اشکال فرستنده برطرف شد!

1- در پی عمل به برخی توصیه‌های امنیتی که در پست قبل بدانها اشاره شد، بودم. با توجه به کم بودن سرعت اینترنت و کمبود وقت، کار متوقف و چند روزی اشکالاتی در فرستنده پیش اومد!
2- مسافرت کوتاهی به شمال داشتیم. کارت سوختمان را دزدیدند (و خدا خواست) تا بدینوسیله با مشکلات کسانی که کارت سوختشان را میدزدند، آشنا شویم! بعدش هم مهماندار بودیم!!
3- در پی حل مشکل فرستنده، مجددا با مشکل مطرح شده در بند 10 این پست برخورد کردم (کلیه کرکترهای فارسی به ؟ تبدیل شده بود!)! با عمل به بند 12 (یعنی کرکتر ست رو گذاشتم latin1) هم مشکل حل نشد!! ظاهرا اشکال در بکاپ تهیه شده توسط phpmyadmin بود؟!
4- به ترتیب معکوس شروع کردم به برگردوندن بکاپهای تهیه شده توسط پلاگین wordpress database backup در روزهای قبل و یکیش با کرکتر ست latin1 جواب داد!
5- برای برگرداندن پستها، کامنتها و پیوندهای روزانه‌ی بعد از تاریخ بکاپ سالم، با استفاده از ادیتور EditPlus بکاپی که خودم با phpmyadmin گرفته بودم را با بکاپ restore شده (مذکور در بند 4) مقایسه کردم و رکوردهای مشابه را حذف و رکوردهای اضافه شده را نگه داشتم. رکوردهای اضافی را با phpmyadmin ایمپورت کردم و خب معلومه کرکترهای فارسیش “؟” بود!!!
6- با استفاده از google reader پستها، با استفاده از gmail کامنتهای اپروو شده، و با استفاده از لینکهای روزانه، روزانه‌ها را ادیت کردم. در نتیجه اشکال فرستنده برطرف شد!

در پستهای آتی سعی میکنم در مورد جزئیات فنی وبلاگنویسی در فضای دامنه ثبتی توضیحاتی بدم. منتظر باشید!

پی نوشت: یکی از اشکالاتی که در چند روز گذشته پیش اومد این بود که یک نفر در حالیکه من جداول دیتابیس رو drop کرده بودم، آدرس وبلاگو زده بود و خب طبیعیه که وردپرس رفته بود سراغ install. اونهم الکی یه عنوان برای وبلاگ زده بود و سعی کرده بود مدیریت وبلاگو در دست بگیره! خب معلومه، من هم برای جلوگیری از چنین سوء استفاده‌ای رفتم در فایل wp-config پسورد رو یه چیز غلط گذاشتم که جلوی دسترسی به دیتابیس رو بگیره!

راستی یه سری هم به blog list بزنید. کار خوبی رو شروع کردند. دستشون درد نکنه.

5 Replies to “اشکال فرستنده برطرف شد!”

  1. اشتراک ها: با اینترنت » EditPlus

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *