران، همینقدر امکانات هم که موجود است، به سرشان زیاد است! آنها حاضرند برای دارا بودن انرژی هسته‌ای، از تمام داراییهای دیگر خود، حتی اعصاب و بدن سالم نیز بگذرند!!! ضمنا باز هم تکرار میکنم که مشکل مملکت ما موی بچه‌ها نیست و ما میتوانیم!

3 Replies to “انتقال ۵۰۰ هزارتومان از فراز رفیع ترین قلل علمی جهان”

 1. مجيد آواژ

  فکر مي کنم که از خدمات دولت الکترونيک باشد. من هم به تازگي با اين مشکل برخورد کرده ام و شرحش را نوشتم. يک بنده خداي ديگر هم در وبلاگ من کامنت گذاشته و شرحش را نوشته. فکر مي کنم مي توانيم يک انجمن بلاديده گان ATM درست کنيم.
  راستي ، چون فردا عازم تهران هستم و پول هم نداشتم ، يک ساعتي در شهر از اين خودپرداز به آن خودپرداز گشتم. سرانجام 40.000 تومان پول دستي از پدر گرامي قرض گرفتم.

  • خسروبیگی

   درود بر دوست عزیز و گرامی ام
   سال ۸۴ یا ۸۵ من محمودآباد بودم
   پسر خاله ام را با خود به آنجا بردم
   خواستیم از خودپرداز چندرغاز پول بگیریم
   به ۷ یا ۸ دستگاه خودپرداز مراجعه کردیم و موفق نشیدم
   پسرخاله ام برگشت گفت: من حالا میفهمم که چرا مردم با آجر به خودپردازها حمله میکنند?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *